Gry

Recenzja Vizio OLED 4K UHD (2020): dla mas

Jak zauważyli inni, stwierdziłem, że szczytowa jasność tego telewizora jest ciemniejsza niż w przypadku droższych diod OLED, przynajmniej w fabrycznym trybie „skalibrowanym”. Ten problem można łatwo poprawić, ale nie całkowicie; Możesz zwiększyć luminancję w menu zaawansowanych ustawień obrazu, co sprawia, że ​​treści o wysokim zakresie dynamicznym (HDR) są nieco bardziej żywe.

Podobnie jak w przypadku wszystkich paneli OLED, możesz spodziewać się wypalenia ekranu (gdzie zawartość pozostawia odcisk na panelu telewizora) przez cały okres użytkowania urządzenia, jeśli pozostawisz pojedynczą stację (lub pasek aplikacji komputerowej lub menu gry) wyświetlaną dla wielu godzin dziennie. Proponuję standardowy telewizor LED, taki jak seria TCL 6, jeśli uważasz, że może to stanowić problem, ale tak naprawdę nie będzie dla większości ludzi.

To jest ekologiczne

: Vizio

Nie pozwól, aby dotarli do Ciebie obojętni entuzjaści na forach. Zaufaj mi: chociaż nie jest tak jasny ani tak szczegółowy w ciemniejszych scenach (lub w jaśniejszych pomieszczeniach) jak droższe diody OLED, ten telewizor nadal wygląda niesamowicie.

Oglądałem wszystko, od płyt Blu-ray 4K do strumieni 720p Plex, iw każdym przypadku byłem zdumiony tym, jak fantastycznie wygląda telewizor z tą ceną. Musiałem tylko zwiększyć luminancję i wyłączyć wygładzanie ruchu – rzeczy, które robiłbym na każdym nowym telewizorze. Od tego momentu wszystko, co grałem, wyglądało fantastycznie. W poprzednich latach przepaść między telewizorami, które były dwa lub trzy razy droższe, a to byłaby oszałamiająca. W tym roku wydaje się, że to mały skok przez wąż ogrodowy.

Jednym z obszarów, które daję Vizio przewagę, jest interfejs Smartcast. Jest to z pewnością mój ulubiony z trzech głównych firm telewizyjnych OLED, dzięki intuicyjnemu interfejsowi i powiązanej aplikacji. Podoba mi się, że obsługuje również Apple AirPlay i Google Chromecast, więc przesyłanie z dowolnego telefonu jest dziecinnie proste.

Jest również lepszy niż OLED Sony, jeśli chodzi o gry konsolowe. Vizio to jeden z nielicznych telewizorów na rynku z portami HDMI 2.1, a także pełną obsługą PlayStation 5 lub Xbox Series X w rozdzielczości 4K z częstotliwością odświeżania 120 klatek na sekundę. W chwili publikacji jedynym innym telewizorem obsługującym tę funkcję jest LG CX (i inne droższe modele LG).

: Vizio

Nie byłem w stanie przetestować żadnego nowego systemu gry w moim okresie testowym (i słyszałem, że mogą wystąpić pewne początkowe problemy z kompatybilnością), ale aktualizacja telewizora (jeśli masz pieniądze) jest absolutnie warta zachodu, aby uzyskać dostęp do tych funkcji i jak najlepiej wykorzystaj swoją błyszczącą nową konsolę.

OLED Vizio ma kilka wizualnych kompromisów, ale ogólnie ten nowy telewizor ma najlepszy stosunek ceny do wydajności, jaki znajdziesz poza serią 6 TCL. Pamiętaj, aby poczekać na wyprzedaż świąteczną, ponieważ zwykle zbliża się do 1000 USD, jeśli nie spadnie poniżej. Gdybym był teraz na rynku nowego telewizora, byłby to prawie na samym szczycie mojej listy.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook