Różności i nowinki technologia

Rzeczywiście, EVGA i Zotac podniosły ceny Nvidii RTX 3080 i nie tylko

Nvidia i AMD zajęły się dzisiaj wielkim niedoborem GPU, ujawniając, że może minąć wiele miesięcy, zanim łatwo znajdziesz kartę taką jak RTX 3080 na półkach. one nie powiedz, jak bardzo odnowiony podatek importowy Trumpa na karty graficzne może wpłynąć na ich ceny – ale teraz partnerzy Nvidii, EVGA i Zotac, mogli to dla nas zrobić

Obaj producenci kart graficznych podnieśli teraz wszystkie ceny, a EVGA podąża śladem Asusa, otwarcie przyznając na górze swojej strony internetowej, że wprowadza te poprawki. Z drugiej strony wydaje się, że Zotac po cichu podniósł ceny nie raz, ale dwa razy w ostatnich tygodniach – a dzięki Wayback Machine z Internet Archive możemy pokazać, jak zmieniły się ceny obu firm (w każdym razie we własnych sklepach).

Oto oświadczenie EVGA, tylko dla potomności:

Ze względu na bieżące wydarzenia firma EVGA dokonała korekty cen produktów z serii GeForce RTX 30. Zmiana ta była konieczna z kilku powodów i wejdzie w życie 11 stycznia 2021 r. EVGA dołożyła wszelkich starań, aby maksymalnie ograniczyć i zminimalizować te koszty. Dla tych, którzy są obecnie w systemie EVGA.com Notify Queue lub Step-Up Queue, EVGA będzie przestrzegać pierwotnej ceny MSRP do 16 kwietnia 2021 r., Jeśli Twoja pozycja zakupu zostanie przetworzona przed tą datą.

Jak sugeruje EVGA, wzrost cen nie jest tak drastyczny – na większości kart tylko wzrost o 70 USD i miło, że honorują swój program wymiany przez kilka miesięcy. RTX 3060 Ti kosztuje tylko 460 dolarów, tyle samo, ile mój przyjaciel zapłacił ostatnio w sklepie Central Computers za tę dokładną kartę w SF Bay Area.

Przed i po na EVGA.

Z drugiej strony Zotac podniósł cenę nawet swoich najbardziej podstawowych kart o 90-100 USD i znacznie więcej niż w przypadku RTX 3090:

  • od 440 USD do 500 USD, a teraz 530 USD za RTX 3060 Ti
  • od 540 do 600 USD, a teraz 640 USD za RTX 3070
  • od 750 USD do 780 USD, a teraz 840 USD za RTX 3080
  • od 1550 USD do 1580 USD, a teraz 1900 USD za RTX 3090

13 stycznia vs 3 stycznia w Zotac.

Nic z tego nie ma znaczenia, chyba że możesz go znaleźć, oczywiście. W tym celu ponownie przedstawiamy najnowsze wskazówki od AMD i Nvidii.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook