Nowości

Recenzja Sony WH-1000XM4: najlepsze słuchawki z redukcją szumów

Daj projektantowi kilka lat z produktem, który stworzył, a na pewno zobaczysz zauważalne ulepszenia w drugiej generacji. Ale w czwartym pokoleniu może nie być wiele do naprawienia. Tak jest w przypadku najnowszych słuchawek Sony, które są następcą WH-1000XM3, powszechnie uważanego za najlepsze słuchawki bezprzewodowe wszechczasów.

Zupełnie nowy Sony WH-1000XM4 (czytaj: „1000X Mark 4”) oferuje szereg niewielkich ulepszeń w stosunku do swojego poprzednika. Wycinają odrobinę więcej szumów tła przy wysokich częstotliwościach, mają umiarkowanie przytulniejsze spotkania ze skóry i są o jeden cenny gram lżejsze. Najbardziej znacząca zmiana dla większości ludzi? Wbudowane mikrofony nie powodują już dźwięku, jakbyś był pod wodą podczas rozmów telefonicznych lub wideo.

Kiedy biegacz jest tak daleko przed konkurencją, trudno jest krytykować małe zyski. Po kilku tygodniach z WH-1000XM4 mogę śmiało powiedzieć, że są to teraz najlepsze słuchawki bezprzewodowe, jakie można kupić.

To samo Ol ‘Sony

Projektowanie iteracyjne jest świetne dla stałego wzrostu wydajności, ale wizualnie ma swoje wady. Składana linia WH-1000X nigdy nie oferowała nowatorskiego wyglądu, a XM4 nie jest inny. Te słuchawki są tak skromne i (prawie) pozbawione logów, że mogłyby odgrywać rolę rekwizytu w telewizji.

W zależności od twojego nastawienia może to być błogosławieństwo lub przekleństwo. Jeśli chcesz się upewnić, że wszyscy wiedzą, że wydałeś 350 USD na słuchawki, trzymaj się Bose Noise Canceling 700, które wyglądają tak, jak Tony Stark wybierałby między lotami. Chcesz latać pod radarem? Puszki Sony nie będą odstać.

: Sony

Czegokolwiek brakuje im w wizualnym rozmachu, nadrabiają wygodą. Natychmiast zauważysz, że są lekkie jak piórko, gdy tylko wyjmiesz je z dołączonego sztywnego etui – szczególnie w przypadku słuchawek z wystarczająco dużymi bateriami, aby wytrzymać 30 godzin między ładowaniami.

Podobnie jak poprzedni model, są również jednymi z najlepszych słuchawek, które można zabrać w przestworza (gdy tylko można bezpiecznie latać). 1000XM4 może wykryć i wyrównać ciśnienie w kabinie wewnątrz słuchawek, a także zablokować dźwięk silników odrzutowych i płaczących dzieci. Mogą nawet wykryć, gdzie w słuchawkach znajdują się twoje uszy i jeśli masz okulary, dostosowując redukcję szumów i jakość dźwięku, aby uwzględnić wszystkie te czynniki.

Nowe sztuczki

Podczas gdy wiele najlepszych funkcji WH-1000XM4 pochodzi z poprzednich pokoleń, należy zauważyć, że prawie wszystko zostało w jakiś sposób zmodyfikowane, aby zmaksymalizować użyteczność i wydajność.

Na przykład podoba mi się to, że w poprzednich wersjach linii 1000X mogę położyć dłoń na jednej muszli słuchawek, aby automatycznie wstrzymywać odtwarzanie muzyki i dźwięków ze świata zewnętrznego. Nadal możesz to zrobić w nowym modelu, ale nowe mikrofony również wiedzą, kiedy mówisz, i można je ustawić tak, aby robiły to samo, gdy tylko usłyszą wypowiadane słowa. Około 30 sekund po zakończeniu mówienia ponownie zaczną odtwarzać muzykę. Przydała się w moim domu poddanym kwarantannie, gdzie moi współlokatorzy często zatrzymują się przy moim biurku, żeby pogadać.

Mikrofony są naprawdę największym ulepszeniem. Są lepsze niż te, które znajdziesz w poprzednich wersjach, chociaż nadal nie pokonują krystalicznie czystej jakości połączeń, które otrzymuję dzięki Bose Noise Canceling 700 lub Sennheiser / Epos Adapt 660 (8/10, WIRED Zaleca). Mimo to dzięki tej poprawce firma Sony zatwierdziła wyciek, który zmusił niektórych ludzi do wybrania pary słuchawek Bose w celu uzyskania lepszych połączeń głosowych, gdy naprawdę chcieli jakości dźwięku Sony. Możesz także połączyć się z telefonem i komputerem jednocześnie, a słuchawki automatycznie przełączają się na telefon podczas połączeń.

Masz mało soku? Nie ma problemu. Port USB-C umożliwia szybkie ładowanie i pozwala uzyskać pięć godzin pracy baterii po zaledwie 10 minutach podłączenia – imponujące.

Firma Sony ulepszyła również algorytm skalowania, który stosuje do dźwięku Bluetooth w modelu czwartej generacji. Słuchawki obsługują LDAC i AptX HD, zapewniając dźwięk Bluetooth o wyższej przepływności, ale także wykorzystują nowo ulepszony silnik DSEE Extreme firmy Sony, który pomaga przywrócić część wierności utraconej podczas kompresji cyfrowej. Mogą nawet odtworzyć wrażenia dźwiękowe 3D, tak jakbyś był na koncercie na żywo, chociaż jest to dostępne tylko w usługach strumieniowych, takich jak Tidal. Na razie nazywam to powitalnym chwytem.

Dźwięki i cisza

WH-1000XM4 używa tego samego układu redukcji szumów co 1000XM3, ale Sony zaktualizowało algorytmy. Sony twierdzi, że zmiana sprawia, że ​​są one lepsze w redukcji szumów średnich i wysokich częstotliwości, szybko poruszających się fal, które są najtrudniejsze do stłumienia. W praktyce nie słyszę różnicy między dniem a nocą, ale zwykle nieco lepiej wyciszają kliknięcia klawiatury.

Tej niewielkiej poprawy nie należy zbytnio dziwić: anulowanie pozostaje jednym z najlepszych, jakie kiedykolwiek słyszałem. Mój gigantyczny czarny pies wielokrotnie mnie przerażał, podchodząc do mojego biurka, nie zauważając jego zwykle stukających łap.

: Sony

Redukcja szumów nie koliduje z moją muzyką, z wyjątkiem zwiększenia mojego zawieszenia niewiary. O ile lepsze jest dzieło sztuki dźwiękowej, gdy wolno mu unosić się samotnie w przestrzeni, zamiast wtłaczać się w dźwięki Twojego codziennego życia? Dużo lepiej. Posunąłbym się nawet do stwierdzenia, że ​​moje meandrujące letnie spacery słuchając Khruangbina były jednymi z najbardziej radosnych muzycznych doświadczeń, jakie miałem od czasu rozpoczęcia kwarantanny. Mocny bęben basowy, odjazdowe gitarowe zagrywki, grube linie basu, wszystko wirujące wokół mojej głowy w doskonałej ciszy.

Ogólnie rzecz biorąc, dźwięk jest prawie taki sam, jak jego poprzednik. Po tygodniach słuchania fantazyjnych słuchawek przewodowych zapomniałem, jak basowe są naprawdę linie 1000X – Sony nie zdecydowało się na całkowicie płaskie strojenie w stylu studyjnym, ale zamiast tego umieszcza zauważalny garb, który wnosi trochę więcej energii do popu. i utwory hip-hopowe.

To nie jest błotnista sytuacja basowa z subwooferem w korku, a raczej akcent, który inżynierowie Sony prawdopodobnie spodziewają się większości słuchaczy. W tym przypadku podoba mi się klimat „hi-fi”, jaki nadaje muzyce, głównie ze względu na sposób, w jaki słuchawki Sony prezentują instrumenty ponad basem. Średnie i wysokie tony są szczegółowe, ale nigdy nie są sybilowane, z talerzami i gitarami akustycznymi na pełnym, oddychającym wyświetlaczu.

To tak, jakby słuchawki wiedziały, ile energii mogą wepchnąć w dowolną częstotliwość, nie przytłaczając innych.

Najlepsze z dotychczasowych

Wraz z naprawą mikrofonów i innymi skromnymi zmianami firma Sony po raz kolejny ustanowiła wysoki poziom dla bezprzewodowych słuchawek z redukcją szumów. Bose, Sennheiser i inni są blisko, ale po prostu nie ma innego modelu, który oferuje takie połączenie wydajności, wierności i łatwości użytkowania za te pieniądze.

Szczerze mówiąc, zastanawiam się, w jaki sposób Sony znajdzie sposób na ulepszenie linii 1000X dla generacji 5. O ile lepiej można uzyskać najlepsze? Być może czas zacząć od nowa.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook