Telefony

Recenzja tonalna: domowa siłownia dla osób, które chcą się zgrać

Wiekszosc z Produkty smart home fitness koncentrują się wokół ćwiczeń cardio zamiast podnoszenia ciężarów. Jeździć na rowerze, robić burpee, deski na pięć. Niektóre systemy obejmują lekkie hantle lub kettlebells, ale nawet jeśli są one częścią zestawu, są używane w treningach interwałowych, których celem jest ujędrnienie i wyszczuplenie. Nie są pomocne w osiągnięciu celów uporządkowanego schematu podnoszenia ciężarów: dodawania masy i nakładania dużej ilości siły. Do tej pory, jeśli chciałeś dobrze podnosić ciężary w domu, jedyną opcją było ułożenie stosu ciężarów w garażu i chrząknięcie w swoim narzuconym przez siebie lochu jak dodatkowa osoba. Pomarańcz to nowa czerń.

Tonal rozwiązuje ten problem w domowej fitness dzięki prostemu w użyciu systemowi. Podobnie jak konkurenci w zakresie fitnessu domowego, tacy jak Mirror, Tonal to duże, prostokątne urządzenie naścienne, które wyświetla interaktywne programy ćwiczeń na dużym ekranie. Jedną główną różnicą w stosunku do Tonal jest para regulowanych ramion, które wychodzą z systemu. Każde ramię zawiera kabel, który zapewnia regulowaną wartość oporu do 100 funtów na ramię. Podłącz niektóre z dołączonych akcesoriów, a będziesz mógł wykonywać szeroki zakres ruchów budujących siłę, od wyciskania na ławce i przysiadów po loki na biceps i przedłużanie lin.

Zaprogramowane treningi, które pojawiają się na ekranie, są dostarczane przez kompetentnych, zachęcających trenerów. Wybór muzyki też jest świetny. Jeśli masz cheddar na jeden – urządzenie Tonal kosztuje około 3000 USD plus miesięczna subskrypcja – okaże się, że jest to jeden z najbardziej wszechstronnych systemów budujących siłę na coraz bardziej zatłoczonym rynku „inteligentnych domowych siłowni”.

Wystartować

Prawdopodobnie znasz wszystkie brzęki i uderzenia, jakie wytwarza tradycyjna maszyna oporowa, gdy ciężarki uderzają o siebie pod koniec każdego powtórzenia. Tonal emituje bardziej subtelny warkot; system wykorzystuje siłę elektromagnetyczną zamiast ciężarków, aby zwiększyć opór kabli. Kable rozciągają się od ramion i mocują do różnych uchwytów, aby naśladować większość swobodnych ruchów ciężaru i linek, które można znaleźć w standardowym Planet Fitness. Tonal jest dostarczany z drążkiem, rozwijaną liną i zestawem uchwytów. Drążek i uchwyty są wyposażone w przyciski z obsługą Bluetooth, które umożliwiają włączanie i wyłączanie oporu. Jest to świetna funkcja, która pozwala na utrzymanie ciężaru odłączonego podczas przyjmowania pozycji, a następnie włączenie go z powrotem, gdy jesteś gotowy do podniesienia.

: Tonalne

Treningi pojawiają się na ekranie dotykowym o wysokiej rozdzielczości, który jest jasny, wyraźny i niezwykle czuły na stuknięcia i przeciągnięcia. Treningom towarzyszy szeroki wybór doskonałej muzyki do wyboru. (Polecam stację hip hopową z lat 90.)

Procedura konfiguracji jest prosta. Po wprowadzeniu parametrów życiowych (wiek, wzrost, waga, cele) Tonal poprowadzi Cię przez pierwszy trening. Instruktor przeprowadzi Cię przez rozgrzewkę, a następnie serię ruchów, których celem jest nauczenie Cię obsługi maszyny. Po tym następuje właściwa ocena siły, w której wykonujesz serię ruchów, których oprogramowanie Tonal używa do określenia twoich poziomów siły. W przypadku wszystkich treningów po ocenie oprogramowanie automatycznie ustawia wagę dla każdego ruchu, stale dostosowując opór w miarę wzrostu siły. Masz również możliwość ręcznej regulacji wagi, jeśli danego dnia czujesz się wyjątkowo bestialsko.

Pamięć mięśniowa

Tonal oferuje setki treningów, od tradycyjnego treningu siłowego i treningu interwałowego o wysokiej intensywności po jogę, pilates, barre i medytację. Możesz nawet przywołać zajęcia kickboxingu i dance cardio, a także bardziej szczegółowe programy treningowe, takie jak treningi przed i po porodzie, trening triathlonowy i treningi rodzinne. Istnieją instrukcje regeneracji, mobilności i Theragun, które pomagają złagodzić bóle potreningowe. Tonal może również śledzić tętno, jeśli nosisz zegarek Apple Watch lub tracker z obsługą Bluetooth.

Dostępna jest również opcja bezpłatnego podnoszenia, w której możesz po prostu wybrać każdy ruch w trakcie. Możesz nawet stworzyć własne programowanie za pomocą aplikacji Tonal. Jeśli ćwiczysz z partnerem, możesz ćwiczyć osobiście; system automatycznie dostosuje ciężary dla Ciebie i Twojego partnera i będzie śledził obu Twoich przedstawicieli, gdy będziesz wymieniać się turami.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook