Oprogramowanie

Recenzja robota Rocki: zdalny kot z mackami

Rocki działa tylko wtedy, gdy sterujesz nim za pomocą aplikacji (dostępnej na iOS i Androida). Nie ma trybu autonomicznego, więc jeśli przestaniesz nim sterować, przestanie się poruszać. Czasami jest to w porządku, na przykład gdy chcę bawić się z moimi kotami bez wstawania z kanapy. Ale dużym atutem tego typu zabawek robotów jest to, że możesz sprawdzać swoje zwierzęta, gdy jesteś w pracy. Jeśli pracujesz, nie możesz być przyklejony do aplikacji (a przynajmniej ja nie mogę). Za 250 USD chcę zobaczyć dostępne ustawienie automatyczne. (Ebo może działać automatycznie.)

Większość kotów jest prawdopodobnie bardziej zainteresowana laserem mackowym na głowie Rockiego niż rzeczywistym urządzeniem, ale psy mogą go gonić, zwłaszcza jeśli rozdaje smakołyki. Możesz zgiąć macki do przodu, tyłu, z dowolnej strony, a nawet prosto do góry. Możesz także przesunąć go od lewej do prawej, przesuwając palcem po ekranie aplikacji, chociaż rzeczywisty ruch jest trochę nierówny.

Firma twierdzi, że w końcu laser będzie mógł zostać zastąpiony innymi zabawkami, ale w chwili publikacji żadna z nich nie jest dostępna. Byłoby miło, gdyby koty od czasu do czasu bawiły się piórami lub dzwoneczkami, ponieważ lasery powinny być ograniczone — Twój kot może uwielbiać ścigać tę małą czerwoną kropkę, ale może to zwiększyć ryzyko przypadkowego uszkodzenia oczu, a nigdy nie złapanie go może być frustrujące . Tylko upewnij się, że bawisz się nimi naprawdę, zabawką, w którą mogą zatopić swoje pazury.

Nieodebrane połączenia

Medea Giordano przez Rocki

Aplikacja Rocki przydałaby się trochę pracy. Jest powolny i zapluskwiony. Chociaż część winy ponosi mój dostawca Internetu, to nie wszystko jest winą Optimum.

Po pierwsze, musisz łączyć go z Internetem za każdym razem, gdy otwierasz aplikację. To denerwujące, nawet gdy masz świetny internet, ale mój usługodawca również sprawia mi problemy z rozłączeniem i ponownym uruchomieniem. Nie mogę powiedzieć, że jestem zaskoczony, że zaczęło to wpływać na produkty kontrolowane przez aplikacje, ale nadal było to frustrujące i sprawiło, że Huxley patrzył z nadzieją na Rockiego, czekając, aż jego przyjaciel się uruchomi.

Po wypróbowaniu różnych sieci proces łączenia był łatwiejszy. Ale nawet wtedy aplikacja może się ładować wolno, często rozłącza się i ma problemy z połączeniem się z botem. Przyłapałem się na tym, że wychodzę i ponownie otwieram aplikację lub kilka razy ją usuwam i ponownie pobieram. Rocki Robot to nowy i jedyny produkt firmy, ale cena jest zbyt wysoka, aby uzasadnić tego typu doświadczenie klienta, zwłaszcza gdy mieć aby sterować nim za pomocą aplikacji. Spodziewam się, że w końcu zostaną wprowadzone pewne aktualizacje.

A zapraszanie do domu kamer z obsługą Wi-Fi to duży problem. Ponieważ wielu z nas uważa kamery bezpieczeństwa za przydatne, nawet najbardziej renomowane firmy zostały zhakowane lub miały naruszenia bezpieczeństwa. W przeciwieństwie do Ebo, możesz przynajmniej wyłączyć Rocki, ale jeśli nadal się martwisz, możesz trzymać go z dala od sypialni lub rzucić kocem na kamerę, gdy jej nie używasz.

Czujne oko

: Rocki

Jako niespokojny rodzic zwierząt domowych, taki ruchomy robot przydaje się. Mogę jeździć nim po kanapie lub pod łóżkiem, aby znaleźć kota, który zwykle śpi spokojnie, tylko poza zasięgiem wzroku. Ale zrób Zwierząt naprawdę potrzebujesz czegoś, co kosztuje tyle?

Jak wspomniałem w naszej recenzji Ebo, koty potrzebują więcej czasu na zabawę i uczucia, niż można by sądzić. Tak, możesz wyjechać na weekend i prawdopodobnie będą w porządku, jeśli mają jedzenie i wodę, ale tęsknią za nami, kiedy nas nie ma, i nudzą się. Znudzone koty mogą zniszczyć Twój dom, przejadać się, walczyć z innymi zwierzakami lub zamieniać się w łysinę. Jeśli możesz sobie pozwolić na zabawkę za 250 dolarów, twój zwierzak może naprawdę skorzystać na takim robocie. Huxley to uwielbia i często czeka, aż się poruszy, nawet jeśli uruchomię Ebo, więc jasne jest, że ma preferencje.

Ale nadal wymaga dużo pracy. A biorąc pod uwagę, że jest tak nowy, nie ma jeszcze mnóstwa zapasów — w chwili pisania tego tekstu jest dostępny tylko w przedsprzedaży (choć jest przeceniony do 199 USD). Nie mogę go jeszcze polecić. Jeśli jesteś niespokojnym rodzicem zwierząt domowych, nadal polecam zaopatrzenie się w kamerę dla zwierząt. Przynajmniej na razie.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook