Oprogramowanie

Samsung Galaxy Watch 3 i Active 2 mogą teraz odczytywać EKG w USA

Samsung w sierpniu uzyskał zezwolenie FDA na swoją aplikację do monitorowania elektrokardiogramu (EKG), ale dziś w końcu ta funkcjonalność jest udostępniana najnowszemu smartwatchowi firmy, Galaxy Watch 3, a także Galaxy Active 2 z końca 2019 roku.

Wcześniej ograniczona do Korei Południowej aplikacja umożliwia teraz użytkownikom w USA monitorowanie rytmu serca pod kątem nieprawidłowości i sprawdzanie migotania przedsionków (Afib). Będziesz mógł z niego korzystać samodzielnie w aplikacji „Monitor EKG”, gdzie według Samsunga odczyty będą dostępne za pośrednictwem aplikacji Health Monitor, gdy zegarek jest podłączony do telefonu marki Samsung Galaxy. Samsung zauważa, że ​​nie jest przeznaczony do użytku przez osoby poniżej 22 lat.

Aby dokonać odczytu w aplikacji, smartwatch poprosi Cię, aby najpierw upewnić się, że jest dobrze przymocowany do nadgarstka, a następnie przytrzymać palec na przycisku sprzętowym w pobliżu miejsca, w którym godzina 2 byłaby na jego tarczy. Jak widać na poniższym zdjęciu, aplikacja jasno pokazuje, że nie sprawdza ataków serca, więc nie polegaj na aplikacji, jeśli czujesz, że Twoje życie jest zagrożone.

Oprócz możliwości wykonania EKG, pojawiła się funkcja monitorowania tlenu we krwi w Galaxy Watch 3. Smartwatch ma już niezbędny czujnik do śledzenia nasycenia krwi tlenem. Samsung twierdzi, że ta funkcja „może pomóc użytkownikom zorientować się, jak dobrze ich układ oddechowy przenosi tlen do krwiobiegu w celach fitness lub innych ogólnych celów zdrowotnych”.

Samsung Galaxy Watch 3

: Samsung

Samsung Galaxy Watch 3 i Active 2 dołączają do małej, ale wciąż rosnącej listy smartwatchów z funkcją EKG. Apple zdobył go jako pierwszy w 2018 roku dzięki Apple Watch Series 4 (każdy flagowy model od tamtej pory miał tę funkcję), a zaledwie w zeszłym tygodniu Fitbit’s Sense uzyskał zezwolenie FDA na swoją aplikację EKG.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook