Oprogramowanie

Recenzja Roku Voice Remote Pro: niezła aktualizacja

Nowy Voice Remote Pro firmy Roku to pierwszy pilot firmy Roku z wbudowanymi mikrofonami, które zawsze nasłuchują. Pozwalają one łatwo uruchomić aplikację do przesyłania strumieniowego lub znaleźć samego pilota, jeśli zgubi się on w poduszkach kanapy, używając tylko głosu. Nowy pilot za 29,99 USD, samodzielny zakup, który współpracuje ze streamerami Roku i telewizorami Roku, ma również gniazdo słuchawkowe do prywatnego słuchania i zawiera przyciski do sterowania zasilaniem i głośnością telewizora. Aby dopełnić to wszystko, Roku dodaje dwa konfigurowalne przyciski skrótów, które można zaprogramować tak, aby zapamiętywały dowolne polecenie głosowe i powtarzały je po naciśnięciu. A co najlepsze, nie musisz już szukać baterii AA: Voice Remote Pro zastępuje je baterią wielokrotnego ładowania, która może działać nawet przez dwa miesiące po naładowaniu.

Zdecydowanie wygląda jak część pilota Roku. Jeśli chodzi o wagę, Voice Remote Pro czuł w mojej dłoni mniej więcej to samo, co pilot dostarczony z moim telewizorem TCL Roku. Ale zamiast zdejmowanej tylnej pokrywy, na dole tego znajduje się port Micro USB. Tak, bardzo bym chciał, żeby zamiast tego było to gniazdo USB-C, ale Roku wybrał starszą wtyczkę. Tak czy inaczej, jest w dużej mierze niewidoczny, gdy używasz pilota, ponieważ znajduje się za fioletowym znacznikiem Roku.

Voice Remote Pro jest wyposażony w akumulator, który wykorzystuje złącze Micro USB.

Po lewej stronie znajduje się gniazdo 3,5 mm, które przesyła dźwięk z Roku TV lub urządzenia do przesyłania strumieniowego Roku do dowolnych podłączonych słuchawek. Prywatne słuchanie pozostaje ogromną wygodą, chociaż inne platformy, takie jak Chromecast z Google TV, Fire TV i Apple TV obsługuje słuchawki douszne Bluetooth, aby osiągnąć ten sam efekt końcowy; Jeśli chcesz zachować ciszę w pokoju, ale nadal chcesz cieszyć się programem lub filmem, możesz mieć własną prywatną bańkę dźwięku, nie przeszkadzając innym.

Po lewej stronie pilota znajduje się kolejny nowy dodatek: Roku zawiera przesuwany przełącznik do włączania lub wyłączania trybu stałego słuchania Voice Remote Pro. Niektórzy ludzie nie czują się komfortowo, gdy mikrofony są stale włączone w ich domu i nasłuchują frazy aktywacji. Jeśli wyłączysz tryb głośnomówiący, nadal możesz nacisnąć i przytrzymać przycisk mikrofonu z przodu pilota, aby wypowiadać polecenia. Po prawej stronie znajduje się rocker głośności i przycisk wyciszania.

Istnieje przełącznik suwakowy, który umożliwia włączanie lub wyłączanie zawsze nasłuchujących mikrofonów.

Wszystkie przyciski na przodzie Voice Remote Pro są tego samego rozmiaru co przyciski na moim pilocie TCL Roku, chociaż ten pilot jest nieco wyższy, ponieważ dodaje dwa programowalne przyciski nad czterema markowymi przyciskami skrótów. Obrazy marketingowe Roku pokazują przycisk Apple TV Plus obok Netflix, Disney Plus i Hulu. Ale pilot, który otrzymałem do recenzji, faktycznie miał na sobie Sling TV zamiast usługi Apple. Roku mówi mi, że zmieni to w przyszłych dostawach, co uważam za znak, jak niedawno doszło do zawarcia umowy z Apple. Przycisków nie można zmienić, więc jeśli chcesz mieć Apple, prawdopodobnie najlepiej poczekać.

Niektórym nie przeszkadzają te markowe przyciski, ponieważ są łatwe w użyciu i proste: inni narzekają, że w czwórce zawsze jest jakaś aplikacja lub usługa, której albo nie mają, albo nigdy nie używają. Czasami przyciskom udaje się przeżyć swoje reklamowane usługi: Roku miał wcześniej na swoich pilotach Blockbuster, PlayStation Vue i Rdio – wszystkie usługi, które już nie istnieją. Rozumiem oba argumenty, ale biorąc pod uwagę, ile pieniędzy Roku zarabia dzięki szybkim skrótom, sponsorowane przyciski pozostają tutaj. Na szczęście Roku przynajmniej podjął dobrą decyzję, dołączając do nich dwa konfigurowalne przyciski.

Przyciski oznaczone „1” i „2” mogą zapisywać dowolne polecenia głosowe obsługiwane przez Roku; po prostu naciśnij i przytrzymaj dowolny przycisk po poleceniu głosowym, a zostanie on ustawiony jako funkcja tego przycisku. Może to być tak proste, jak użycie ich jako dwóch skrótów do aplikacji, które nie mają własnego przycisku, np. „Otwórz HBO Max” lub „otwórz Paw”. Możesz też użyć przycisków skrótów do wyszukiwania („pokaż darmowe filmy”), wyboru wejścia („przełącz na antenę TV”) lub sterowania telewizora („zwiększ głośność”, „włącz napisy”). Podoba mi się elastyczność.

Przycisk Apple TV Plus ostatecznie zastąpi Sling TV w Voice Remote Pro.

Wbudowane mikrofony Voice Remote Pro wykonały dobrą robotę, wychwytując mój głos, gdy leżałem na stoliku kawowym kilka stóp ode mnie; Nie musiałem krzyczeć ani wymawiać czegokolwiek, aby moje polecenia głosowe zostały pomyślnie zarejestrowane. Roku mówi, że „mikrofony średniego pola” mogą działać na odległość do 12 stóp, ale w tym momencie prawdopodobnie musiałbyś trochę podnieść głos.

Nie oczekuj jednak, że platforma głosowa Roku będzie zamiennikiem Asystenta Google lub Alexy. Oprócz otwierania kanałów lub wyszukiwania treści, to nadal są podstawowe rzeczy. Możesz zapytać, która jest godzina, ale nie może podać pogody. „Zwiększ głośność” działał idealnie na moim telewizorze TCL Roku, ale „zmniejsz jasność” nie. Niektóre aplikacje, takie jak Disney Plus, Hulu i HBO Max, mogą rozpocząć odtwarzanie treści bezpośrednio po żądaniu głosowym, ale „patrz” Korona w serwisie Netflix ”wymaga kliknięcia w wyniku wyszukiwania głosowego. (Możesz powiedzieć „Hej, Roku, OK”, aby wybrać to, co jest aktualnie podświetlone, aby technicznie rzecz biorąc, nadal możesz zacząć oglądać, używając tylko swojego głosu)

„Hej Roku, znajdź pilota” z łatwością okazało się moim ulubionym poleceniem głosowym. Zakładając, że pilot znajduje się w miejscu, w którym można usłyszeć, że to mówisz, wyemituje dźwięk przez 60 sekund lub do momentu naciśnięcia przycisku wskazującego, że został znaleziony. Roku Ultra ma w tym celu przycisk na samym urządzeniu do przesyłania strumieniowego, ale jest to jeszcze łatwiejsze – zakładając, że nie przeszkadza ci zawsze włączony mikrofon. Możesz także wyzwolić zdalne sygnały dźwiękowe za pomocą aplikacji na smartfony Roku.

Amazon niedawno ogłosił, że dodaje sponsorowane przyciski skrótów do pilota Fire TV, a to oznacza, że ​​Roku i Amazon są prawie identyczne, jeśli chodzi o funkcjonalność pilota. Oba mogą sterować zasilaniem i głośnością telewizora, oba mają dedykowane, sponsorowane przyciski. Roku’s Voice Remote Pro ciągnie się naprzód dzięki konfigurowalnym przyciskom, których brakuje w pilocie Amazon. Amazon nadal wymaga naciśnięcia i przytrzymania przycisku mikrofonu dla poleceń Alexy; nie ma opcji zestawu głośnomówiącego. To trochę zaskakujące, że Roku pokonał Amazon do pilota, z którym można rozmawiać z drugiego końca pokoju, chociaż Fire TV Cube buduje polecenia bez użycia rąk w samym urządzeniu do przesyłania strumieniowego.

Otrzymujesz dwa konfigurowalne przyciski skrótów, które mogą otwierać dowolną aplikację.

Roku’s Voice Remote Pro jest wypuszczany zaraz po tym, jak Logitech potwierdził, że zakończył tworzenie pilotów Harmony. I po części właśnie te piloty do przesyłania strumieniowego są powodem; dzięki HDMI-CEC mogą pokryć wystarczająco dużo miejsca dla wielu ludzi, że piloty uniwersalne nie są niezbędnymi gadżetami do salonu, którymi były 10 lat temu. Telewizory stają się coraz bardziej „inteligentne” dzięki wbudowanej obsłudze Alexy, Asystenta Google i Apple HomeKit, dzięki czemu można je uwzględniać w procedurach inteligentnego domu.

Czysto z ergonomicznego punktu widzenia, mój ulubiony pilot do odtwarzacza strumieniowego pozostaje podświetlanym pilotem firmy Nvidia do telewizora Shield. Tak, ma przycisk Netflix – ale to wszystko w przypadku przycisków sponsorowanych. Nvidia pozwala w pełni dostosować działanie przycisku ustawień. Możesz zdecydować, co zrobi jedno dotknięcie, naciśnięcie i przytrzymanie lub dwukrotne naciśnięcie. Można je ustawić tak, aby otwierały różne aplikacje, jeśli chcesz, lub możesz wybrać jedną z wielu innych funkcji. Nie ma gniazda słuchawkowego, a Nvidia nadal używa zwykłych starych baterii AA, więc Roku wciąż wychodzi na prowadzenie.

Pilot Apple TV omija przyciski aplikacji do przesyłania strumieniowego, ale jest za mały, łatwo go zgubić w najdalszych zakątkach kanapy i po prostu nie jest świetny w użyciu. Pilot Google do najnowszego Chromecasta jest dość prosty, ale najdalej idący z „konfigurowalnymi” przyciskami pozwala wybrać aplikację YouTube – YouTube, YouTube TV, YouTube Kids, YouTube Music itp. – otworzy się przycisk YouTube.

Voice Remote Pro to jak dotąd najlepsze wykonanie pilota Roku, nawet jeśli nie może zbliżyć się do zakresu tego, do czego zdolna jest Harmony. Programowalne przyciski, prywatne słuchanie i polecenia głosowe w trybie głośnomówiącym wystarczą, aby uzasadnić cenę 29,99 USD i uaktualnić standardowego pilota Roku. Nie każdemu spodoba się pilot, który zawsze ich słucha, ale pieniądze, które zaoszczędzisz na bateriach, w zasadzie się opłacą.

Zdjęcia: Chris Welch / The Verge

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook