Nowości

Ring zapowiada nową linię kamer bezpieczeństwa do samochodów

Ring ogłosił swój pierwszy wypad na produkty przeznaczone do użytku poza domem z nową linią kamer bezpieczeństwa przeznaczonych do samochodów. Nowe systemy Car Cam, Car Alarm i Car Connect integrują się z tą samą aplikacją Ring, która obsługuje firmowy alarm bezpieczeństwa w domu, dzwonki wideo i kamery bezpieczeństwa, a także zapewniają właścicielom powiadomienia o próbach włamania. Nowe produkty będą dostępne od przyszłego roku.

Założyciel Ring, Jamie Siminoff, mówi, że powodem ekspansji na rynek motoryzacyjny jest odpowiedź na pytania klientów, którzy pytali o sposoby zabezpieczenia swoich pojazdów w podobny sposób jak ich domy za pomocą produktów Ring.

Alarm samochodowy za 59,99 $ jest najprostszym z urządzeń – podłącza się go do portu diagnostycznego OBD-II twojego samochodu i wysyła ostrzeżenia na twój telefon, gdy wykryje włamanie, ktoś próbuje holować pojazd lub gdy inny pojazd uderzy w twój samochód. Alarm samochodowy ma wbudowaną syrenę, którą można wyzwalać zdalnie, i można go połączyć z innymi urządzeniami Ring lub Alexa, aby emitować alarmy dźwiękowe po wykryciu zdarzenia.

Aby zapewnić łączność, Car Alarm wykorzystuje nową sieć Sidewalk firmy macierzystej Amazon, która została ogłoszona w zeszłym roku i zaczyna teraz dostrzegać prawdziwe produkty i rozwój. Amazon twierdzi, że Sidewalk zostanie oficjalnie uruchomiony jeszcze w tym roku.

Nagrania z kamery samochodowej Ring można oglądać w aplikacji mobilnej Ring.
: Ring

Car Cam za 199,99 $ to pierwsza kamera Ring do użytku poza domem i ma możliwość nagrywania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz samochodu. Po zamontowaniu na desce rozdzielczej samochodu kamera samochodowa ma kamerę skierowaną na przednią szybę i kamerę skierowaną w stronę wnętrza samochodu. Podobnie jak alarm samochodowy, kamera samochodowa może wysyłać ostrzeżenia za każdym razem, gdy wykryje zdarzenie, takie jak włamanie, holowanie lub wypadek, a właściciele mogą skorzystać z transmisji z kamer, aby zobaczyć, co się dzieje. Kamera samochodowa korzysta z łączności Wi-Fi lub LTE.

Ponadto kamera samochodowa może automatycznie pingować ratowników w przypadku „poważnej awarii”. Inna funkcja o nazwie „Traffic Stop” umożliwia właścicielom powiedzenie „Alexa, zostaję zatrzymany”, aby uruchomić kamery w celu rozpoczęcia nagrywania i zapisania materiału w chmurze. Na koniec Ring twierdzi, że istnieją wbudowane funkcje prywatności, takie jak fizyczna migawka aparatu i możliwość elektronicznego wyłączenia wewnętrznego nagrywania wideo i audio.

Ponieważ tak wiele samochodów ma już wbudowane kamery – w rzeczywistości kamery cofania są obowiązkowe we wszystkich nowych samochodach w USA od 2018 roku – Ring opracował platformę Car Connect, aby zintegrować istniejące kamery ze swoim systemem. Platforma to zestaw interfejsów API dla producentów samochodów, umożliwiający właścicielom otrzymywanie alertów o zdarzeniach, przeglądanie nagrań i sprawdzanie, czy samochód jest zablokowany, czy odblokowany.

Ring Car Connect dla Tesli
Obraz: Pierścień

Ring twierdzi, że współpracuje z wieloma producentami samochodów, aby stworzyć wsparcie dla systemu, ale pierwsze partnerstwo, które ogłasza, dotyczy Tesli. Właściciele modeli 3, X, S i Y, którzy mają włączony tryb Sentry, będą mogli zainstalować w swoich samochodach urządzenie, które pozwoli im połączyć się z istniejącymi kamerami samochodu i obejrzeć materiał filmowy.

1 komentarz

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook