Różności i nowinki technologia

Rivian planuje zainstalować 10000 ładowarek EV w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie do 2023 roku

Firma Rivian, wspierana przez Amazona, zainstaluje ponad 10000 szybkich ładowarek w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie do 2023 r., Ogłosiła firma. Rivian Adventure Network została zaprojektowana, aby umożliwić szybkie doładowania na autostradach, a także obejmuje ładunki poziomu 2 w bardziej odległych lokalizacjach w pobliżu parków i innych miejsc.

Rivian opisał sieć w poście na blogu:

Każde miejsce będzie miało wiele ładowarek i będzie dogodnie zlokalizowane przy autostradach i głównych drogach, często przy kawiarniach i sklepach. Te szybkie ładowarki DC będą przeznaczone tylko dla właścicieli Rivian, a szczegóły dotyczące cen i powiązanych programów zostaną wkrótce udostępnione.

Firma instaluje również ładowarki AC Waypoint Level 2, z których każda ma prędkość ładowania 11,5 kW, aby co godzinę zwiększyć zasięg o około 25 mil dla pickupa R1T Rivian i SUV-a R1S. Te ładowarki będą zlokalizowane wzdłuż tras, które według Rivian będą podróżować jego kierowcy. Pierwsze takie ładowarki punktów orientacyjnych będą instalowane w parkach stanowych Kolorado od lipca i będą dostępne dla każdego pojazdu elektrycznego z wtyczką J1772.

Mapa 3500 szybkich ładowarek, które Rivian planuje w 600 lokalizacjach
Rivian

Rivian twierdzi, że kierowcy mogą lokalizować punkty trasy i szybkie ładowarki w systemach nawigacyjnych swoich pojazdów i aplikacji Rivian. Według firmy, sieć będzie zasilana w 100% energią odnawialną.

To z pewnością ambitny plan, a Rivian jest wciąż stosunkowo nowym graczem na rynku pojazdów elektrycznych, a jego pickup i SUV zadebiutowały pod koniec 2018 roku (w 2009 roku zaczął działać w trybie stealth). Ale firmie udało się zebrać kilka ogromnych rund finansowania, przy czym Amazon prowadził rundę 700 milionów dolarów w lutym 2019 roku, a Ford dodał 500 milionów dolarów w kwietniu 2019 roku. W styczniu Rivian zebrał 2,65 miliarda dolarów od T. Rowe Price i Amazon’s Climate Pledge Fund.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook