Różności i nowinki technologia

Recenzja Vizio Elevate: obrotowy soundbar

Tak się przyglądam wiele filmów i programów testując telewizory, soundbary i różne inne zabawki kina domowego, zaczynam zazdrościć im doskonale wyrzeźbionych w nich wszechświatów. Drzwi science-fiction otwierają się z głuchym trzaskiem; wieże stereo są idealnie wpuszczone w wykonane na zamówienie ściany; a prysznice są wielkości pojedynczego garażu samochodowego, z dopasowanymi dyszami parowymi.

Vizio Elevate jest jednym z niewielu soundbarów, które dają mi to mroczne uczucie Jamesa Bonda. W jednej chwili zaokrąglone głośniki po obu stronach paska są skierowane w Twoją stronę, a w następnej – właśnie wtedy, gdy wybierzesz film lub program obsługujący Dolby Atmos – obracają się w niebo, przekształcając się w przednie górne kanały systemu 5.1.4 .

Jest bardzo dopracowany i świetnie brzmi; jest absolutnie wart rozważenia jako zamiennik tradycyjnego systemu dźwięku przestrzennego poniżej 1000 dolarów. Ale jeśli mam być szczery, kupiłbym Elevate ze względu na obrotowe głośniki. Są błyszczącym przykładem innowacyjnego projektu w morzu czarnych prostokątów. Za każdym razem, gdy widzę ich ruch, czuję się szczęśliwy. Czy nie po to są duże zakupy, takie jak ten?

Surround Soundbar

: Vizio

Okazuje się, że nawet maniacy kina domowego mają estetyczne pokoje dzienne i to jest jedno miejsce, w którym lśnią soundbary Atmos, takie jak ten. Pozwalają Ci doświadczyć wysokiej jakości dźwięku przestrzennego w miejscach, które w innym przypadku nie są przystosowane do prowadzenia głośników przewodowych lub do bardzo dużych konfiguracji, takich jak w lokalnym McMansion.

Elevate jest elegancki i świetnie wygląda. System składa się z soundbara, 8-calowego subwoofera i dwóch bezprzewodowych głośników surround, które są na tyle małe, że można je umieścić w dowolnym miejscu w większości pomieszczeń. Gorąco polecam stojaki na głośniki tylne, aby kanał górny Twojego Atmosu pochodził z równych odległości z lewej i prawej strony.

Typowym problemem związanym z takimi zestawami głośników jest umieszczenie ich wystarczająco blisko gniazdek. Jeśli sprawisz, że głośniki surround będą bezprzewodowe, nadal potrzebują gniazdka elektrycznego, co często mija się z celem. Bezprzewodowe głośniki Elevate są dostarczane z bardzo długimi, zastrzeżonymi kablami firmy Vizio, które łączą się z subwooferem – wolę to od przedłużaczy, chociaż możesz potrzebować jednego do zasilania subwoofera, jeśli nie znajduje się w pobliżu gniazdka.

Po skonfigurowaniu i podłączeniu Elevate głośniki automatycznie parują się i można dostosować ustawienia do własnych upodobań za pomocą dołączonego pilota. W tym roku Vizio rozwiązało jedną z moich największych irytacji: pilot ma teraz podświetlenie! Zmiana ustawień w ciemnych pomieszczeniach jest teraz prosta.

: Vizio

Większość z nas będzie korzystać z dołączonego portu HDMI ARC, który przesyła cyfrowe sygnały z telewizora w obie strony. Podłączyłem go bezpośrednio do testowanego Vizio OLED i od razu zadziałało. Elevate ma również złącza optyczne, RCA i 3,5 mm, a także Bluetooth i wbudowany Chromecast firmy Google. W razie potrzeby przejdzie również przez sygnały wideo Dolby Vision i HDR10 +.

Oprócz działania jako system 5.1 lub 2.1 dla starszych filmów, programów telewizyjnych i muzyki, Elevate jest gotowy do obsługi zarówno formatów przestrzennych DTS: X, jak i Dolby Atmos opartych na obiektach. Listwa dźwiękowa rozpoznaje, czy odbiera ten sygnał, i mechanicznie obraca przednich lewych i prawych kierowców w stronę nieba, aby mogli dołączyć do kierowców na tylnych głośnikach bezprzewodowych, aby uzyskać cztery kanały o pełnej wysokości. Te kanały umożliwiają listwie dźwiękowej odbijanie dźwięków od sufitu, dzięki czemu brzmią tak, jakby były nad tobą.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook