RTVTelefony

Recenzja Sony A8H 4K OLED: List miłosny do kina domowego

Mam silne przeczucia co do rozpakowywania telewizorów. Zanim zaczniemy rozmawiać o najnowszych i najlepszych produktach Sony, porozmawiajmy o rozpakowywaniu. Bez względu na to, kto produkuje telewizor, rozpakowywanie i konfiguracja są zawsze koszmarem nieporęcznego kartonu. Kiedy przejdziesz przez ten krąg piekła, staniesz w obliczu urobku plastikowych toreb, zagnieżdżonych razem z całą elegancją stosu rojących się szczurów, które robią, co w ich mocy, by stworzyć króla szczurów. Następnie musisz znaleźć kable – często są one schowane w sarkofagu z wrzeszczącego styropianu.

Kiedy więc pojawił się Sony A8H, zakasałem rękawy, wyciągnąłem maszynę do cięcia pudełek i zwerbowałem członka rodziny, aby pomógł mi rozpakować i ustawić. Powinienem był założyć bullwhip i fedorę (m’telewizja). Nie spodziewałem się, jak szybko i bezboleśnie uda nam się to zrobić – około 15 minut. Byłem oniemiały. Z pewnością czegoś brakowało. To sztuczka, pomyślałem. Sony wysłało mi fałszywy telewizor, który w każdej chwili rozpadnie się na milion węży. Czekałem i czekałem. Żadnych węży. Nie był jeszcze ustawiony i wiedziałem, że ten telewizor to coś innego.

Ustawić

: Sony

Telewizor jest umocowany w pudełku kilkoma końcówkami styropianowymi, ale poza tym opakowanie jest minimalne. Po wyciągnięciu go z ochronnego plastiku po prostu wybierz żądaną konfigurację stojaka (wystarczająco wysoką, aby pomieścić soundbar lub krótszą, aby ukryć kable) i wsuń nogi na spód. Jesteś skończony. Nie ma potrzeby, aby szukać śrubokręta i niezgrabnie położyć telewizor na stole, mocując nogi do podstawy. Nie. A8H to bardzo uprzejmy gość – nie zostawił nawet zbyt wielu okruchów styropianu na mojej podłodze.

Konfiguracja na ekranie jest znajoma, jeśli kiedykolwiek wcześniej korzystałeś z telewizora z systemem Android. A tak naprawdę każde inne urządzenie pochodzące od Google. Logujesz się do Wi-Fi, następnie na konto Google, a telewizor zajmuje się resztą. Menu są zgrabne i szybkie, co stanowi dużą poprawę w stosunku do laggy modelu A8G. Poruszanie się po menu telewizora było frustracją. Ale tegoroczny model nie jest pozbawiony wad. Android TV jest często niezgrabny; Zarządzanie aplikacjami może być uciążliwe, podobnie jak usuwanie wszystkich promowanych i wstępnie ustawionych treści z ekranu głównego telewizora.

Znalezienie odpowiednich menu do podstawowej konfiguracji jest jednak dość łatwe, zwłaszcza w przypadku konfiguracji listwy dźwiękowej. A jeśli inwestujesz w taki telewizor, naprawdę powinieneś kupić soundbar. Sony A8H może pochwalić się zestawem głośników wewnątrz sam wyświetlacz, a dźwięk jest przyzwoity. To jak słuchanie filmu na słuchawkach Apple. Jego w porządku. Aby uzyskać kinowe wrażenia pasujące do zabójczego wyświetlacza (więcej o tym za chwilę), należy koniecznie sparować go z dobrymi głośnikami lub soundbarem.

Przyciąganie grawitacyjne

: Sony

Mimo że w moim salonie majaczy jak obsydianowy idol, telewizor po chwili staje się częścią wystroju. Zwłaszcza gdy nie jest używany. Ale od czasu do czasu pojawia się telewizor i nie mogę przestać się gapić. Mam Sony A8H w moim salonie od kilku tygodni i nadal łapię się na tym, że wykradam spojrzenia przez ramię, próbując wykonać pracę. To 65-calowa tafla szkła, czarna jak nocne niebo i cieńsza niż mój smartfon. Nawet gdy jest wyłączony, robi imponującą sylwetkę. Podobnie jak czarna dziura, A8H ma nieuniknioną grawitację.

Ponownie oglądałem filmy i seriale telewizyjne w rozdzielczości 4K, aby zobaczyć znane postacie i widoki ożywające i rozkwitające na ogromnym wyświetlaczu OLED. A8H wydaje się nasycać wszystko głębią i wyrazistością, nawet filmy, które widziałeś tysiące razy – na przykład Spider-Man: Into the Spider-Verse, Blade Runner 2049, i Kokosowiec. Szczególnie filmy animowane wyglądają niesamowicie na tym telewizorze.

Procesor pokładowy firmy Sony jest z roku na rok coraz lepszy, a ten wzrost wydajności zapewnia wyraźniejszy, bardziej żywy i realistyczny obraz. Nawet w porównaniu do zeszłorocznego modelu A8G jakość obrazu jest znacznie lepsza. To telewizor, który zręcznie radzi sobie z kolorem, kontrastem i jasnością, bez żadnych poprawek. Ledwo dotknąłem zaawansowanych ustawień obrazu, z wyjątkiem wyłączenia wygładzania ruchu, ponieważ wygładzanie ruchu jest obrzydliwością i sprawia, że ​​wszystko wygląda jak opera mydlana z połowy lat 90. Dość powiedzieć, że kalibracja fabryczna jest tutaj na najwyższym poziomie.

Jednak nie wszystko jest różowe. Mimo, że uwielbiam jakość obrazu w A8H, zmaga się on z ciemnymi scenami w umiarkowanie dobrze oświetlonych pomieszczeniach. Pomimo rysowania wszystkich odcieni i zwiększania jasności, sceny nocne w filmach, programach i grach są bardzo trudne do rozróżnienia. Ten problem znika wraz z zachodem słońca, ale jeśli jest jasny dzień i w pobliżu A8H jest okno, zaciągnij zasłony i staraj się nie oglądać niczego wizualnie ciemnego, jak Mroczny rycerz. Jest to częsty problem w telewizorach OLED.

Rok przestępny

: Sony

Zwykle zalecam kupowanie telewizorów z zeszłego roku, aby zaoszczędzić pieniądze. Przez większość czasu telewizory nie zmieniają się znacznie z roku na rok. Ale od czasu do czasu dostajemy telewizor, który bije swojego poprzednika o milę. To Sony A8H. To niesamowity telewizor i absolutnie warto się nad nim zastanowić, jeśli szukasz czegoś w tej wielkości.

To nie jest tanie, kosztuje 2300 USD. Obecnie za jedną czwartą tej ceny można kupić całkiem niezły 65-calowy telewizor 4K. Niektóre z naszych ulubionych są nawet wyceniane znacznie poniżej A8H. Jak zawsze, rozejrzyj się. Być może istnieje telewizor, który lepiej odpowiada Twoim potrzebom niż ten.

Ale jeśli twoje serce jest nastawione na OLED i jeśli chcesz, aby obraz był tak realistyczny i żywy, że wygląda tak, jakbyś zaglądał przez okno do innego świata, ciężko będzie zrobić coś lepszego niż Sony A8H.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook