Różności i nowinki technologia

Samolot United Airlines bezpiecznie ląduje po dramatycznej awarii silnika zarejestrowanej przez kamerę

Podczas lotu United Airlines wystąpiła dramatycznie wyglądająca awaria silnika tuż po starcie z międzynarodowego lotniska w Denver w sobotę po południu. UA328, pierwotnie kierowany do Honolulu, szybko zawrócił na lotnisko i spokojnie wylądował za pilotami wykonał telefon „mayday” do kontroli ruchu lotniczego. Według FAA nie było obrażeń wśród 231 pasażerów i 10 pracowników linii lotniczych na pokładzie.

Od 2021 roku incydent został dokładnie uchwycony zarówno za pomocą zdjęć, jak i wideo. Pasażerowie udostępnili film przedstawiający poważną awarię prawego silnika, z widocznymi uszkodzeniami, płomieniami i ciągłym dymem:

To nie jest to, co chciałbym zobaczyć, patrząc przez miejsce przy oknie. Awarie silnika są rzadkie, ale zdarzają się. Nowoczesne samoloty są projektowane tak, aby mogły pozostawać w powietrzu przez dłuższy czas i bezpiecznie lądować tylko z jednym działającym silnikiem.

Fotograf Hayden Smith wykonał serię zdjęć samolotu Boeing 777-200, które oferują bliższe spojrzenie na uszkodzony silnik z ziemi i przesłał je do Dropbox niedługo po bezpiecznym wylądowaniu samolotu.

: Hayden Smith / speedbird5280 (Instagram)

Ale jeszcze wcześniej kamera samochodowa zdołała uchwycić moment, w którym silnik pozornie zgasł.

Pojawiły się doniesienia o lądowaniu szczątków silnika w sąsiedztwie toru lotu samolotu, co również zostało zarejestrowane na wideo.

Lokalne władze prowadzą dochodzenie i twierdzą, że jak dotąd nie było żadnych obrażeń związanych z odpadkami. Osłona silnika samolotu jest widoczna na niektórych zdjęciach udostępnianych w mediach społecznościowych. Okoliczni mieszkańcy proszeni są o sprawdzenie swojego mienia pod kątem jakichkolwiek elementów silnika.

Jak zwykle w takich okolicznościach, FAA i NTSB zbada, co poszło nie tak z silnikiem UA328. Ale incydent ten jest kolejnym przypomnieniem, jak wytrzymałe są samoloty – i jak za każdym razem, gdy zdarzy się incydent tej wielkości w dzisiejszych czasach, zostanie uchwycony z niemal każdego kąta w ciągu kilku minut.

Wiem, że często kpią z tego, gdy ludzie wiwatują, gdy ich samolot ląduje bezpiecznie po całkowicie normalnym locie, ale myślę, że w tym przypadku mogę się odnieść.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook