Gry

Rozmiar pliku Call of Duty: Black Ops Cold War jest jeszcze większy na PS5 i Xbox Series X

Activision szczegółowo opisało rozmiary plików w nadchodzącym programie Call of Duty: Black Ops Cold War, wydana na istniejące konsole i sprzęt nowej generacji 13 listopada. Zgodnie z tradycją gra jest ogromna. Innym źródłem bólu jest to, że dla kupujących PlayStation 5 lub Xbox Series X / S gra zajmie z grubsza dodatkowe 40 GB miejsca na nowym dysku SSD.

Oto pełny podział rozmiarów plików na różnych platformach:

  • PlayStation 4: 95 GB
  • PlayStation 5: 133 GB
  • Xbox One: 93 GB
  • Xbox Series X / S: 136 GB

Call of Duty stała się grą wymagającą dużej ilości pamięci masowej od czasu Nowoczesna Wojna uruchom ponownie jesienią ubiegłego roku, a sytuacja pogorszyła się tylko po dodaniu Strefa wojny tryb battle royale, który został uruchomiony w marcu, dodając dziesiątki więcej gigabajtów do ogólnego zasięgu gry. W tej chwili, Nowoczesna Wojna z Strefa wojny Łącznie ponad 173 GB na moim PS4 Pro i to po odinstalowaniu kampanii.

Wydaje się, że to samo dotyczy Black Ops Cold War, chociaż teraz gracze nowej generacji będą musieli uwzględnić ten dodatkowy wzrost rozmiaru pliku, co jest prawdopodobnie pakietami tekstur i innymi ulepszeniami graficznymi, które wykorzystują mocniejsze chipsety w PS5 i Xbox Series X. Obie konsole są dostarczany z dyskami SSD NVMe, ale Sony jest nieco mniejszy niż model 1 TB firmy Microsoft i ma zaledwie 825 GB.

Chociaż nie wiemy dokładnie, ile wolnego miejsca pozwoli na zainstalowanie gry na dowolnej konsoli po wykonaniu plików systemowych i innych obowiązkowych danych, Black Ops Cold War bez wątpienia zajmie zdrową część pamięci masowej systemu, niezależnie od platformy. Według kanadyjskiego Redditora, który dostał w swoje ręce wczesną konsolę Xbox Series S dzięki temu, co wydaje się być wczesnym błędem w dostawie, mniejszy dysk SSD 512 GB tego urządzenia zawiera tylko 364 GB wolnego miejsca na instalacje gier – co oznacza nowy Call of Duty zajęłoby aż 37 procent. Oraz zdjęcia informacji o systemie w zestawach przeglądowych PS5 wyciekły na Twitterze pokaż system Sony z nieco ponad 667 GB wolnego miejsca na instalacje gier.

: Activision

Jest dobra wiadomość – dla graczy na PC. Activision ujawniło dzisiaj w tym samym wpisie na blogu, że studiom tworzącym grę udało się zmniejszyć rozmiar pliku na PC z oszałamiających 250 GB z włączoną obsługą Nvidia RTX do 125 GB. Standardowa instalacja również zmniejszyła się z 175 GB do 82 GB, podczas gdy część gry przeznaczona tylko dla wielu graczy została zmniejszona do 35 GB z 50 GB.

Activision nie ujawniło, jak zamierza zarządzać Strefa wojny jako oddzielny tryb gry raz Black Ops Cold War uruchamia się lub czy oba tytuły zostaną dołączone podobnie do bieżącej konfiguracji z Nowoczesna Wojna. Ale jest prawdopodobne, że tryb Battle Royale, raz zintegrowany w pewnym momencie z najnowszą grą, jeszcze bardziej zwiększy ogólny rozmiar pliku całego pakietu.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook