Różności i nowinki technologia

Rosyjska próba zdławienia Twittera wydaje się przynieść odwrotny skutek

Szef rosyjskiej Federalnej Służby Nadzoru Komunikacji, Informatyki i Mediów (Roskomnadzor) Andriej Lipow podczas spotkania z prezydentem Rosji Władimirem Putinem na Kremlu.  Alexei Nikolsky / Russian Presidential Press and Information Office / TASS (fot. Alexei NikolskyTASS via Getty Images)
Powiększać / Szef rosyjskiej Federalnej Służby Nadzoru Komunikacji, Informatyki i Mediów (Roskomnadzor) Andriej Lipow podczas spotkania z prezydentem Rosji Władimirem Putinem na Kremlu. Alexei Nikolsky / Russian Presidential Press and Information Office / TASS (fot. Alexei NikolskyTASS via Getty Images)

Kentik Dyrektor ds. Analiz internetowych Doug Madory zauważony dziś rano ruch do rosyjskiego dostawcy usług internetowych Rostelecom znacznie spadł w następstwie jego próby zdławienia Twittera. Wydaje się, że przerwy w dostawach były spowodowane źle spreparowanym podciągiem w narzędziu do kształtowania listy bloków / sieci, utrzymywanym przez rosyjskie biuro Roskomnadzor.

Celem Roskomnadzor było spowolnienie dostępu do usługi skracania linków na Twitterze, t.co. Wszystkie linki osadzone w tweetach są automatycznie umieszczane w tej usłudze, co umożliwia Twitterowi monitorowanie typów i jakości linków udostępnianych przez użytkowników.

Rosyjskie władze od jakiegoś czasu narzekają na Twittera z powodu awarii usługi lub odmowy usunięcia treści nielegalnych w Rosji. Obejmuje to treści, które są nielegalne w większości krajów na świecie i naruszają własne warunki korzystania z Twittera, takie jak samookaleczenie i seksualizacja dzieci – ale Roskomnadzor zajmuje się tylko 2000 takich postów w ciągu roku. Wydaje się prawdopodobne, że prawdziwym punktem spornym agencji są posty zachęcające dzieci do przyłączenia się do protestów rosyjskiej opozycji.

Dostawca analiz sieciowych, Kentik, odnotował poważne zakłócenie ruchu kierowanego do zarządzanego przez państwo rosyjskiego dostawcy usług internetowych Rostelecom, gdy zostały wprowadzone ograniczenia Twittera.
Powiększać / Dostawca analiz sieciowych, Kentik, odnotował poważne zakłócenie ruchu kierowanego do zarządzanego przez państwo rosyjskiego dostawcy usług internetowych Rostelecom, gdy zostały wprowadzone ograniczenia przepustowości Twittera.

PBS donosi o niezamierzonych skutkach dławienia Twittera przez Roskomnadzor:

Gdy władze rosyjskie spowolniły działanie Twittera, niektóre rządowe strony internetowe przestały działać i miały problemy z dostępem. Nie jest jasne, czy wydarzenia były ze sobą powiązane, a niektórzy eksperci sugerowali, że mogły być wynikiem niezwiązanych z nimi cyberataków. Ministerstwo Rozwoju Cyfrowego potwierdziło przerwy w dostawach na niektórych rządowych stronach internetowych, ale stwierdziło, że były one powiązane z problemami ze sprzętem u dostawcy usług komunikacyjnych Rostelecom.

Madory napisała napisy dla rosyjskiego artysty 3D Gregory’ego Kodyreva odkrycie łącze między przepustnicą Twittera a znacznie bardziej rozpowszechnionymi spowolnieniami – najwyraźniej Roskomnadzor nieumyślnie zablokował lub dławił wszystkie domeny zawierające ciąg t.co zamiast blokować tylko domenę t.co samo. Spowodowałoby to zastosowanie ograniczenia lub blokady do – na przykład – microsoft.com, reddit.com, a nawet rosyjskiej państwowej witryny informacyjnej rt.com.

Nie mamy dostępu do żadnych adresów IP za usługą filtrowania ruchu Roskomnadzor w celu przetestowania tego twierdzenia, ale wydaje się, że jest to rozsądne wyjaśnienie konkretnych obserwacji zmniejszonego ruchu w sieciach Rostelecom.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook