Oprogramowanie

Rozpoczyna się publiczna beta SpaceX Starlink: kosztuje 99 $ miesięcznie plus 500 $ z góry

Terminal użytkownika SpaceX Starlink, znany również jako antena satelitarna, widziany na tle miasta.
Powiększać / Terminal użytkownika / antena satelitarna SpaceX Starlink.

SpaceX zaczęło wysyłać e-maile z zaproszeniami do publicznej wersji beta Starlink i będzie pobierać od użytkowników beta 99 USD miesięcznie plus jednorazową opłatę w wysokości 499 USD za terminal użytkownika, statyw montażowy i router. E-maile wysyłane są do osób, które wcześniej zgłosiły zainteresowanie usługą na stronie Starlink. Jedna osoba w stanie Waszyngton, która otrzymała wiadomość e-mail, opublikowała go na Reddicie. Inna osoba, która mieszka w Wisconsin, otrzymała zaproszenie do publicznej bety Starlink i przekazała szczegóły Arsowi pocztą elektroniczną.

SpaceX nazywa to betą „Better Than Nothing”, być może częściowo dlatego, że usługa satelitarna Starlink będzie najbardziej przydatna dla osób, które nie mogą uzyskać dostępu kablowego lub światłowodowego. Ale w e-mailu jest też napisane: „Jak widać z tytułu, staramy się obniżyć Twoje początkowe oczekiwania”.

Pozostała część wiadomości brzmi następująco:

Spodziewaj się, że prędkości danych będą się wahać od 50 Mb / s do 150 Mb / s, a opóźnienia od 20 ms do 40 ms w ciągu najbliższych kilku miesięcy, gdy będziemy ulepszać system Starlink. Będą również krótkie okresy braku łączności.

Gdy wypuszczamy więcej satelitów, instalujemy więcej stacji naziemnych i ulepszamy nasze oprogramowanie sieciowe, szybkość transmisji danych, opóźnienia i czas pracy ulegną znacznej poprawie. W przypadku opóźnienia spodziewamy się osiągnąć 16–19 ms do lata 2021 r.

Terminal użytkownika z układem fazowym Starlink, który jest bardziej zaawansowany niż w myśliwcach, plus montaż statywu i routera Wi-Fi, kosztuje 499 USD, a miesięczna subskrypcja kosztuje 99 USD.

E-mail zawiera następnie łącze do zamówienia usługi. Najwyraźniej nie ma limitu danych. Aplikacja mobilna Starlink, która pomaga użytkownikom beta w konfigurowaniu usługi i zarządzaniu nią, również została właśnie udostępniona w Apple App Store i Google Play.

Jest jeszcze jeden wątek na Reddicie, w którym spekuluje się, kiedy terminale użytkowników (tj. Anteny satelitarne) dotrą do domów ludzi, ale nie widzieliśmy żadnych konkretnych dat dostawy.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook