Różności i nowinki technologia

Samsung Galaxy SmartTag Plus z UWB do śledzenia przedmiotów za pomocą AR jest dostępny 16 kwietnia

Samsung Galaxy SmartTag Plus, ulepszona wersja Tile-like SmartTag Bluetooth tracker (który został wydany na początku tego roku), ma teraz datę premiery: pojawi się 16 kwietnia za 39,99 USD.

To wzrost ceny o 10 USD w porównaniu ze standardowym tagiem SmartTag, który kosztuje 29,99 USD – ale SmartTag Plus ma jedną znaczącą poprawę. Wyposażony jest w ultraszerokopasmowe (UWB) radio, co pozwala użytkownikom na dokładniejsze śledzenie go, gdy jest w pobliżu, niż w przypadku standardowej konfiguracji Bluetooth. Radio UWB faktycznie włącza nowy tryb AR, który może pomóc użytkownikom pokazać dokładnie, gdzie jest ich brakujący tag.

Aby korzystać z nowego trybu UWB, potrzebujesz zarówno Galaxy SmartTag Plus, jak i kompatybilnego telefonu Galaxy wyposażonego w UWB. Lista obejmuje obecnie Galaxy Note 20 Ultra, Galaxy S21 Plus, Galaxy S21 Ultra i Galaxy Z Fold 2 .

Oprócz nowych, wymyślnych funkcji UWB, SmartTag Plus nadal działa tak jak zwykły SmartTag, wykorzystując rozległą sieć urządzeń Galaxy firmy Samsung, aby pomóc w śledzeniu brakujących obiektów. Jest podobny do sieci Find My firmy Apple, która wykorzystuje iPhone’y i iPady do tworzenia sieci Bluetooth (a dzięki niedawnej ekspansji na urządzenia innych firm wkrótce zaoferuje tracker kompatybilny z Find My firmy Chipolo).

Nadchodzące wydanie Galaxy SmartTag Plus oznacza, że ​​Samsung – a nie od dawna znane Apple AirTags – będzie pierwszym dużym akcesorium śledzącym UWB kompatybilnym z AR, które trafi na rynek. Apple podobno pracował nad podobną funkcją AR opartą na UWB dla swojego nadchodzącego trackera, ale pomimo wielu przecieków i plotek, wciąż nie ma informacji o dacie premiery.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook