Nowości

Reddit zgłasza 18-procentową redukcję nienawistnych treści po zablokowaniu prawie 7000 subredditów

W czerwcu tego roku Reddit rozpoczął ogromną kampanię mającą na celu usunięcie nienawistnych treści ze swojej witryny, blokując społeczności, które angażują się w mowę nienawiści i nękanie. W aktualizacji dotyczącej dzisiejszych postępów firma twierdzi, że zablokowała prawie 7000 subredditów (w tym recydywistów), co spowodowało 18-procentowy spadek liczby użytkowników publikujących nienawistne treści.

„Chociaż chciałbym, aby ta liczba wynosiła 100 procent, postęp mnie zachęca” – pisze użytkownik Reddit u / worstnerd, członek zespołu ds. Bezpieczeństwa firmy.

Postęp jest częścią ogromnej zmiany w Reddit po tym, jak strona wprowadziła nowe zasady, które wyraźnie zakazują mowy nienawiści i obiecują rygorystyczne egzekwowanie ich. Reddit od dawna jest krytykowany za tolerowanie treści rasistowskich i mizoginistycznych, a kierownictwo serwisu broni jego pozycji jako broniącej wolności słowa. W przeszłości oznaczało to tolerowanie społeczności, które udostępniały skradzione nagie zdjęcia lub filmy przedstawiające przemoc w rodzinie lub promowały ideologie takie jak biały nacjonalizm.

W ramach swojego nowego stanowiska Reddit twierdzi, że będzie dokładniej badać rozprzestrzenianie się mowy nienawiści w witrynie. Przed „falą zakazów”, która rozpoczęła się w czerwcu, firma twierdzi, że każdego dnia udostępniano około 40 000 potencjalnie nienawistnych treści, co stanowi około 0,2% wszystkich treści. Te posty, komentarze i wiadomości zgromadziły około 6,47 miliona wyświetleń, czyli około 0,16 procent wszystkich dziennych wyświetleń. (Odsetek wyświetleń jest mniejszy, ponieważ boty moderujące usuwają niektóre treści, zanim ktokolwiek je zobaczy). Firma nie powiedziała, jak te liczby zmieniły się w wyniku fali zakazów.

Od „fali zakazów” w czerwcu spadła liczba toksycznych komentarzy opublikowanych na Reddicie.
: Reddit

Firma twierdzi również, że połowa (48 procent) wszystkich nienawistnych treści w witrynie była skierowana na pochodzenie etniczne lub narodowość danej osoby. Za nim podążała ich przynależność klasowa lub polityczna (16%), seksualność (12%), płeć (10%) lub religia (6%), podczas gdy 1% osób ukierunkowanych na treści z nienawiści i 7% miało niejasne cel.

Reddit twierdzi, że te dane są wstępne i że w przyszłości będą oferować bardziej szczegółowe dane. Podkreślił jednak, że zbieranie takich informacji jest niezwykle trudne na dużą skalę.

„Czasami nienawiść może być bardzo jawna, innym razem może być bardziej subtelna. W innych okolicznościach historycznie marginalizowane grupy mogą odzyskać język i używać go w sposób, który jest dla nich akceptowalny, ale nie do zaakceptowania przez innych ”- pisze u / worstnerd. „Ponadto ludzie są dziwnie kreatywni, jeśli chodzi o to, jak być dla siebie niemiłym. Ewoluują swój język, aby ułatwić zrozumienie osobom postronnym (i modelom) ”.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook