Różności i nowinki technologia

Rozerwanie AirPods Max sprawia, że ​​słuchawki Sony i Bose wyglądają “ jak zabawki ”

iFixit od dawna jest w trakcie porzucania AirPods Max w końcu zakończone, dając wyczerpujące spojrzenie na wnętrze debiutanckich słuchawek nausznych Apple i wyobrażenie o tym, jak łatwo je naprawić. Do tej pory iFixit odmawiał przyznania Apple jednego punktu naprawy dla żadnego ze swoich AirPods, ale AirPods Max pokonują ten trend z zaskakująco wysokim wynikiem sześciu na dziesięć. iFixit posunął się nawet do zniszczenia słuchawek Sony WH-1000XM4 i Bose NC 700 dla porównania.

Dlaczego tak wysoko? Cóż, na początek, jego poduszki nauszne mocowane są za pomocą magnesów, co ułatwia ich wymianę i wymianę, gdy nieuchronnie się zużyją. Istnieje również wiele elementów wewnętrznych utrzymywanych razem za pomocą śrub, a nie brudnego kleju, co powinno ułatwić przyszłym osobom zajmującym się naprawami ich wymianę, jeśli się zepsują.

Wnętrze tego, co iFixit nazywa „chyba najbardziej wyszukaną częścią” słuchawek.
: iFixit

Niestety, na drodze naprawy jest trochę kleju.
: iFixit

iFixit szczególnie lubi mechanizm zawiasowy pałąka znajdujący się między pałąkiem a nausznikami, który, jak zauważa, można odłączyć „za pomocą narzędzia do wyjmowania karty SIM lub spinacza, bez otwierania muszli słuchawkowej”. Nazywa to „być może najbardziej wyszukaną częścią AirPods Max” i zauważa, że ​​jest „zarówno skomplikowany, jak i przebudowany, i może sprawić, że cena AirPods Max będzie trochę łatwiejsza do przełknięcia”.

Słuchawki w żaden sposób nie dają się doskonale naprawić. Otwieranie AirPods Max wymaga poradzenia sobie z niechlujnym klejem i chociaż Apple wykonał dobrą robotę przy użyciu śrub do trzymania ich wewnętrznych komponentów, iFixit wskazuje, że używa do tego oszałamiająco innej tablicy, co oznacza, że ​​będziesz musiał dobrze wyposażony w głowice śrubokrętów do próby naprawy.

AirPods Max (środek) a słuchawki Sony (po lewej) i Bose (po prawej).
: iFixit

Jednak w porównaniu z innymi popularnymi słuchawkami nausznymi AirPods Max radzi sobie dobrze. W ramach głębokiego zanurzenia się w słuchawkach Apple, iFixit podarł również tańsze Sony WH-1000XM4 i Bose NC 700, które należą do naszych ulubionych słuchawek z redukcją szumów. Ale zauważa, że ​​w porównaniu z „obsesyjnym rzemiosłem” słuchawek Apple, w porównaniu z nimi wyglądają „jak zabawki”.

Biorąc pod uwagę ich oszałamiającą cenę 550 USD, pocieszające jest to, że AirPods Max nie będą kompletnym koszmarem do naprawy, gdy ich baterie i inne komponenty zaczną zawodzić w ciągu kilku lat. Teraz Apple musi tylko znaleźć sposób, aby wprowadzić tę samą możliwość naprawy do swoich absurdalnie popularnych, prawdziwych bezprzewodowych słuchawek AirPods.



Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook