NowościTelefony

Samsung Galaxy S21, S21 +, S21 Ultra: cena, specyfikacja, data premiery

Na początku roku 2020, na kilka tygodni przed zamknięciem pierwszych miast w USA z powodu pandemii Covid-19, Samsung zaprezentował partię nowych telefonów. Ceny najtańszego Galaxy S20 zaczęły się od zdumiewającego 1000 USD. Prawie rok później nadal walczymy z przerażającym wzrostem liczby przypadków Covid, ale globalna sytuacja zdrowotna nie powstrzymała Samsunga przed beczką wraz z nowym sprzętem. Tym razem, odpowiednio, wokół wydania jest mniej fanfar.

Podczas drugiego w historii wirtualnego wydarzenia Galaxy Unpacked, które odbyło się w czwartek rano, Samsung zaprezentował trzy nowe smartfony: Galaxy S21, S21 + i S21 Ultra. Tam, gdzie poprzednicy zadebiutowali nowymi technologiami, takimi jak nagrywanie wideo 8K i zoom do 100X za pomocą aparatu, najnowsze telefony Samsunga po prostu udoskonalają markę Galaxy, nie dodając zbyt wiele nowości. Co ważniejsze, te telefony kosztują mniej niż te z zeszłego roku.

Ceny S21 zaczynają się od 800 USD, S21 + to 1000 USD, a S21 Ultra to 1200 USD. Wszystkie trzy są dostępne w przedsprzedaży i wyjdą w świat w piątek 29 stycznia.

W tym roku do zabawy nie dołączy nawet olśniewający składany smartfon. Zamiast tego dwa inne ogłoszenia, które Samsung ogłosił w czwartek, są dość użyteczne: zaktualizowana para bezprzewodowych słuchawek dousznych z redukcją szumów i urządzeniem do śledzenia lokalizacji przypominającym kafelki, które pomogą Ci znaleźć zgubione rzeczy.

Pas Oriona

Środkowy S21 Ultra to największy telefon z tegorocznej linii Galaxy.

: JULIAN CHOKKATTU

Trzema głównymi gwiazdami wydarzenia są telefony i mają one kilka cech wspólnych. Są zasilane tegorocznym topowym chipem do telefonów z Androidem, Snapdragon 888 firmy Qualcomm, który według producenta chipów zapewnia do 25% lepszą wydajność procesora i 35% wzrost renderowania grafiki w porównaniu z poprzednim Snapdragonem, a jednocześnie popijając mniej energii. Wspomaganie tej szybkiej wydajności to 8 gigabajtów pamięci RAM, chociaż model telefonu Ultra zwiększa to do 12.

Z wyświetlaczem niewiele się zmieniło. Wszystkie trzy telefony wykorzystują panele Samsung Dynamic AMOLED 2X, przy czym S21 oferuje najmniejszy ekran o przekątnej 6,2 cala. Zupy S21 +, które mają do 6,7 cala, a S21 Ultra to behemot grupy przy 6,8 cala. Tylko Ultra ma zakrzywiony ekran i niesamowicie wysoką rozdzielczość 3200 x 1440 pikseli. Po raz pierwszy maksymalna częstotliwość odświeżania ekranu 120 Hz jest dostępna w tej pełnej rozdzielczości na Ultra. Dwa tańsze modele nadal mają panele 120 Hz, ale oferują tylko szybszą częstotliwość odświeżania przy 1080p.

Ta wysoka częstotliwość odświeżania może teraz zmieniać się z 48 Hz do 120 Hz dla S21 i S21 + oraz z 10 Hz do 120 Hz dla Ultra, w zależności od oglądanej treści lub sposobu interakcji z ekranem. Na biegu jałowym na ekranie głównym? Nie ma potrzeby stosowania wszystkich 120 ramek, więc Ultra obniży ją do 10 Hz lub więcej, eliminując niepotrzebne zużycie baterii. Mówiąc o bateriach, telefony mają pojemność odpowiednio 4000 mAh, 4800 mAh i 5000 mAh.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook