Oprogramowanie

Recenzja UE Fits: dopasowanie, które świeci

Nie każdemu łatwo jest dopasować bezprzewodowe słuchawki douszne. Wygląda na to, że firmy technologiczne różnie dopasowują swoje silikonowe końcówki do uszu, a piankowe końcówki, tak dobre, jak to tylko możliwe, nie zawsze rozwiązują problem. Było więc wiele emocji na początku tego miesiąca, kiedy Ultimate Ears ogłosiło 250 USD UE Fits, parę wkładek dousznych, które mogą dopasować się do kształtu ucha, zapewniając niezrównany komfort.

Wkładki douszne wykorzystują 60-sekundowy proces formowania, który nie wymaga wizyty u lokalnego audiologa ani pobrania wycisku z każdego ucha za pomocą domowego zestawu, który należy wysłać pocztą. Takie podejście jest ewolucją technologii, którą firma macierzysta Logitech odbił się na przejęciu Revols. Ultimate Ears nie do końca pasuje do idealny, unikalne dla Ciebie rezultaty, które można uzyskać dzięki drogim, niestandardowym końcówkom dousznym, których używają profesjonalni muzycy. Ale UE Fits są na tyle blisko, że są wygodniejsze niż jakakolwiek zwykła końcówka douszna, jaką kiedykolwiek próbowałem. Proces formowania jest czymś wyjątkowym, ale same wkładki douszne śledzą podobnie wycenionych konkurentów na kilka rozczarowujących sposobów.

Ale najpierw omówmy ten proces dopasowania. W zestawie UE Fits duży końcówki douszne – jeśli nadal możesz je tak nazwać – z zewnętrzną warstwą miękkiego silikonu. Pod silikonem znajduje się żel zawierający fotopolimer reagujący na światło. Po rozpakowaniu pasków pojawia się ostrzeżenie, że są wrażliwe na światło i zachęcamy do pobrania aplikacji mobilnej i gotowej do użycia, zanim wyjmiesz je z opakowania. (Nie przejmuj się tym zbytnio. Wrażliwość nie jest tak ekstremalna, że ​​zepsujesz ich, jeśli przez chwilę będą siedzieć).

Opakowanie UE Fits ostrzega, że ​​końcówki douszne są wrażliwe na światło UV.

To nie jest typowe doświadczenie związane z rozpakowywaniem słuchawek.

Każda wkładka douszna ma jasnofioletowe diody LED, które utwardzają żel podczas minutowej sesji formowania i utwardzają go do kształtu ucha. Aplikacja UE Fits poprowadzi Cię przez cały proces. Zaczyna się od polecenia, aby założyć wkładki douszne, aż będą wygodne, a bas z testu dźwięku przypadnie Ci do gustu.

UE pasuje do ich końcówek dousznych przed procesem formowania.

Następnie musisz mocno przytrzymać każdą słuchawkę na miejscu – będziesz musiał odłożyć telefon – i proces się rozpocznie. Podczas formowania końcówki nagrzewają się, co jest niezwykłym uczuciem w uszach. Nigdy nie robi się niekomfortowo (Ultimate Ears porównuje to do temperatury ciepłej kąpieli), ale na pewno przykuje Twoją uwagę. Aplikacja przypomina więc o zachowaniu spokoju i rozluźnieniu szczęki, aby uniknąć zepsucia dopasowania.

Według aplikacji moja pierwsza próba formowania nie powiodła się; Po około 40 sekundach zobaczyłem komunikat o błędzie informujący, że proces został przerwany. (To nie była prawda. Aplikacja mówi tylko diodom LED, aby się włączyły, a reszta to nauka, więc niewiele może pójść źle).

Sekretem procesu pleśni jest nauka. I te wbudowane diody LED.

Gdy żel reaguje na diody LED, końcówki douszne nagrzewają się.

Później z całą pewnością mogłem odróżnić gotową formę od tego, jak pasują po wyjęciu z pudełka. Efekt końcowy nie ma takich samych oczywistych konturów jak prawdziwie niestandardowa końcówka słuchawki i nie zagłębia się tak głęboko w kanale słuchowym. Przy takim podejściu korekty kształtu i wybrzuszenia są bardziej subtelne. Ale stwierdziłem, że gotowe pasowania były w stanie wśliznąć się do mojego ucha z fantastycznym komfortem i pozostały uspokajająco umieszczone. Nawet po zakończeniu procesu końcówki pozostają miękkie w dotyku i elastyczne.

Pierwszy zestaw, który wypróbowałem, to domyślne wskazówki, które według Ultimate Ears powinny działać dla 95 procent klientów. Ale ponieważ prawie zawsze skłaniam się w stronę dużych napiwków, firma dała mi również większą parę. Rzeczywiście stwierdziłem, że te działały jeszcze lepiej, jeśli chodzi o izolację szumów. (W Fitsach brakuje aktywnej redukcji szumów, więc jest to ważne.) Oba rozmiary zapewniały stabilne dopasowanie i komfort, dzięki któremu mogłem je nosić godzinami bez zastanowienia. Ultimate Ears twierdzi, że Fits mają gwarancję satysfakcji z dopasowania, a firma wyśle ​​klientom drugi zestaw wskazówek, jeśli spartaczą pierwszy lub będą potrzebować innego rozmiaru początkowego.

UE Fits zdecydowanie wpisuje się w „pasującą” część ich nazwy. A teraz, gdy je mam, żałuję, że nie mogę używać tych wskazówek na innych słuchawkach dousznych – na przykład wsuwając je na moje Powerbeats Pro podczas ćwiczeń. Myślę, że ta koncepcja spersonalizowanego dopasowania daje Ultimate Ears dużo miejsca na wybieg dla przyszłych produktów.

Proces formowania dodaje subtelne krzywizny i wypukłości, aby dopasować się do kształtu ucha.

Na szczęście twoje 250 $ nie tylko zmierza w kierunku tego dopasowania: te słuchawki douszne również brzmią całkiem dobrze. Każdy pączek zawiera jeden przetwornik (w przeciwieństwie do profesjonalnych IEM, które często mają dwa lub więcej), ale to wciąż wystarcza do przyzwoitej odpowiedzi basowej i doskonałej, szczegółowej reprodukcji muzyki. Aplikacja UE Fits pozwala na zastosowanie własnych ustawień korektora i zapisanie ulubionych, ale trzymałem się profilu „podpisu”, ponieważ to właśnie brzmiało najlepiej. Słuchanie nowego Toma Petty Polne kwiaty i cała reszta Kompilacja Fits była w stanie objąć remastery, domowe sesje demonstracyjne i nagrania na żywo, sprawiając, że wszystkie lśniły głębią i doskonałą separacją instrumentów. Te słuchawki douszne mogą brzmieć głośno, gdy gwarantują to utwory takie jak „Don’t Wanna” HAIM, ale radzą sobie także z bardziej surowymi, akustycznymi utworami Rustona Kelly’ego Kształtuj i niszcz. Pasuje obsługuje kodeki Bluetooth AptX, AAC i SBC.

Ultimate Ears twierdzi, że Fits może trwać do ośmiu godzin ciągłego odtwarzania, co jest na wyższym poziomie pod względem żywotności baterii w prawdziwych bezprzewodowych słuchawkach dousznych. Kompaktowy futerał w kształcie kamyka, który nie ładuje się bezprzewodowo, ale na szczęście korzysta z USB-C, zajmuje kolejne 12 godzin. Podczas testowania wkładek dousznych napotkałem kilka błędów, gdy znajdowały się w etui. Logo UE na wkładce dousznej powoli pulsowało, wskazując ładowanie (zgodnie z oczekiwaniami), ale druga słuchawka szybko migała i wydawało się, że jest w trybie parowania. Firma informuje mnie, że jest świadoma tego błędu i zostanie on naprawiony w aktualizacji oprogramowania układowego. Jako efekt uboczny tego problemu od czasu do czasu słyszałem efekt dźwiękowy sonaru w lewej słuchawce – nawet gdy była sparowana i grała muzyka. Fits frustrująco używają sygnałów dźwiękowych i szumów do sprzężenia zwrotnego, a ja zdecydowanie wolę proste podpowiedzi głosowe, aby uzyskać wyraźniejszy obraz tego, co się dzieje.

UE Fits potyka się również, jeśli chodzi o sterowanie na pokładzie. Możesz dwukrotnie dotknąć trzpienia jednej ze słuchawek i wybrać, co chcesz zrobić (odtwarzanie / pauza, pomijanie utworów, głośność, asystent głosowy itp.), Ale dwukrotne dotknięcie jest jedynym gestem obsługiwanym przez Pasuje. To ogranicza w porównaniu z większością innych słuchawek dousznych i oznacza, że ​​będziesz regularnie wyciągać telefon. Mimo to jestem fanem ogólnego współczynnika kształtu; wydłużony kształt pigułki sprawia, że ​​niewątpliwie nosisz wkładki douszne, ale także zapewnia łatwą obsługę.

Wydłużony kształt pigułki sprawia, że ​​Fits jest łatwy w obsłudze i włożeniu do uszu.

Fits UE Fits mają tylko stopień ochrony IPX3 pod względem odporności na pot i nietrudno zrozumieć, dlaczego.

Wodoszczelność to kolejna wada. Paski mają stopień ochrony IPX3, co powinno sprawić, że będą częściowo odporne na pot. Ale jestem ciężkim swetrem, a ponieważ nie mają one oceny IPX6 lub IPX7 pąków skoncentrowanych na sprawności, byłbym trochę zaniepokojony ich używaniem podczas ćwiczeń. Ultimate Ears pominęło także funkcje, które stają się status quo – takie jak automatyczne wstrzymywanie po wyjęciu wkładki dousznej. A Fits nie oferują żadnego trybu przejrzystości, co niektórzy ludzie mogą uznać za zerwanie umowy. Nadal możesz zobaczyć, co dzieje się wokół ciebie, gdy muzyka jest wstrzymana, ale funkcja odsłuchu byłaby miła w tej cenie.

Jak więc widzisz, wymieniasz kilka godnych uwagi rzeczy na niezrównany komfort, jaki zapewniają dopasowanie dzięki procesowi formowania. Ale mogę przynajmniej powiedzieć, że były stabilne, jeśli chodzi o odtwarzanie dźwięku, bez zauważalnych wycięć lub zakłóceń Bluetooth. Wydajność mikrofonu jest przyzwoita, ponieważ Fits są wyposażone w podwójne mikrofony na każdej słuchawce, aby zablokować szum wiatru. Niektórzy rozmówcy mówili, że mój głos był trochę słaby, ale wszyscy dobrze mnie rozumieli.

Etui ładujące jest ładnie kompaktowe, ale brakuje w nim ładowania bezprzewodowego.

Myślę, że poleciłbym UE Fits osobom, które nigdy nie są w pełni zadowolone z tego, jak AirPods lub Galaxy Buds tego świata czują w uszach. 250 USD jest drogie; jest tam z AirPods Pro i niedaleko od nowych słuchawek Bose QuietComfort. I tracisz część tego, co oferują te produkty – mianowicie redukcja szumów. Jeśli nie masz nic przeciwko zwykłym końcówkom dousznym, nie mogę powiedzieć, że jakość dźwięku Fits znacznie przewyższa inne wysokiej jakości wkładki douszne w ich przedziale cenowym (lub nawet nieco poniżej). Ale UE Fits jest dowodem na to, że ta 60-sekundowa koncepcja formy działa i działa wyjątkowo dobrze. Stanowią fascynujący kompromis między codziennymi końcówkami dousznymi a niedrogimi profesjonalnymi IEM. Jestem podekscytowany, widząc, gdzie Ultimate Ears bierze to stąd.

Zdjęcia: Chris Welch / The Verge

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook