Różności i nowinki technologia

Recenzja Samsung Galaxy Chromebook 2: smuklejsza i tańsza

Galaxy Chromebook 2 waży 2,71 funta, czyli nieznacznie cięższy od oryginału, ale tam naprawdę zauważysz różnicę, to grubość. To tylko ponad pół cala do szaleńczo cienkiego jednego trzeciego cala wysokości poprzedniego modelu.

Wciąż jest lżejszy niż większość Chromebooków, ale jest zdecydowanie bardziej zauważalny w Twojej torbie i trudniejszy do trzymania w trybie tabletu niż oryginał. Na szczęście ty mogą nadal używaj go jako tabletu. Ten nowy Chromebook 2 zachowuje konstrukcję „dwa w jednym”.

Dostępne są dwie wersje, testowana za 700 USD zawiera procesor Intel Core i3 dziesiątej generacji, 8 gigabajtów pamięci RAM i 128-gigabajtowy dysk półprzewodnikowy. Jest też nieco mniej wydajny Galaxy Chromebook 2 za 550 USD, który wykorzystuje procesor Intel Celeron 10.generacji i ma tylko 4 gigabajty pamięci RAM i dysk SSD o pojemności 64 GB.

Uważam, że układy Intel Core i3 to idealne miejsce dla Chromebooków. Oferują wystarczającą moc, abyś nie musiał myśleć o liczbie otwartych kart lub aplikacji Chrome, a także obniżają cenę w porównaniu z modelami z układami Core i5, a nawet i7.

Wersja Celerona prawdopodobnie będzie w porządku, ale mniej zgryźliwa. Bardziej niepokojące są marne 4 gigabajty pamięci RAM – proponuję uaktualnienie do 8 gigabajtów, jeśli możesz sobie na to pozwolić. To bardziej przyszłościowa inwestycja. To nie jest tak, że strony internetowe będą jutro pochłaniać mniej pamięci RAM.

Jeśli chodzi o porty, są dwa złącza USB-C, gniazdo kart Micro SD i gniazdo słuchawkowe.

Węższa bateria

: Samsung

A teraz pytanie za milion dolarów: jaka jest żywotność baterii? Oryginalny Chromebook Galaxy pokonał zaledwie 6,5 godziny w naszym standardowym teście rozładowania baterii (odtwarzanie zapętlonego wideo 1080p przy 75 procentach jasności). Z przyjemnością informuję, że wersja 2 prawie podwaja ten wynik, zarządzając 12 godzinami, 24 minutami.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook