Gry

Rozszerzalna pamięć masowa Microsoft Xbox Series X 1 TB w cenie 219,99 USD

Pierwszy rozszerzalny dysk pamięci firmy Microsoft o pojemności 1 TB dla konsoli Xbox Series X / S będzie wyceniony na 219,99 USD. Best Buy zaczął przyjmować zamówienia w przedsprzedaży na akcesorium, ujawniając ostateczną cenę, która niedawno wyciekła. Te rozszerzalne karty pamięci są umieszczane z tyłu obu konsoli Xbox Series X / S, aby dopasować prędkość wewnętrznego dysku SSD i zapewnić 1 TB dodatkowej pamięci.

Rozszerzalne rozwiązanie pamięci masowej firmy Microsoft jest zastrzeżone i jak dotąd tylko firma Seagate została ogłoszona producentem. Microsoft mówi mi, że w przyszłości będzie dostępnych więcej dostawców i dodatkowe rozmiary, ale cena 219,99 USD nadal zaskoczy wielu potencjalnych właścicieli Xbox nowej generacji.

Xbox Series X jest dostarczany z 1 TB przestrzeni dyskowej SSD, a Xbox Series S tylko 512 GB. Ceny Microsoftu oznaczają, że 299 USD Xbox Series S skacze do prawie 520 USD, jeśli chcesz dodać dodatkową przestrzeń dyskową i zwiększyć ją do 1,5 TB. Może to sprawić, że większa seria X będzie bardziej atrakcyjna dla tych, którzy potrzebują miejsca do przechowywania, zwłaszcza że gry zaczną go wymagać, gdy zostaną ulepszone pod kątem Xbox Series X / S.Gry na Xbox Series S mogą być o 30 procent mniejsze niż Seria X, która z pewnością pomoże w opcjach przechowywania.

Rozszerzalna karta pamięci 1B do konsoli Xbox Series X.
: Tom Warren / The Verge

Alternatywą dla tej rozszerzalnej pamięci masowej jest po prostu używanie dowolnego dysku USB do przechowywania gier, gdy nie musisz w nie grać. Jeśli nie są ulepszone dla Xbox Series X / S, możesz nawet uruchomić je bezpośrednio z pamięci USB lub możesz po prostu je skopiować i używać dysków jako tańszej chłodni.

Trudno jest ocenić cenę tych rozszerzalnych kart pamięci, po prostu dlatego, że nie ma wystarczającej liczby porównywalnych dysków SSD PCIe 4.0 NVMe. Sony zdecydowało się pozwolić graczom na umieszczanie własnych dysków w PS5, ale te dyski będą musiały spełniać wymagania dotyczące prędkości wewnętrznego dysku SSD. Te wymagania dotyczące prędkości oznaczają, że właściciele PS5 będą potrzebować najlepszych dysków PCIe 4.0 NVMe, które zaczynają pojawiać się w komputerach PC. Samsung ogłosił 980 Pro na początku tego tygodnia, który wygląda na to, że może być idealnym kandydatem na PS5 ze względu na szybkie prędkości odczytu i zapisu. Opcja 1 TB Samsunga dla 980 Pro kosztuje 229,99 USD, ale Sony nie ujawniło jeszcze, które dyski będą kompatybilne z PS5.

Korzyści z bardziej otwartego podejścia Sony polegają na tym, że ceny kompatybilnych dysków SSD PCIe 4.0 NVMe nieuchronnie spadną z powodu konkurencji i niższych kosztów produkcji. Zakładając, że Sony certyfikuje większość dysków high-end, opcji będzie wiele. Microsoft będzie potrzebował większej liczby producentów produkujących karty pamięci z możliwością rozbudowy dla Xbox Series X / S, aby zaistniała konkurencja i spadły ceny. To będzie gra oczekująca, aby zobaczyć, jak Sony i Microsoft poradzą sobie z opcjami rozszerzalnej pamięci masowej w nadchodzących miesiącach, ale z cen Microsoftu jasno wynika, że ​​nie będzie to tanie dla pierwszych użytkowników.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook