Różności i nowinki technologia

Recenzja Shark Vertex DuoClean: Not a Dyson-Killer

W mojej pokorze zdaniem, odkurzacze w sztyfcie Dyson są apoteozami formy. Są lekkie, mocne, wygodne, użyteczne, i piękny. Mimo to chciałbym, żeby był trochę mocniejszy, jeśli chodzi o przedmiot gospodarstwa domowego, który jest tak bardzo przydatny. Po kilku latach wysadziłem silnik Dysona V7. Dwa lata później upuściłem mój cenny V11, który złamał obudowę. Aha, i przypadkowo usmażyłem płytkę drukowaną podczas spłukiwania zmywalnego filtra.

Zamiast inwestować w innego Dysona, który miał złamać mi serce, postanowiłem zbadać linię Shark, szeroko reklamowaną jako zabójcę Dysona. Shark to najpopularniejsza marka odkurzaczy w Ameryce, a jej odkurzacze otrzymały najwyższe oceny za niezawodność i względną przystępność cenową.

Efekt Dysona – czyniąc zwykłe produkty gospodarstwa domowego wartościowymi i pożądanymi – jest bardzo realny. Jednak produkty Dyson nie tylko działają dobrze, ale są również atrakcyjne i mają detale konstrukcyjne, które sprawiają, że są ogólnie przyjemniejsze i łatwiejsze w użyciu. Jeśli masz taką samą elektronikę jak ja, prawdopodobnie będziesz chciał kupić rekina. W przeciwnym razie trzymaj się Dysona.

Trudne w obsłudze

Recenzje Dysona – w tym moje własne – głównie zwracają uwagę na wygląd i moc odkurzacza. Potrzeba było przejścia na inny odkurzacz, aby zdać sobie sprawę z niektórych zalet Dysona.

Na przykład odkurzacz firmy Dyson jest dostarczany ze stacją dokującą. Możesz zamontować odkurzacz w szafie lub w rogu kuchni. Po przykręceniu stacji dokującej do ściany odkurzacz zgrabnie zatrzaskuje się i rozpoczyna automatyczne ładowanie. Dogodnie przechowuje również różne głowice próżniowe. Aby naładować Shark’s Vertex, musisz podłączyć przewód do podstawy odkurzacza i znaleźć karton do przechowywania głowic próżniowych.

: Shark

Kiedy dostałem Vertex, podłączyłem ładowarkę do gniazdka w szafie w moim ciemnym przedpokoju. Ułożyłem trochę miejsca, sceptycznie oparłem odkurzacz o ścianę i wzruszyłem ramionami. Potem szukałem przewodu po podłodze, przypadkowo odłączyłem router, znalazłem właściwy przewód i ponownie podłączyłem odkurzacz. Nie jest tak elegancki.

Waży ponad 9 funtów i jest prawie dwa razy cięższy niż jego najbliższy konkurent, Dyson V7. Główka szczoteczki jest również znacznie większa, więc w małych pomieszczeniach trudniej jest nią szybko manewrować. Wreszcie nie jest tak ładny jak Dyson i po prostu mało trudniejsze w użyciu.

Na przykład na główce szczoteczki znajduje się znacznik śladu. (Po chwili zdałem sobie sprawę, że trzeba położyć na nim stopę, aby odblokować główkę szczoteczki.) Dyson nie potrzebuje, abyś z żadnego powodu kładł na nim stopę, ani nie potrzebuje takiego markera.

Utrzymuj proszek w stanie suchym

Jak sama nazwa wskazuje, Vertex DuoClean ma dwa tryby – jeden do twardych powierzchni, a drugi do miękkich. Kiedy odwrócisz główkę szczoteczki, zobaczysz miękki wałek zapewniający stały kontakt z podłogą oraz samoczyszczącą szczotkę zamontowaną za pomocą PowerFins, poliestrowo-silikonowych gumowych wycieraczek, które wbijają się w dywan, zapewniając lepszą skuteczność czyszczenia.

Na papierze Vertex ma o wiele więcej możliwości niż V7. Ma więcej funkcji, takich jak giętka rurka do wchodzenia pod sofy i łóżka. Nie wspominając o tym, że działa przez około godzinę, czyli dłużej niż marne 30 minut V7. (Oczywiście czas pracy ma mniejsze znaczenie, gdy możesz po prostu włożyć V7 z powrotem do kabury ładującej, zamiast szperać po podłodze w szafie w poszukiwaniu drutu).

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook