FotoNowościTelefony

Rozbijanie trzech nowych systemów kamer Apple iPhone 12

Firma Apple właśnie ogłosiła ofertę iPhone’ów 12, a w ramach dzisiejszych zapowiedzi firma przedstawiła oszałamiającą ilość technologii fotograficznych rozproszonych w nowych iPhone’ach. Jeśli pochodzisz z iPhone’a, który ma obecnie jedną kamerę lub nawet parę, możesz znaleźć tutaj kilka poważnych ulepszeń.

Ale najpierw ustalmy linię bazową.

Aparat iPhone’a SE.

Jeden aparat: iPhone SE (2020) i iPhone XR

IPhone SE zwrócił na siebie uwagę na początku tego roku w cenie 399 USD, a iPhone XR kosztuje teraz 499 USD. Oba mają jeden 12-megapikselowy „szeroki” aparat f / 1.8, choć nie są do końca takie same – XR ma większy czujnik, podczas gdy iPhone SE wydaje się być mniejszy, podobny do iPhone’a 8 z 2017 roku. ani teleobiektywów, ani wymyślnych technik Deep Fusion; Twoje zdjęcia w trybie portretowym są również ograniczone do tego, co algorytmy uczenia maszynowego Apple mogą odgadnąć na temat głębi, ponieważ nie ma drugiej kamery do weryfikacji.

Mimo to każdy oferuje sześcioelementowy obiektyw z optyczną stabilizacją obrazu, nagrywaniem wideo 4K60 i podstawowym trybem portretowym.

Dwa aparaty: iPhone 12 i iPhone 12 mini

IPhone 12 i iPhone 12 mini mają po dwa aparaty, ale co ważniejsze, zmienił się ten pojedynczy aparat główny. Chociaż nadal oferuje 12 megapikseli, podobnie jak poprzednie telefony, obiektyw ma teraz 7 elementów i większą przysłonę f / 1,6, która pozwala o 27 procent więcej światła trafiać w ten czujnik w porównaniu do poprzedniej generacji – co powinno oznaczać jaśniejsze, mniej zaszumione i / lub rozmyte obrazy przy słabym świetle i nieco mniejszej głębi ostrości.

Otrzymujesz również:

 • Drugi 12-megapikselowy aparat ultraszerokokątny f / 2.4 z polem widzenia 120 stopni, 5-elementowym obiektywem i odpowiednikiem ogniskowej 13 mm, który brzmi jak ten sam ultraszeroki, jaki mamy w iPhonie 11 i iPhonie 11 Pro
 • System fotografii obliczeniowej Apple Deep Fusion, który może być teraz używany z dowolnym aparatem (zamiast tylko głównym) i który, jak twierdzi Apple, działa szybciej na iPhonie 12
 • Tryb nocny, którego nie znajdziesz w iPhonie SE, może być używany zarówno w ultraszerokim, jak i przednim aparacie TrueDepth, co oznacza, że ​​będziesz mógł robić zdjęcia w trybie nocnym bez względu na to, jakiego aparatu iPhone’a 12 używasz. (IPhone 11 nie obsługuje trybu nocnego z ultrawide.)
 • Nowa funkcja poklatkowa w trybie nocnym
 • Według firmy system Apple Smart HDR 3, który automatycznie dostosowuje takie elementy jak balans bieli i kontrast na zdjęciach, aby wyglądały bardziej naturalnie
 • Możliwość nagrywania wideo HDR z Dolby Vision przy 30 fps

Trzy aparaty + LIDAR: iPhone 12 Pro

Podobnie jak iPhone 11 Pro, iPhone 12 Pro dodaje do pakietu trzeci teleobiektyw i, o ile wiemy, jest to ten sam teleobiektyw f / 2.0, 52 mm, co w zeszłym roku, z wyjątkiem tego, że teraz można go również używać do robienia Deep Fusion zdjęcia. Ale co może najciekawsze, iPhone 12 Pro ma również czujnik LIDAR, który może przynieść duże korzyści w warunkach słabego oświetlenia – Apple twierdzi, że czujnik LIDAR może robić do 6x szybszy autofokus w słabym świetle i umożliwia robienie zdjęć portretowych w trybie nocnym. .

Otrzymujesz również:

 • Te same główne i ultraszerokie kamery, które można znaleźć w iPhonie 12 i te same nowe tryby
 • Zoom optyczny 2x i cyfrowy 10x dzięki teleobiektywowi odpowiadającemu 52 mm
 • Wideo HDR z Dolby Vision, jak iPhone 12, ale z prędkością do 60 klatek na sekundę zamiast ograniczenia do 30

iPhone 12 Pro Max

Główny aparat iPhone’a 12 Pro Max wydaje się być znaczącym ulepszeniem w stosunku do głównego aparatu w innych modelach iPhone’a 12 – i ten aparat był już ulepszenie w stosunku do linii SE i iPhone’a 11. 12-megapikselowy aparat 12 Pro Max z szerokim otworem przysłony f / 1,6 ma 47 procent większy czujnik, co według Apple przekłada się na 87-procentową poprawę zdjęć w słabym świetle. Główny aparat ma również optyczną stabilizację obrazu z przesunięciem sensora, co oznacza, że ​​czujnik aparatu porusza się wewnątrz aparatu, aby zrównoważyć każdy ruch. To teoretycznie powinno zapewnić stabilniejsze zdjęcia i filmy.

Oto, co jeszcze otrzymujesz:

 • Dłuższy 2,5-krotny zoom optyczny w porównaniu z iPhonem 12 Pro dzięki dłuższemu obiektywowi o ogniskowej odpowiadającej 65 mm, ale z wolniejszą przysłoną f / 2.2
 • Ten sam ultraszeroki aparat, co iPhone 12 i 12 Pro
 • Ten sam czujnik LIDAR, który znajduje się w iPhonie 12 Pro
 • 12-krotny zoom cyfrowy – większy niż w iPhonie 12 Pro
 • Wszystkie te same funkcje oprogramowania co iPhone 12 Pro, w tym Dolby Vision HDR przy 60 klatkach na sekundę

Oba modele iPhone’a 12 Pro otrzymają również dodatkową funkcję oprogramowania w pewnym momencie później w tym roku: obsługę formatu ProRAW firmy Apple, który łączy fotografię obliczeniową Apple z RAW. Dopóki to nie jest dostępne, trudno jest dokładnie wiedzieć, w jaki sposób może poprawić twoje zdjęcia lub jaką kontrolę da ci podczas ich edycji.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook