Foto

Recenzja Samsung Galaxy Note 20: podatek od rysika

Samsung Galaxy Note 20 to dobry telefon, ale nie kupuj go w reklamowanej cenie detalicznej 999,99 USD. To dobry telefon, jeśli możesz go znaleźć za mniej, i mam nadzieję, że możesz, ponieważ jedynym innym telefonem z rysikiem, który ma znaczenie, jest bardzo drogi Galaxy Note 20 Ultra.

Na szczęście telefony Samsung zwykle kończą się rabatami na wczesnym etapie i często w ich cyklu życia, a Note 20 nie jest inny. Niecałe dwa miesiące od pierwszego ogłoszenia, Note 20 jest już dostępny odblokowany za 800 USD w różnych sklepach.

Często odradzamy kupowanie telefonów Samsung od razu, ponieważ te rabaty są tak przewidywalne. Nie ma powodu, aby wydawać dodatkowe 200 USD, jeśli czekanie miesiąc lub dwa pozwoli Ci zaoszczędzić te pieniądze. Ale w Note 20 nie chodzi tylko o oszczędzanie pieniędzy – chodzi o to, aby nie dać się zabrać do sprzątaczek.

Za 800 USD Note 20 to dobra wartość. Ale jest również otoczony telefonami, które kosztują niewiele lub mniej, a funkcje i specyfikacje pasują do tego lub go przewyższają. Tak więc, jak zawsze w przypadku Note, pytanie naprawdę sprowadza się do tego, jak bardzo chcesz tego S Pen.

Sprzęt Galaxy Note 20

Na pierwszy rzut oka Note 20 wygląda jak typowy sprzęt Samsung Note. Ma duży, żywy ekran z małymi ramkami, kwadratowymi bokami i rysikiem S Pen na dole. Dopasowanie i wykończenie powinny być wystarczające dla każdego.

Kiedy jednak przyjrzysz się bliżej, zobaczysz, że chociaż rogi telefonu są kwadratowe, inne rogi zostały obcięte. Jeśli zakładałeś, że Note 20 był po prostu mniejszą wersją Note 20 Ultra, przepraszam. To bardzo słabszy telefon.

Rysik S-Pen znajduje się po lewej stronie telefonu.

Rysik S Pen znajduje się po lewej stronie telefonu.

Note 20 zachowuje klasyczne, kwadratowe rogi

Note 20 zachowuje klasyczne, kwadratowe rogi.

Specyfikacje to nie wszystko, a większość zmian Samsunga tak naprawdę mi nie przeszkadza. Ale jest irytujący: ekran ma tylko 1080p i nie ma wysokiej częstotliwości odświeżania. 120 Hz jest obecnie normą dla każdego telefonu, który tyle kosztuje.

Rozdzielczość mi nie przeszkadza, ale częstotliwość odświeżania trochę drażni. Dzieje się tak, ponieważ linia Note ma wyższą częstotliwość odświeżania, nawet bardziej niż przeciętny telefon. Wyższa częstotliwość odświeżania pomaga zmniejszyć opóźnienie rysika podczas rysowania i zauważyłem to w Note 20 w porównaniu z Ultra.

To niewielka różnica i taka, która naprawdę ci nie przeszkadza – z wyjątkiem chwil, kiedy myślisz o tym, jak dużo zapłaciłeś za telefon, który powinien mieć szybszą częstotliwość odświeżania. Wszystkie inne telefony Samsung w tej klasie mają to. Nawet niedawno ogłoszony Galaxy S20 FE to robi i kosztuje 699 USD – 300 USD mniej niż ta uwaga. Jedną rzeczą, która może dodać do ceny Note 20, jest szybszy i dokładniejszy ultradźwiękowy (w przeciwieństwie do optycznego) czujnik odcisków palców na ekranie.

Ekran ma 6,7 ​​cala i uważam, że jest to naprawdę dobry rozmiar jak na telefon w stylu Note. Jest wystarczająco duży, aby wydawać się ekspansywny, ale nie tak duży, że cały telefon przytłacza. To także całkowicie płaski wyświetlacz. To sprawia, że ​​ramki wokół niego są nieco większe, ale nadal bardzo małe. Myślę, że jest to warte kompromisu za nieco mniej przypadkowych dotknięć.

Tylna część telefonu jest plastikowa zamiast szkła, ale tak naprawdę to nie cierpi. Nie ma również rozszerzalnej pamięci, a aparaty Note 20 są mniej imponujące na papierze niż Ultra. Z drugiej strony Note 20 ma całkowicie normalny, inny niż mesa guz aparatu.

Tył telefonu jest plastikowy, ale nie wydaje się być pusty.

Tył telefonu jest plastikowy, ale nie wydaje się, aby był pusty.

Aparat Galaxy Note 20

Oprócz rozmiaru ekranu, naprawdę największa różnica w wydajności między Note 20 a Note 20 Ultra występuje w systemie aparatu. Note 20 jest wyposażony w kilka standardowych 12-megapikselowych czujników do szerokiego i ultraszerokiego oraz 64-megapikselowy do teleobiektywu.

64-megapikselowy obraz jest dostępny, więc Samsung może użyć swoich sztuczek przycinania czujnika, aby umożliwić 30-krotny zoom. Niestety te sztuczki nie są wystarczające do 30X, ale myślę, że oferują lepszą niż przeciętna wydajność przy 10X. Samsung powinien znaleźć sposób na podkreślenie tych średnich zakresów zoomu, zamiast skupiać się na zwariowanym 30X. Skonfiguruj ludzi, aby byli zachwyceni, a nie rozczarowani.

Jeśli chodzi o główny czujnik, jest dokładnie zgodny z telefonami Samsunga S20 w tym roku. Jeśli chodzi o uchwycenie szczegółów, to jest na tym samym polu, co inne flagowe telefony, chociaż nadal uważam, że Samsung dostosowuje swoje obrazy, aby były zbyt jasne i podkręca intensywność o dwa tiki za daleko.

Właściwie wolę te 12-megapikselowe czujniki od wczesnych prób Samsunga z czujnikami o ultra wysokiej rozdzielczości. To znana liczba i mogę uzyskać naprawdę dobre zdjęcia, nie martwiąc się o szybkość ustawiania ostrości. To samo dotyczy wideo: jest zgodne z oczekiwaniami od Galaxy S20. Bez niespodzianek, ale przewidywalność to niedoceniana cecha aparatów.

Niestety, skłonność aparatu do selfie do wygładzania twarzy, nawet po wyłączeniu wszystkich możliwych filtrów, jest również przewidywalna. Chciałbym, żeby Samsung przyłączył się do wezwania Google do wyeliminowania tych domyślnych ustawień na dobre, ponieważ są one potencjalnie szkodliwe dla ludzkiego wizerunku.

Samsung ładnie wypełnił swój ekosystem aplikacji S-Pen.

Samsung ładnie wypełnił swój ekosystem aplikacji S Pen.

Oprogramowanie Galaxy Note 20

Note 20 ma to samo oprogramowanie co Ultra – zarówno na lepsze, jak i na gorsze.

Nadal jestem pod wrażeniem tego, jak w pełni funkcjonalny jest Samsung Notes, a także jak dobrze Samsung obsługuje S Pen. Jest tylko wiele drobnych interakcji, które są łatwiejsze lub przyjemniejsze dzięki rysikowi S Pen. Zaznaczanie tekstu, zrzut ekranu z określonej sekcji i zapisywanie krótkiej notatki na ekranie blokady to wszystkie funkcje, których nie powinieneś kupować telefonu tylko po to, aby je zdobyć, ale jeśli je masz, prawdopodobnie stwierdzisz, że znacznie poprawią one wrażenia.

Żałuję, że nie mogę powiedzieć tego samego o reszcie oprogramowania Samsunga, które wydaje się, że nieustannie stara się zarobić Samsunga ani grosza, reklamując lub promując własne usługi Samsunga. Na szczęście nie byłem w pełni zasypany wieloma powiadomieniami, które zmuszały mnie do wypróbowania jednej lub drugiej usługi. Ale nadal otwierałem aplikację taką jak Samsung Health i nagle widziałem reklamę w obszarze nagłówka.

Szkoda też, bo Samsung przez ostatnie kilka lat podążał w dobrym kierunku dzięki One UI. Interfejs używa dużych nagłówków, aby zbliżyć przyciski bliżej kciuka. Wprowadza małe skróty, na których będziesz polegać – takie jak panele krawędziowe, mała stacja dokująca z boku telefonu, w której możesz wymazać historię schowka, dzienny kalendarz, pogodę lub aplikacje, które chcesz szybko uruchomić.

Samsung Galaxy Note 20

Samsung Galaxy Note 20.

Galaxy Note 20 to bardzo dobry telefon w bardzo złej cenie. To też nie jest tylko typowa gadka z obsesją na punkcie technologii. Samsung robi to samo z Galaxy S20 FE. Jeśli nie chcesz rysika, S20 FE to doskonały telefon, który kosztuje 300 USD mniej.

Na szczęście, jak wspomniałem powyżej, telefony Samsung są często dostępne ze zniżką. Jeśli możesz znaleźć Note 20 za około 800 dolców, to dobra cena. Uwielbiam pomysł, aby Samsung znalazł wreszcie sposób na zaoferowanie naprawdę dobrego telefonu średniotonowego z rysikiem S Pen. Teoretycznie tak powinien być Note 20. W praktyce stara się być okrakiem jako telefon flagowy i średniotonowy i nie radzi sobie z żadnym z nich.

Fotografia: Dieter Bohn / The Verge

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook