Foto

Recenzja ZTE Blade 11 Prime

ZTE Blade 11 Prime oferuje jedną wyróżniającą się funkcję w dziedzinie w dużej mierze podobnych telefonów poniżej 200 USD: ładowanie bezprzewodowe.

W gospodarce płynącej ze smartfonów ładowanie bezprzewodowe jest w zasadzie gwarantowane na każdym telefonie flagowym, ale nadal jest hitem wśród telefonów średniej klasy i prawie nieobecnym w klasie budżetowej. O wiele bardziej prawdopodobne jest, że w telefonie poniżej 200 USD znajdziesz naprawdę dużą baterię niż ładowanie bezprzewodowe.

Poza tą funkcją specyfikacje Blade 11 Prime za 192 USD są bardzo podobne do konkurencyjnych modeli, takich jak Galaxy A12 i Moto G Play. Podobnie jak te modele, oferuje 6,5-calowy ekran LCD 720p, choć zawiera trochę więcej pamięci RAM (4 GB w porównaniu do 3 GB) i trochę mniejszą pojemność baterii (4000 mAh w porównaniu do 5000 mAh).

Wybór telefonu w cenie poniżej 500 USD oznacza, że ​​musisz starannie wybrać priorytety, a to jeszcze bardziej dotyczy telefonu za 200 USD. Jeśli ładowanie bezprzewodowe jest Twoim wybranym priorytetem, mam dobrą wiadomość: ZTE Blade 11 Prime to telefon dla Ciebie w przystępnej cenie. Jeśli nie jest to główny priorytet i bardziej miły do ​​posiadania przedmiot, sugerowałbym poszukać gdzie indziej. Nie zrobisz los lepiej w każdej indywidualnej funkcji, takiej jak lepszy ekran lub aparat, ale możesz zrobić mało lepszy.

Blade 11 Prime obsługuje standard ładowania bezprzewodowego Qi przy mocy 5 W.

Ekran, bateria i wydajność ZTE Blade 11 Prime

Blade 11 Prime jest po większej stronie z 6,5-calowym wyświetlaczem. Jego rozdzielczość 720p jest tutaj trochę rozciągnięta, a jeśli przyjrzysz się uważnie, zauważysz, że niektóre obrazy wyglądają na nieco pikselowane. Ekran robi się ładny i jasny, ale ustawienie automatycznej jasności wciąż obniża poziom, jak na mój gust. Zauważyłem również słabe, powtarzające się pionowe linie na ciemnych częściach ekranu, wskazujące na panel niskiej jakości – nie jest to duże rozproszenie, ale widoczne.

Nie ma największej baterii w swojej klasie, ale wydajność baterii Blade 11 i tak jest ogólnie dobra. Mam około dwóch dni światła, głównie Wi-Fi na jednym ładowaniu. Spędzenie całego dnia poza domem w sieci LTE spowodowałoby szybsze rozładowanie baterii, ale większość ludzi może spodziewać się, że wytrzyma co najmniej cały dzień intensywnego użytkowania, zanim będzie konieczne ponowne naładowanie.

Funkcja markizy Blade 11 Prime, ładowanie bezprzewodowe, działa dobrze, jeśli trochę wolno; telefon obsługuje ładowanie Qi przy 5W. Przeładowanie go z 50 procent do pełnego naładowania zajęło prawie dokładnie dwie godziny, podczas których telefon się rozgrzał, ale nie było to tak niepokojące. Dopóki nie spodziewasz się niesamowitych prędkości, ładowanie bezprzewodowe jest wygodną opcją w Blade 11 Prime, szczególnie jeśli jesteś typem osoby, która ładuje Twój telefon przez noc.

Nie spodziewamy się olśniewającej szybkości przetwarzania od telefonu za 200 USD, ale ZTE Blade 11 Prime jest trochę za mały, nawet biorąc pod uwagę jego cenę. Wykorzystuje chipset MediaTek MT6762 Helio P22 ze stosunkowo zdrowym 4 GB pamięci RAM, ale ta kombinacja boryka się z nawet lekkimi zadaniami, takimi jak przewijanie Instagrama lub Twittera.

Aplikacje otwierają się wystarczająco szybko, ale podczas przeglądania moich zwykłych osi czasu w mediach społecznościowych lub przewijania szuflady aplikacji na ekranie głównym występowały znaczne zacięcia i wahania. W tym przedziale cenowym oczekuje się pewnego spowolnienia, ale ostatnio nie widziałem tak konsekwentnego jąkania podczas korzystania z Motorola Moto G Play.

ZTE Blade 11 Prime jest dostarczane z Androidem 11, co jest miłe – niektórzy z jego nieco mniej niedawnych konkurentów wciąż czekają na aktualizację. ZTE twierdzi, że nie ma planu oferowania żadnych dodatkowych aktualizacji systemu operacyjnego Android, tylko że w razie potrzeby będzie oferować poprawki bezpieczeństwa. Nie jest to zbyt zaskakujące, biorąc pod uwagę cenę telefonu; Blade 11 Prime nie jest zbudowany z myślą o długowieczności po kilku latach użytkowania. Jest też 64 GB wbudowanej pamięci, co nie jest dużo. Jeśli nie pobierzesz zbyt wielu aplikacji lub nie przechowujesz zbyt wielu zdjęć na swoim urządzeniu, będziesz w stanie to zrobić, w przeciwnym razie dobrym pomysłem jest dodanie karty microSD w celu uzyskania dodatkowej pamięci do zakupu.

Sprzęt aparatu jest skromny: na tylnym panelu znajduje się 16-megapikselowy aparat główny i 8-megapikselowy ultraszerokokątny.

Aparat ZTE Blade 11 Prime

System tylnej kamery w Blade 11 Prime obejmuje 16-megapikselowy aparat główny i 8-megapikselowy ultraszeroki, a także 2-megapikselowy czujnik głębi. To podstawowa konfiguracja, która radzi sobie dobrze w dobrych warunkach oświetleniowych. Jest trochę bardziej podatny na przycinanie bardzo jasnych punktów na zdjęciach niż inne systemy, z których ostatnio korzystałem, ale ogólnie radzi sobie dobrze z ekspozycjami scen o wysokim kontraście. W umiarkowanym oświetleniu wewnętrznym widoczna jest pewna redukcja szumów z wygładzaniem szczegółów, a zdjęcia przy słabym oświetleniu wyglądają rozmazane nawet przy zmniejszonych rozmiarach obrazu używanych do udostępniania w mediach społecznościowych.

Jeśli chodzi o inne kamery, są po prostu w porządku. Ultrawide nie obsługuje scen o wysokim kontraście tak dobrze, jak główny aparat, z zauważalnymi szumami pojawiającymi się w cieniach. Istnieje również krótkie opóźnienie po naciśnięciu spustu migawki, zanim będzie można zrobić kolejne zdjęcie, którego nie ma podczas korzystania z głównego aparatu. Aparat do selfie na szczęście unika nadmiernego wygładzania twarzy, a zdjęcia wyglądają dobrze, o ile jest dużo dostępnego światła.

Jeśli nie jesteś jeszcze miłośnikiem ładowania bezprzewodowego, najlepiej byłoby poszukać gdzie indziej w klasie telefonów budżetowych.

Jeśli Twój budżet jest ograniczony, a ładowanie bezprzewodowe jest koniecznością, to ZTE Blade 11 Prime to właściwy telefon dla Ciebie. Ale jeśli możesz sobie poradzić bez ładowania bezprzewodowego, gorąco zachęcam do szukania gdzie indziej. Niska wydajność przy podstawowych zadaniach będzie na dłuższą metę większą niedogodnością niż konieczność podłączania telefonu co noc, aby go naładować.

Tegoroczna Motorola Moto G Power byłaby wartościową alternatywą, gdybyś mógł wydać trochę więcej; otrzymasz szybszy procesor i lepszą żywotność baterii, chociaż zdecydowanie powinieneś zaplanować zakup karty microSD, aby uzupełnić jej skromne 32 GB pamięci. G Play to również dobra alternatywa, nawet z procesorem, który jest nieco wolniejszy niż G Power.

: Allison Johnson / The Verge

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook