Różności i nowinki technologia

Samsung próbuje zachęcić użytkowników iPhone’a do jazdy testowej Galaxy opartej na przeglądarce

Samsung udostępnił nową witrynę internetową, aby dać użytkownikom iPhone’ów „przedsmak Samsunga” z poziomu ich przeglądarki mobilnej. Witryna odwiedzana na iPhonie prosi użytkowników o dodanie jej do ekranu głównego telefonu, po czym zmienia się w skrót do symulowanego urządzenia Samsung Galaxy. Wygląda na to, że witryna jest dziełem firmy Samsung New Zealand, MacRumors raporty.

Doświadczenie może być ograniczone, ale jest to starannie zaprojektowana część marketingu. Otwórz „aplikację” aparatu, a automatycznie odtworzy się wideo z wpływowym Loganem Doddsem, który opisuje funkcje aplikacji aparatu Samsunga w interfejsie wokół niego. Wystarczy przejrzeć inne „aplikacje” na ekranie głównym, a Samsung z radością sprzedaje inne funkcje i akcesoria swojego telefonu, podczas gdy wiadomości tekstowe, a nawet fałszywe rozmowy telefoniczne opisują innych.

Etykietka z aplikacji ustawień.
Zrzut ekranu: iTest.nz

W aplikacji wiadomości znajdują się fałszywe kontakty do wysłania SMS-a.
Zrzut ekranu: iTest.nz

Jest też kilka jajek wielkanocnych, jeśli zagłębisz się trochę głębiej. Szczególnie podobało mi się znalezienie kontaktu „Znajomi z dziećmi” w aplikacji do obsługi wiadomości tekstowych, który wysyła zniekształcone bzdury za każdym razem, gdy wysyłasz im wiadomość. Podważ zbyt wiele aplikacji ustawień, a zobaczysz podpowiedź o treści: „Uprościliśmy obsługę menu ustawień, aby nasz programista mógł zrobić sobie przerwę na lunch”.

Samsung stawia na wygodę użytkowników iPhone’a. Spróbuj odwiedzić witrynę za pomocą innego telefonu z systemem Android, a pojawi się komunikat „Już korzystasz z Androida”, a jeśli spróbujesz odwiedzić witrynę za pomocą przeglądarki na komputerze, otrzymasz kod QR do zeskanowania za pomocą iPhone’a. Tak, ostatecznie to tylko trochę marketingu, ale jest bardziej kreatywne niż większość innych reklam na smartfony.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook