Nowości

Samsung Galaxy Z Fold 2 zadebiutuje 18 września za 1999,99 USD

Samsung ogłasza nowe szczegóły dotyczące swojego kolejnego składanego telefonu z Androidem, Galaxy Z Fold 2. Najważniejsze informacje to cena i data premiery: 1 999,99 USD w Stanach Zjednoczonych, a zamówienia w przedsprzedaży rozpoczynają się dziś, a wysyłka 18 września. Samsung zapewnił również obsługę Z Fold 2 od wszystkich trzech głównych amerykańskich operatorów: Verizon, AT&T i T-Mobile. Będzie również dostępny w wersji odblokowanej na stronie Samsunga.

Cała strategia Samsunga z Z Fold 2 polega na przekonaniu potencjalnych nabywców, że pokonał problemy projektowe pierwszego Folda dzięki szklanemu ekranowi, mocniejszym zawiasom i lepszej ochronie przed gruzami. Galaxy Z Fold 2 jest technicznie trzecią iteracją składanej konstrukcji Samsunga, a jeszcze bardziej technicznie jest czwartą iteracją Samsunga mechanizmu zawiasowego.

Samsung Galaxy Z Fold 2

Samsung Galaxy Z Fold 2.
: Samsung

Najbardziej zauważalne ulepszenie znajduje się na zewnątrz: wyświetlacz, który widzisz po zamknięciu Z Fold 2, jest teraz znacznie większy niż w oryginalnym folderze. Tak zwany „wyświetlacz na obudowie” ma teraz przekątną 6,2 cala, zajmując prawie cały przód urządzenia. Chociaż brzmi to jak bardzo duży ekran, prawdopodobnie jest bardzo wąski; wymiary w pikselach to 2260 x 816. Więc chociaż wygląda o wiele bardziej imponująco niż wcześniej, będziemy musieli poczekać, zanim go użyjemy, aby sprawdzić, czy jest bardziej użyteczny.

Ekran okładki jest wyższy, ale dość wąski

Ekran okładki jest wyższy, ale dość wąski.
: Samsung

Ekran wewnętrzny został ulepszony na wielu frontach. Co najważniejsze, używa teraz Ultra Thin Glass (UTG) Samsunga, tak jak zrobił to składany telefon Z Flip. Wydaje się, że jest dużo trwalszy niż plastikowy ekran z oryginalnego Folda. Samsung preinstaluje również plastikową osłonę ekranu na UTG, więc może nadal być plastyczna i może zbierać odciski z paznokcia.

Warstwy na nowym ekranie

Warstwy na nowym ekranie.
GIF: Samsung

Podobnie jak w przypadku wszystkich składanych telefonów, Samsung publikuje kilka ostrzeżeń i instrukcji dotyczących pielęgnacji Z Fold 2, aby, miejmy nadzieję, powstrzymać użytkowników przed uszkodzeniem. Oferuje również jednorazową wymianę ekranu za 149 USD.

Oprócz zwiększonej wytrzymałości, ulepszenia dużego ekranu Z Fold 2 są dwojakie. Po pierwsze, 7,6-calowy wyświetlacz nie ma już ogromnego wycięcia dla wielu kamer. Został zastąpiony małym dziurkaczem do aparatu do selfie. Po drugie, ma dynamiczną częstotliwość odświeżania do 120 Hz. Wysoka częstotliwość odświeżania może mieć większy wpływ na ogólne wrażenia z Z Fold 2 niż na telefonach. To dlatego, że oryginalny Fold cierpiał z powodu „galaretowatego zwoju”, w którym jedna strona ekranu odświeżała się zauważalnie wolniej niż druga.

Składanie Z Fold 2 może teraz podpierać się pod różnymi kątami.

Składanie Z Fold 2 może teraz podpierać się pod różnymi kątami.
: Samsung

Po ekranach kolejnym najważniejszym elementem składanym Z Fold 2 jest zawias. Samsung powtarza zawias od czasu, gdy pierwsze egzemplarze testowe Galaxy Fold (w tym jeden wysłany do mnie) okazały się delikatne. Zawias tego urządzenia ma cztery krzywki, które zwiększają sztywność podczas całego procesu rozkładania, dzięki czemu Z Fold 2 może obsługiwać połowę ekranu w pozycji pionowej w przypadku niektórych funkcji oprogramowania, takich jak oglądanie wideo.

Dostępne są również nowe elastyczne szczotki „zamiatające” – podobnie jak szczotki w niektórych odkurzaczach – zapobiegające przedostawaniu się brudu i zanieczyszczeń do mechanizmu zawiasów i uszkadzaniu ekranu od tyłu. Samsung twierdzi, że za wyświetlaczem jest też więcej wzmocnienia, które zapewnia wytrzymałość i stabilność.

Cały ten wysiłek został włożony w urządzenie, którego specyfikacje nie różnią się zbytnio od innych flagowych telefonów Samsunga z Androidem. Ma procesor Snapdragon 865 Plus, 256 GB pamięci i 12 GB pamięci RAM. Obsługuje ładowanie bezprzewodowe, odwrotne ładowanie bezprzewodowe, szybkie ładowanie i ma baterię 4500 mAh. Będzie obsługiwał zarówno warianty sub-6, jak i mmWave 5G. Telefon odblokowywany jest czytnikiem linii papilarnych, zamontowanym z boku. Samsung twierdzi również, że głośniki stereo są wystarczająco dobre, aby nie sięgać po oddzielny głośnik Bluetooth, ale to prawdopodobnie hiperbola.

System kamer w Z Fold 2 jest dość normalny

System kamer w Z Fold 2 jest dość normalny.
: Samsung

Z perspektywy liczb, system aparatów Z Fold 2 jest nieco mniej imponujący niż to, co można uzyskać w Galaxy S20 lub Galaxy Note 20. Ma zwykły zestaw szerokich, ultraszerokich i teleobiektywów z tyłu, ale wszystkie trzy mają 12-megapikselowe czujniki. Istnieją dwa aparaty do selfie – jeden do ekranu okładki i jeden do głównego wyświetlacza – a każdy ma 10 megapikseli.

Jeśli robisz selfie, najlepszym sposobem na zrobienie tego będzie rozłożenie urządzenia i skorzystanie z głównych aparatów wraz z wyświetlaczem na obudowie wizjera. To jedno z kilku ulepszeń oprogramowania specyficznych dla Folda, które reklamuje Samsung.

Z Fold 2 po raz kolejny wykorzystuje podwójny lub potrójny interfejs Samsunga do wielozadaniowości. Możesz zapisywać aplikacje w parach (lub trojaczkach), aby otwierały się razem. A kiedy zrobisz zrzut ekranu interfejsu z wieloma panelami, zrzut ekranu każdej aplikacji zostanie zapisany osobno. Będzie również nadal obsługiwać funkcję, która zachowuje ciągłość między wyświetlaczem zewnętrznym i wewnętrznym po otwarciu telefonu.

Samsung twierdzi, że więcej aplikacji będzie obsługiwać układy tabletów na Z Fold 2, w tym aplikacje zarówno od Microsoft, jak i Google. Wprowadził nawet określone ustawienia, aby ułatwić przełączanie między ustawieniami DPI. Oznacza to, że możesz wybierać między układami telefonu, które są po prostu większe, a układami tabletu, które są w zasadzie zmniejszone.

Ogólnie rzecz biorąc, estetyka Z Fold 2 to niewielka poprawa w stosunku do zeszłorocznego modelu, z bardziej kwadratowymi krawędziami i „zamglonym” wykończeniem z tyłu, które jest matowe zamiast błyszczące.

Z Fold 2 będzie dostępny w dwóch kolorach – brązowym i czarnym – a także zaoferuje kupującym możliwość wyboru innego koloru akcentującego zawias. Będzie również pakiet Thom Browne, który będzie zawierał zegarek i wkładki douszne.

Kosztujący 1999,99 USD, Z Fold 2 ma praktycznie taką samą cenę jak ostatni Galaxy Fold, ale tym razem Samsung przynajmniej to rozpoznaje i pozycjonuje Z Fold 2 jako „luksusowe” urządzenie. Jednak to, czy cena będzie bardziej przystępna, zależy od twojej definicji „luksusu”. To przynajmniej bardziej uczciwy sposób dla Samsunga na sprzedaż tego urządzenia – nie jako coś dla każdego, ale jako coś dla tych, którzy są gotowi wydać dwa tysiące na niesprawdzoną kategorię produktów.

Nie udowodniono, czy nie, Samsung jest zaangażowany w składane urządzenia. Po ogłoszeniu Z Fold 2 firma zdecydowanie zasugerowała, że ​​przyszłe urządzenie Fold będzie obsługiwać rysik Samsung S Pen. Więc nawet jeśli ten Fold jest dziś dla Ciebie zbyt drogi, prawdopodobnie będziesz miał szansę wydać sporo pieniędzy na następny w przyszłości.

Występuje w dwóch kolorach: brązowym lub czarnym.

Z Fold 2 jest dostępny w dwóch kolorach: brązowym i czarnym.
: Samsung

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook