FotoGryNowości

Recenzja Samsung Galaxy A71 5G: Drab, ale niezawodny telefon

Czy widziałeś wcześniej Samsunga Galaxy A? To seria smartfonów dla osób, które nie chcą wydawać 1000 dolarów na Galaxy S20. Samsung ogłosił gigantyczne sześć nowe modele Galaxy A na 2020 rok, które pojawiają się w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

W maju wziąłem Galaxy A51 za 400 USD i na wynos miałem lepsze telefony w tej samej cenie. Nowszy Galaxy A71 5G nie ma tylu kompromisów, ale kosztuje 600 USD (500 USD w Amazon). To także ma trudności z wyróżnieniem się na zatłoczonym polu, ale dzięki lepszemu systemowi kamer i bardziej niezawodnej wydajności jest to świetne rozwiązanie, które warto rozważyć.

Tylko podstawy

: Samsung

Być może najbardziej rozczarowujące dwie rzeczy dotyczące A71 5G to brak wodoodporności i bezprzewodowego ładowania, tak samo jak większość telefonów w tym przedziale cenowym, z wyjątkiem LG Velvet. Biorąc pod uwagę, że Samsung włącza te funkcje do swoich flagowych telefonów od lat, można by pomyśleć, że do tej pory wymyśliłby, jak spuścić je do telefonu, który kosztuje tylko 120 dolarów mniej niż jego topowy Galaxy S9 z 2018 roku. No cóż.

Jeśli potrafisz ominąć te dwa zaniedbania, A71 w większości zapewnia. Posiada gniazdo na kartę MicroSD, dzięki czemu można rozszerzyć jego 128 gigabajtów pamięci, jeśli potrzebujesz więcej miejsca; bateria o pojemności 4500 mAh zapewniająca pracę dłużej niż cały dzień; i 6,7-calowy ekran AMOLED, który może stać się jaśniejszy na zewnątrz, ale spełnia swoje zadanie.

Wydajność, napędzana przez procesor Qualcomm Snapdragon 765G i 6 GB pamięci RAM, jest wystarczająca, obsługując takie gry jak Genshin Impact bez większych problemów. Zauważyłem kilka jąkania tu i ówdzie, ale nigdy nie czułem się przez nie niewygodny ani hamowany. Będzie dobrze uruchamiać twoje aplikacje i gry.

Korpus A71 jest plastikowy, co nie czuć ładna jak szkło, ale przyciąga tyle samo smug. Ale hej, to też się nie rozpadnie, jeśli go upuścisz, a to zawsze jest plus.

Posiada również gniazdo słuchawkowe. Będziesz chciał go używać, ponieważ głośnik monofoniczny na dole można łatwo zablokować rękami, gdy trzymasz telefon w orientacji poziomej (panoramicznej), aby oglądać wideo lub grać w grę.

Czytnik linii papilarnych jest pod wyświetlaczem i nie jest… super. Często potrzeba dwóch prób, aby zidentyfikować mój kciuk. Rejestracja tego samego odcisku palca więcej niż raz pomogła, ale nie powinieneś tego robić.

Garść kamer

Podobnie jak większość producentów telefonów, Samsung lubi w dzisiejszych czasach upychać tyle aparatów, ile tylko może. Jest tu łącznie pięć, w tym 32-megapikselowy aparat do selfie. Główny aparat ma 64 megapiksele, jest 12-megapikselowy ultraszeroki, 5-megapikselowy aparat do głębi, który poprawia efekt rozmycia w trybie portretowym, oraz 5-megapikselowy aparat makro do ekstremalnych zbliżeń.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook