OprogramowanieTelefony

Recenzja Samsung Galaxy Tab A7: świetny tani tablet

Jestem tutaj, aby powiedzieć, że tanie tabletki są dobre. Nie jestem tutaj, aby wam powiedzieć, że są przyszłością komputerów lub zastąpią laptopa w celu wykonania pracy. Ale powiem ci, że to świetne urządzenia rozrywkowe.

Najlepszym sposobem na poznanie taniego tabletu jest po prostu zainstalowanie aplikacji, których używasz do rozrywki i relaksu: Kindle, Hulu, Prime Video, HBO Max, Pocket, cokolwiek wybierzesz. Nie instaluj ani nie konfiguruj takich rzeczy jak Twitter, Slack, The New York Times aplikacja, e-mail lub cokolwiek, co zabierze Ci czas wolny i wciągnie Cię w pracę lub przerażającą zagładę. To tablet, który kupujesz, aby oglądać filmy i czytać różne rzeczy, a nie próbować wymienić laptopa.

Od kilku miesięcy testuję Samsunga Galaxy Tab A7 i stwierdziłem, że jest to doskonały przykład taniego tabletu. Kosztujący 229,99 USD (i często dostępny za mniej) jest znacznie tańszy niż iPad dla początkujących, ale działa równie dobrze do oglądania filmów oraz czytania książek i artykułów. Nie jestem kimś, kto poleca tablety z Androidem – iPad jest obiektywnie lepszy w prawie każdym scenariuszu – ale Tab A7 jest zaskakująco kompetentny i niedrogi odpowiednio do statusu trzeciego urządzenia.

Poprzeczka dla tabletu, który ma być tylko osobistym urządzeniem rozrywkowym, jest w rzeczywistości dość niska. Potrzebuje angażującego ekranu o wystarczającej rozdzielczości, aby nie było widać pojedynczych pikseli w wygodnej odległości, głośników, które nie są przytłumione lub trzaskające, a także żywotności baterii, która pozwoli ci przejść przez kilka filmów między ładowaniami, ponieważ prawdopodobnie wygrałeś ” Nie podłączaj go po każdym użyciu. Powinien być również cienki i stosunkowo lekki, aby można go było trzymać przez długi czas bez zmęczenia.

Karta A7 przekracza wszystkie te wskaźniki. 10,4-calowy ekran 1080p jest żywy i kolorowy, bateria z łatwością wystarcza na 10 godzin lub więcej wideo, a system czterech głośników brzmi niesamowicie. Jest zaskakująco cienki, z metalową obudową, która jest sztywniejsza i ładniejsza niż pokryte plastikiem tablety Amazon Fire. Wokół ekranu jest wystarczająco dużo ramki, dzięki czemu mogę go wygodnie obsługiwać, nie martwiąc się o błędne dotknięcia, i jest wystarczająco lekki, że mogę go nawet trzymać w jednej ręce do czytania. Ma nawet gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, dzięki któremu nie chcesz nikomu przeszkadzać podczas oglądania siódmego odcinka Chłopcy z rzędu.

Wyświetlacz Tab A7 doskonale nadaje się do oglądania filmów i programów telewizyjnych, a cztery głośniki zapewniają zaskakująco doskonały dźwięk.

Tam, gdzie Tab A7 jest krótki, nie będzie zaskoczeniem, ale żadna z jego wad nie powstrzymuje go przed byciem dobrym urządzeniem rozrywkowym. Jego nisko-średniotonowy procesor Qualcomm Snapdragon 662 i 3 GB pamięci RAM sprawiają, że jest on daleki od najszybszego lub najbardziej zgrabnego urządzenia na świecie – ale to nie ma znaczenia, gdy używasz wybranej aplikacji wideo lub ebook. Jego aparaty są do niczego, ale z drugiej strony, jeśli używasz go do połączenia z zoomem, jest o wiele mniej niezręczny niż iPad, dzięki odpowiedniemu umieszczeniu przedniego aparatu.

Android nie ma prawie tak szerokiego ani głębszego poziomu aplikacji jak iPad, ale ma wszystkie główne usługi przesyłania strumieniowego wideo (z wyjątkiem Apple TV Plus) i wszystkie aplikacje do czytania książek, które możesz chcieć. W modelu podstawowym jest tylko 32 GB pamięci, ale obsługuje rozszerzenie karty microSD, więc łatwo jest dodać więcej. Wreszcie, karta A7 nie ma żadnego skanera linii papilarnych ani loginu biometrycznego, ale ponieważ używam go tylko w domu i nie mam na nim żadnych wrażliwych ani służbowych danych, wygodnie wyłączam bezpieczną blokadę ekranu, aby ułatwić do oglądania.

Metalowa obudowa Tab A7 jest cienka, sztywna i ładniejsza niż plastik, który zwykle można znaleźć w tym przedziale cenowym.

Tak dla ładowania USB-C i czterech głośników. (Są dwa po drugiej stronie.)

Samsung nie oferuje tutaj żadnych funkcji zwiększających produktywność: nie jest wyposażony w rysik, nie ma dostępnego dla niego etui na klawiaturę i nie ma trybu oprogramowania Samsung DeX. Nie ma nawet głupszego niż przeciętny asystenta głosowego Bixby firmy Samsung. (Asystent Google jest dostępny i działa tak jak na każdym innym urządzeniu). Zamiast tracić czas i zasoby na opracowywanie funkcji, z których większość ludzi nie będzie korzystać, Samsung skupił się na tym, co jest tutaj ważne: umieszczeniu najlepszych głośników i być może najlepszego wyświetlacza, jaki można uzyskać. w tablecie w tym przedziale cenowym.

I naprawdę, to wszystko, czego możesz chcieć od takiego tabletu. Musi dobrze wyglądać, dobrze brzmieć i mieć aplikacje z żądaną zawartością. Karta A7 sprawdza wszystkie te pola i nie więcej.

To najlepszy gadżet przeciw zagładzie, jaki możesz zdobyć w tym roku.

Fotografia: Dan Seifert / The Verge

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook