Różności i nowinki technologia

Samsung Galaxy Watch 3 jest cieńszy, lżejszy i droższy

Samsung właśnie ogłosił najnowszy model ze swojej długiej linii smartwatchów, Galaxy Watch 3. Zegarek 3 jest następcą Galaxy Watch, który został wydany po raz pierwszy w 2018 roku i dołącza do Galaxy Watch Active i Watch Active 2 w aktualnej ofercie Samsunga. Będzie dostępny w sprzedaży od 6 sierpnia w cenie 399,99 USD i więcej.

Galaxy Watch 3 (nie, nie wyobrażasz sobie rzeczy, nie ma Galaxy Watch 2, Samsung zdecydował się pominąć numer, aby wyglądał nowszy niż Galaxy Watch Active 2, który pojawił się od zeszłego roku) wygląda podobnie do poprzedni model, z fizyczną obrotową tarczą, dwoma przyciskami z boku i bardziej masywną konstrukcją w porównaniu z eleganckimi i prostszymi modelami Active. Ale Samsung twierdzi, że jest o 14 procent cieńszy i 15 procent lżejszy niż zegarek Galaxy Watch, co powinno sprawić, że będzie wygodniejszy w noszeniu, szczególnie dla osób z mniejszymi nadgarstkami. W tym samym czasie rozmiar ekranu wzrósł do 1,4 cala w większym wariancie.

Zegarek 3 jest dostępny w dwóch różnych rozmiarach, 41 mm i 45 mm, każdy z wersjami Bluetooth lub LTE. Wersja 41 mm będzie dostępna w kolorze brązowym lub srebrnym, a zegarek 45 mm w kolorze srebrnym lub czarnym. Oba modele mają pełnokolorowe, zawsze włączone wyświetlacze OLED ze szkłem Gorilla Glass.

Działają na platformie Samsung Tizen, co oznacza, że ​​najlepiej współpracują z własnymi telefonami Samsunga, działają dobrze na innych telefonach z Androidem i nie grają tak dobrze z iPhone’ami, mimo że Samsung technicznie obsługuje połączenia z iOS. Jednak platforma do noszenia firmy Samsung jest ogólnie uważana za lepszą niż własny Wear OS firmy Google.

Samsung twierdzi, że Watch 3 jest do 14 procent cieńszy i 15 procent lżejszy niż model, który zastępuje.
: Becca Farsace / The Verge

Samsung wyraźnie pozycjonuje Watch 3 jako bardziej ekskluzywny smartwatch w porównaniu z linią Active zorientowaną na sport i fitness. Zegarek 3 jest wykonany ze stali nierdzewnej w porównaniu z aluminium używanym w podstawowych modelach zegarków Active, a Samsung twierdzi, że wersja tytanowa pojawi się jeszcze w tym roku. Firma twierdzi również, że współpracowała z IWC Schaffhausen, szwajcarskim zegarmistrzem, nad projektem zegarka 3. Zamiast podstawowego gumowego paska, każdy zegarek 3 będzie wyposażony w dopasowany kolorystycznie skórzany pasek. Model tytanowy będzie miał pasującą bransoletkę z tytanowych ogniw.

W rezultacie cena zegarka 3 jest o około 70 USD wyższa niż wcześniej io 150 USD więcej niż Watch Active 2. Teraz idzie w parze z Apple Watch z serii 5, przynajmniej pod względem ceny.

Chociaż linia Active jest postrzegana jako bardziej towarzysząca w fitness, Watch 3 debiutuje kilkoma nowymi ulepszeniami po stronie śledzenia sprawności. Funkcja śledzenia snu została wzbogacona o lepsze algorytmy i bardziej precyzyjne dane. Jeszcze w tym roku Watch 3 uzyska monitorowanie tlenu we krwi (SpO2 i VO2 Max), aw Korei będzie mógł monitorować ciśnienie krwi i elektrokardiografię. (Samsung twierdzi, że współpracuje z FDA, aby uzyskać zezwolenie na te funkcje w USA.) Zegarek 3 ma również nową funkcję wykrywania potknięcia i upadku, która powiadomi kontakt o wykryciu upadku, podobnie jak w nowszych modelach Apple Watch.

Poza śledzeniem kondycji możesz oczekiwać, że Watch 3 będzie obsługiwał wszystkie inne funkcje inteligentnego zegarka Galaxy Watch, w tym powiadomienia z aplikacji, konfigurowalne tarcze zegarków, asystent Bixby bez użycia rąk, Samsung Pay dla płatności mobilnych (tylko NFC), oraz głośnik do odtwarzania alertów i odbierania połączeń. Samsung twierdzi, że żywotność baterii została wydłużona do dwóch dni między ładowaniami.

W najbliższej przyszłości będziemy mieć recenzję nowego Galaxy Watch 3, więc bądź na bieżąco.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook