Różności i nowinki technologia

Rozerwanie skrzydła LG Wing pokazuje, jak działa ten dziki, obrotowy zawias

LG’s Wing – z obrotowym systemem dwóch wyświetlaczy – to jeden z najciekawszych smartfonów 2020 roku. A dzięki porzuceniu urządzenia przez YouTuber JerryRigEverything wiemy, jak LG udało się urzeczywistnić ten obrotowy ekran.

W rzeczywistości jest dość szalony: w drukowanej płytce z kółkiem (PCB) i głównej ramie telefonu jest wycięty otwór, który ma przewleczony elastyczny kabel taśmowy, aby umożliwić obracanie się głównego wyświetlacza zarówno funkcjonować, jak i obracać się. Dostępny jest również mały amortyzator hydrauliczny, który służy jako poduszka amortyzująca po otwarciu telefonu.

Gwintowany kabel taśmowy i amortyzator hydrauliczny w LG Wing.
: JerryRigEverything

Rzeczywisty mechanizm zawiasów składa się z pary nitowanych płytek, utrzymywanych razem przez dwie sprężyny: jedną do utrzymywania telefonu w pozycji otwartej, a drugą do trzymania go w zamknięciu. Istnieją również dwie prowadnice przesuwne, których notatki JerryRigEverything działają prawie jak zamek łańcuchowy w drzwiach, aby utrzymać wszystko na miejscu podczas otwierania i zamykania telefonu.

Inną godną uwagi informacją jest to, że chociaż Wing nie ma klasy IP pod względem wodoodporności (nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę ruchome części), LG najwyraźniej pokrył wewnętrzne płytki drukowane powłoką hydrofobową – więc miejmy nadzieję, że wygrał ” t natychmiast umiera, jeśli wpadnie do wody.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook