FotoNowości

Recenzja Samsung Galaxy S21 i S21 Ultra: Pro Zoom

To jest iteracja rok dla najnowszych flagowych smartfonów Samsunga, w których firma po prostu ulepsza roczny projekt, zamiast ładować nowe urządzenia przełomowymi funkcjami. Ale to nie jest złe. W rzeczywistości dzięki nowej serii Galaxy S21 – która obejmuje Galaxy S21, S21 + i S21 Ultra – to, co dostajesz głównie, to dopracowane wersje zeszłorocznych modeli za niższą cenę. Małe zmiany, z których nie wszystkie są różowe, sprawiają, że te telefony z Androidem są jednymi z najlepszych pieniędzy, jakie można kupić.

Samsung pożyczył mi Galaxy S21 i Galaxy S21 Ultra do przetestowania. Ten ostatni wyróżnia się, biorąc pod uwagę cenę o 200 USD w stosunku do swojego poprzednika, ale zachowując doskonały system kamer, który może być obecnie najlepszy. Ale nawet przy tej obniżce ceny nadal wynosi 1200 USD. Jeśli nie skupisz się na głównej wygranej, 800 $ S21 (które również zostało obniżone o 200 $ z 1000 $ S20) zaspokoi Twoje potrzeby – chociaż nie zachwyci Cię.

Zoom Chat

Chcę zacząć od jedynego powodu, dla którego ktoś powinien popisywać się na S21 Ultra: aparat z zoomem. Nie, nie mam na myśli faktu, że możesz przybliżyć nawet 100X odległych obiektów; jakość przy tych poziomach powiększenia jest słaba. To 10-krotny zoom optyczny, który naprawdę błyszczy.

Czy ty potrzeba taki poziom powiększenia? Nie, ale nie czuję się ograniczony przez sprzęt, którego używam, co czuję, używając telefonów z zoomem optycznym 2X lub 3X. Wiele telefonów nie ma nawet zoomu optycznego, co wymusza cyfrowe powiększanie i przycinanie, co obniża jakość obrazu. To już od jakiegoś czasu jest norma, więc miło jest widzieć, jak Samsung prowadzi do czegoś lepszego. (W każdym razie w USA; tam telefony z podobną technologią zoomu, ale nie są tutaj sprzedawane.) Doszliśmy do punktu w technologii aparatów smartfonów, w którym jakość oferowana przy 10X jest doskonała przez większość czasu i jest to coś, co desperacko chciałbym zobaczyć, jak ścieka się do większej liczby niedrogie telefony.

Układ kamer z tyłu Samsunga Galaxy S21 Ultra.

: Samsung

Zrobiłem wyraźne zdjęcia z bliska World Trade Center i Empire State Building w Nowym Jorku, mimo że stałem po drugiej stronie rzeki Hudson na Brooklynie. Jakość zaczyna spadać, gdy słońce zachodzi (ze względu na węższą aperturę f / 4,9 aparat z zoomem Ultra nie może pochłaniać tak dużo światła, jak inne aparaty), ale wykonuje godną podziwu pracę w połączeniu z trybem nocnym Samsunga. Ten tryb wykonuje kilka zdjęć w ciągu kilku sekund i wykorzystuje oprogramowanie do łączenia ich ze sobą w celu uzyskania pojedynczego, jasnego i wyraźnego obrazu końcowego.

W tym roku w S21 Ultra jest jeszcze jeden 10-megapikselowy teleobiektyw. Zapewnia 3-krotny zoom optyczny, który zapewnia świetnie wyglądające zdjęcia, jeśli nie potrzebujesz wyższego poziomu zoomu. Dobrze jest mieć dwie opcje! Pozostałe aparaty to 12-megapikselowy ultraszerokokątny, który doskonale sprawdza się w ciasnych przestrzeniach lub do fotografowania rozległych krajobrazów, oraz 108-megapikselowy czujnik główny do codziennych zdjęć.

Wybrałem się na przejażdżkę rowerem po Brooklynie, testując S21 Ultra obok S21, zeszłorocznego S20 +, iPhone’a 12 Pro Max i Google Pixel 5. Moim zdaniem jest to, że przez większość czasu Ultra wychodzi na wierzch – nawet przy selfie aparat fotograficzny! Może nie najlepiej radzić sobie ze scenami lub portretami o wysokim kontraście, a kolory mogą czasami być wyłączone, ale często daje najostrzejsze obrazy. Jest to w dużej mierze prawdą w przypadku korzystania z trybu nocnego, chociaż iPhone i Pixel znacznie bardziej wybaczają drgania aparatu. Jeśli nie trzymasz S21 całkowicie nieruchomo podczas fotografowania w ciemności, prawdopodobnie będziesz musiał powtórzyć strzał.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook