Różności i nowinki technologia

Rendery przedstawiające gigantyczny kampus Google w San Jose pokazują, jak mogłoby to wyglądać bardziej jak dzielnica

Google planuje budowę gigantycznego nowego kampusu „Downtown West” w San Jose, a firma udostępniła renderingi, które dają wyobrażenie o tym, jak ta przestrzeń może wyglądać (za pośrednictwem CNBC). Google zamierza sprawić, że obszar o powierzchni około 79 akrów będzie mniej przypominał tradycyjny kampus korporacyjny, tworząc kompleks o mieszanym przeznaczeniu, obejmujący powierzchnie biurowe, mieszkania, parki, powierzchnie handlowe i inne.

Jeden render to obraz, który umieściliśmy na początku tego posta, który przedstawia coś, co Google nazywa „bramą”. Proponowana przestrzeń obejmowałaby plac do organizowania imprez typu pop-up, a także amfiteatr, z którego mogliby korzystać zarówno Google, jak i szersza społeczność.

Poniżej znajduje się render dla spokojnie wyglądającego obszaru zwanego Creekside Walk, chodnika w pobliżu korytarza kolei miejskiej VTA, który zostałby „zainspirowany i otoczony przez zatokę Los Gatos”. Wygląda na to, że spacerowanie po:

: Google

A „Meander” to coś, co Google określa jako „miejską promenadę”, obszar zamknięty dla samochodów i posiadający trawnik do organizacji imprez, projekcji i innych przedstawień.

: Google

Mimo wszystko dużo miejsca byłoby nadal zarezerwowane dla biurowców. Chociaż będzie tam 5 900 „jednostek mieszkalnych” i 500 000 stóp kwadratowych brutto dla obiektów takich jak sklepy detaliczne, restauracje i centra kulturalne, będzie 7,3 miliona stóp kwadratowych brutto powierzchni biurowej, zgodnie z 473-stronicowymi standardami i wytycznymi dotyczącymi projektowania slajdów Google talia o proponowanym kampusie.

Możesz uzyskać lepszy obraz tego, jak mógłby wyglądać cały kampus na tej mapie, zaczerpniętej z prawie 39-minutowego filmu Google na YouTube o planie:

: Google (YouTube)

Więcej szczegółów na temat projektu znajduje się również na stronach Google i miasta San Jose. Rada miasta San Jose ma rozważyć propozycję Google do ostatecznego zatwierdzenia wiosną 2021 roku.

To nie jedyny ambitny kampus, nad którym pracuje Google. Firma ogłosiła inwestycję o wartości 1 miliarda dolarów w budowę nowojorskiego kampusu na Hudson Square w 2018 roku i zaproponowała we wrześniu 40-hektarowy teren o mieszanym przeznaczeniu w Mountain View.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook