Różności i nowinki technologia

Samojezdny robot Nuro będzie dostarczał zamówienia na pizzę Domino do klientów w Houston

Domino’s Pizza rozpocznie w tym tygodniu dostawy pizzy samochodami autonomicznymi Nuro w Houston w ramach programu pilotażowego, poinformowała firma w poniedziałek. Firma twierdzi, że „wybrani klienci” w Houston, którzy składają zamówienie z przedpłatą na dostawę w jej sklepie w okolicy Woodland Heights w określonych dniach i godzinach, mogą otrzymać pizzę za pomocą robota Nuro R2.

Oto, jak będą działać dostawy pizzy: klient składa i płaci za zamówienie online ze sklepu Woodland Heights i decyduje się na dostarczenie zamówienia przez R2. Klient otrzymuje unikalny kod PIN za pośrednictwem powiadomienia tekstowego wraz z aktualizacjami lokalizacji pojazdu. Kiedy nadjeżdża samochód-robot, klient wprowadza kod PIN na ekranie dotykowym, który otwiera drzwi R2. Następuje pizza.

Klient odbiera pizzę z robota dostawczego Nuro R2.
: Domino’s

Nuro’s R2 był pierwszym pojazdem bez kierowcy, który w lutym uzyskał zezwolenie Departamentu Transportu USA, co daje mu specjalne zwolnienie z federalnych wymogów bezpieczeństwa. Założona w 2018 roku przez dwóch byłych inżynierów Google, Nuro nawiązała współpracę z Domino’s w 2019 roku przy pilotażowym dostawie pizzy w Houston, który wreszcie jest wdrażany.

Pojazdy Nuro są już używane do dostaw artykułów spożywczych i dostaw ze sklepów CVS Pharmacy w Houston. W kwietniu ubiegłego roku Nuro poinformowało, że wykorzysta swoje pojazdy do transportu materiałów medycznych wokół dwóch kalifornijskich stadionów, które zostały przekształcone w ośrodki leczenia pacjentów z COVID-19.

„Ten program pozwoli nam lepiej zrozumieć, jak klienci reagują na dostawy, jak wchodzą w interakcję z robotem i jaki ma to wpływ na działalność sklepu” – powiedział w oświadczeniu Dennis Maloney, dyrektor ds. Innowacji firmy Domino. „Z niecierpliwością czekamy na to, jak autonomiczne dostawy mogą współpracować z obecnymi ekspertami Domino w zakresie dostaw, aby lepiej zaspokajać potrzeby klientów”.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook