Oprogramowanie

Samsung Galaxy Buds Pro będzie miał funkcję podobną do “ dźwięku przestrzennego ” w AirPods Pro

Wraz z nadchodzącym Galaxy Buds Pro Samsung planuje przeciwdziałać jednej z wyróżniających cech Apple AirPods Pro (a teraz AirPods Max): dźwiękiem przestrzennym. Dźwięk przestrzenny gromadzi wciągające wrażenia przypominające dźwięk przestrzenny w zestawie słuchawek lub słuchawek. I dokładnie utrzymuje źródło dźwięku zakotwiczone na iPhonie lub iPadzie, więc jeśli odwrócisz głowę, zauważysz, że dźwięk pozostaje przed Tobą. Gdziekolwiek przesuniesz urządzenie, będzie brzmiało tak, jakby pochodziła ścieżka dźwiękowa.

Ale wydaje się, że Samsung przygotowuje własne podejście do dźwięku przestrzennego. Jak staje się dziwnie powszechne, mobilna aplikacja Galaxy Buds firmy przedwcześnie wylała niektóre z najnowszych sztuczek Samsunga z wkładkami dousznymi. Jak zauważył 9to5Google, zaktualizowana wersja aplikacji została znaleziona na serwerach Samsunga ze zrzutami ekranu i funkcjami niezapowiedzianego Galaxy Buds Pro. Jedna z tych nowych możliwości oprogramowania jest określana jako „dźwięk 3D dla filmów”, a aplikacja mówi, że pozwoli Ci to „usłyszeć żywy, wciągający dźwięk dochodzący ze wszystkich kierunków, dzięki czemu podczas oglądania filmów poczujesz się jak na scenie . ” Tak, brzmi jak dźwięk przestrzenny.

Jest też uwaga: „Aby uzyskać jak najlepsze wrażenia, trzymaj słuchawki w pobliżu telefonu”. Zgodnie z rozerwaniem aplikacji wygląda na to, że Samsung spróbuje również odtworzyć aspekt świadomości pozycyjnej / śledzenia głowy. Najwyraźniej będziesz potrzebować telefonu Samsung z systemem Android 11 lub nowszym, aby ta funkcja działała. Inne słuchawki (takie jak Sony) oferują dźwięk 3D, ale jest to raczej muzyka niż filmy z aplikacji do przesyłania strumieniowego.

Aplikacja ujawnia również, że Galaxy Buds Pro będą wyposażone w funkcję „wykrywania głosu”, która automatycznie włącza tryb przezroczystości i obniża głośność dźwięku, gdy słuchawki wyczują, że mówisz. Ponownie, Sony ma coś podobnego do tego w swoich słuchawkach 1000XM4, w których muzyka natychmiast się zatrzymuje, gdy zaczynasz mówić.

Oczekuje się, że Galaxy Buds Pro zostanie ogłoszony w styczniu wraz z serią Galaxy S21 podczas następnego wydarzenia Unpacked.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook