Różności i nowinki technologia

Reprezentant Matt Gaetz fałszywie twierdzi, że rozpoznawanie twarzy zostało znalezione podczas zamieszek na Kapitolu

Wczoraj tłum zwolenników Trumpa opanował Kapitol Stanów Zjednoczonych, wywołując powszechny chaos, próbując unieważnić wyniki wyborów prezydenckich w 2020 roku. W następstwie ataków kilku republikańskich polityków twierdziło, że napastnicy byli działaczami antyfaszystowskimi, pomimo rozpowszechnionych akcesoriów Trumpa i triumfalnych postów zwolenników Trumpa w mediach społecznościowych. Ale nie ma dowodów na to, że antifa odegrała znaczącą rolę w zamieszkach, a jeden z najczęściej cytowanych przykładów już się rozpadł.

W szeroko wysłuchanym przemówieniu Izby Reprezentantów Matt Gaetz (jeden ze 147 członków Kongresu Republikanów, którzy głosowali za unieważnieniem wyników wyborów prezydenckich w 2020 r.) Stwierdził, że tłum został zinfiltrowany przez antifę. Ale Gaetz przytoczył niejasne, nieweryfikowalne dowody rozpoznania twarzy od firmy, która obecnie nazywa oryginalny artykuł zniesławiającym – i twierdzi, że zidentyfikowała neonazistów, a nie zwolenników antifa.

W przemówieniu w trakcie procesu wydawania świadectw prezydentowi elektowi Joe Bidenowi Gaetz stwierdził, że istnieją „całkiem przekonujące dowody ze strony firmy rozpoznającej twarze”, że niektórzy uczestnicy zamieszek na Kapitolu są w rzeczywistości „członkami brutalnej grupy terrorystycznej Antifa”. (Antifa nie jest jedną określoną grupą, nie ma oficjalnego członkostwa i nie została uznana za organizację terrorystyczną, chociaż prezydent Donald Trump tak ją określił).

Gaetz przypisał to twierdzeniu krótkim Washington Times artykuł opublikowany wczoraj. W tym artykule z kolei cytowano „emerytowanego oficera wojskowego”. Funkcjonariusz zapewnił, że firma o nazwie XRVision „wykorzystała swoje oprogramowanie do rozpoznawania twarzy protestujących i dopasowała dwóch członków Philadelphia Antifa do dwóch mężczyzn w Senacie”. Plik Czasy powiedział, że dostał kopię dopasowania zdjęcia, ale nie opublikował zdjęcia.

Nie ma dowodów na poparcie Czasy’ artykuł jednak. Powiązany rzecznik XRVision The Verge do posta na blogu CTO Yaacova Apelbauma, zaprzeczając jego twierdzeniom i nazywając tę ​​historię „całkowicie fałszywą, wprowadzającą w błąd i zniesławiającą”. (Przemówienie wygłoszone podczas debaty w Kongresie, takiej jak przemówienie Gaetza, jest chronione przed roszczeniami o zniesławienie). Czasy artykuł został najwyraźniej usunięty kilka godzin po wpisie Apelbauma.

Obraz XRVision rzekomo analizujący zdjęcie z zamieszek na Kapitolu.
: XRVision

„XRVision nie wygenerował żadnych kompozytów ani detekcji dla Washington Times ani dla żadnego „emerytowanego oficera wojskowego”, ani nie upoważniało ich to do składania takich roszczeń lub oświadczeń ”- napisał Apelbaum. Według jego posta, XRVision przeanalizowało materiał wideo z zamieszek, a firma zidentyfikowała „kilka osób” w utworze, który udostępnił „garstce” osób postronnych. Nie były jednak powiązane z antifa.

Doszliśmy do wniosku, że dwie osoby (Jason Tankersley i Matthew Heimbach) były powiązane z Maryland Skinheads i National Socialist Movements. Te dwie to znane organizacje nazistowskie; nie są Antifą. Trzecia zidentyfikowana osoba (Jake Angeli) to aktor z pewną historią promocji QAnon. Również dla niego nie dokonano identyfikacji Antify.

Angeli, która często pojawia się na protestach w rogatym hełmie i farbie do twarzy, jest znana jako „Q Shaman” i jest związana z ruchem konspiracyjnym QAnon. Angeli wcześniej brał udział w filmie dokumentalnym „The Patriots”, w którym opowiadał się za skrajną ideologią popierającą Trumpa, a nie cokolwiek zgodnego z antifa.

Nazwy te pokrywają się z wcześniejszymi dowodami opublikowanymi przez krytyków Czasy kawałek. Na przykład konto na Twitterze Szanowany prawnik opublikował długi wątek obalanie twierdzeń o zaangażowaniu antifa. W tej relacji odnotowano, że zdjęcia Tankersleya i Heimbacha zrobił pojawiają się w witrynie Philadelphia Antifa, ale tylko dlatego, że strona identyfikowała ich jako neonazistów. Jednak chociaż ten wątek identyfikował Tankersleya po jego tatuażach, to jednak nie umieścił ostatecznie Heimbacha podczas zamieszek.

Nawet po aktualizacji Apelbauma nie jest tak naprawdę jasne, czy technologia XRVision działa ani jak obliczono statystyki, takie jak „współczynnik dopasowania” kompozytu. Witryna XRVision zawiera niewiele informacji na temat jej oprogramowania. W pokazie slajdów z prezentacji Nvidia AI Innovation Day 2019 w Singapurze firma XRVision zasugerowała, że ​​może przeprowadzić zaawansowane rozpoznawanie twarzy i złożoną analizę obrazu komputerowego na nagraniu z kamery bezpieczeństwa lub urządzenia inteligentnego. Tak jak OneZero zauważa jednak, że firma najwyraźniej nie przedłożyła algorytmów do testowania przez Amerykański Narodowy Instytut Standardów i Technologii. Apelbaum opublikował swoje oświadczenie po tym, jak aktywiści i dziennikarze zidentyfikowali już Angeli i Tankersley.

W najlepszym przypadku rozpoznawanie twarzy pozostaje wadliwą technologią, która może łatwo błędnie zidentyfikować cele. System Amazon Rekognition, który był używany przez amerykańskie organy ścigania do 2020 roku, błędnie dopasował 28 członków Kongresu do kryminalnych zdjęć. W zeszłym miesiącu mężczyzna z New Jersey pozwał go po fałszywej identyfikacji i aresztowaniu na podstawie nieprawidłowego dopasowania rozpoznawania twarzy.

Plik Czasy artykuł został najwyraźniej usunięty bez korekty po tym, jak Gaetz już szeroko rozpowszechnił swój słabo pochodzący mit o technologii rozpoznawania twarzy anty-identyfikującej. Jest to część znacznie szerszej fałszywej teorii, że „infiltratorzy antifa” spowodowali powszechny chaos podczas wczorajszych zamieszek. Prokurator generalny Teksasu Ken Paxton zacytował tweet pozornie twierdząc, że „autobusy” składały się z „zbirów antifa” przeniknęły do ​​demonstracji, stwierdzając, że „to nie są zwolennicy Trumpa”. W rzeczywistości „autobusy antifa” są dobrze znaną mistyfikacją, która doprowadziła grupę mieszkańców Waszyngtonu do terroryzowania rodziny podczas wyprawy na kemping.

Tak jak The New York Times zauważa, że ​​nie ma dowodów na to, że Antifa lub inne lewicowe postacie miały znaczną obecność podczas zamieszek. Washington Times autor Rowan Scarborough nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz, podobnie jak biuro rep. Gaetza.



Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook