Różności i nowinki technologia

Samsung przedstawia ogromny 110-calowy telewizor 4K z jakością obrazu MicroLED nowej generacji

W ciągu ostatnich kilku lat Samsung pokazał (i sprzedał nielicznym bardzo bogatym) swój futurystyczny, modułowy telewizor nazwany The Wall, który wykorzystuje technologię MicroLED. MicroLED ma wiele najlepszych cech OLED – bez większości związanych z nimi wad – i jest powszechnie postrzegany jako kolejny duży krok w ulepszaniu wyświetlaczy w naszym życiu. Teraz Samsung bierze MicroLED i umieszcza go w bardziej tradycyjnej formie telewizora. Firma ogłosiła dziś, że 110-calowy telewizor MicroLED trafi do przedsprzedaży w Korei i zostanie wprowadzony na rynek globalny w pierwszym kwartale 2021 roku.

Jeśli chodzi o pierwsze pytanie, które prawdopodobnie przychodzi na myśl, nie, Samsung nie ujawnia jeszcze ceny za ten ogromny telewizor wykorzystujący najnowszą technologię obrazu. Ale możesz spodziewać się, że będzie kosztować znacznie więcej niż jakikolwiek inny zestaw 4K (lub nawet 8K) firmy ze względu na samo-emitującą magię MicroLED. Naprawdę nie zauważysz żadnych ramek ani ramek na tych obrazach; ten telewizor ma stosunek ekranu do obudowy na poziomie 99,99 procent, ale Samsungowi udało się wbudować „wbudowany system dźwięku Majestic”, który, jak twierdzi, „zapewnia zapierający dech w piersiach dźwięk 5.1-kanałowy bez zewnętrznego głośnika”.

: Samsung

Oto, co Samsung mówi o jakości obrazu:

110-calowy MicroLED wykorzystuje mikrometryczne diody LED, aby wyeliminować podświetlenie i filtry kolorów używane w konwencjonalnych wyświetlaczach. Zamiast tego świeci się samo – wytwarza światło i kolor z własnych struktur pikseli. Wyraża 100 procent gamy kolorów DCI i Adobe RGB i precyzyjnie dostarcza obrazy o szerokiej gamie kolorów wykonane za pomocą wysokiej klasy lustrzanek cyfrowych. Zapewnia to oszałamiające, realistyczne kolory i dokładną jasność dzięki rozdzielczości 4K i 8 milionom pikseli wyświetlacza.

Ponieważ wszystkie te diody LED świecą się samoczynnie, otrzymujesz idealną czerń i fantastyczny kontrast, które definiują OLED. Ale co najważniejsze, MicroLED jest nieorganiczny i dlatego powinien mieć lepszą długoterminową trwałość. Nie powinno być żadnego zagrożenia wypaleniem, które jest coraz rzadsze w nowoczesnych telewizorach OLED. Samsung szacuje żywotność na około 100 000 godzin – czyli „do dziesięciu lat”. W przypadku The Wall te diody MicroLED są umieszczone w modułowych panelach, które można łączyć, aby stworzyć telewizor o praktycznie dowolnym rozmiarze – jeśli masz zera, aby za to zapłacić. Oto jeden przykład ściany, która została zainstalowana w luksusowym domu w Londynie. Ale 110-calowy telewizor ma bardziej tradycyjną formę.

Jeśli chodzi o to, czy 110-calowy MicroLED zawiera HDMI 2.1 i obsługuje wszystkie funkcje, które umożliwia (np. Granie w 4K z częstotliwością 120 Hz), zapytałem Samsunga. ale odpowiedź nie była dostępna w czasie prasy. Jedną z fajnych sztuczek programowych jest możliwość jednoczesnego oglądania do czterech źródeł treści (nawet z różnych wejść HDMI) dzięki funkcji Multi View telewizora.

Samsung twierdzi, że wyprodukowanie 110-calowego telewizora MicroLED nie było możliwe przed wprowadzeniem ostatnich innowacji, a firma uważa, że ​​„nowy proces produkcyjny wywodzący się z jej działalności związanej z półprzewodnikami” przyczynił się do tego. Mniejsze telewizory MicroLED są już na mapie drogowej, więc chociaż ta rzecz z pewnością będzie miała cenę niedostępną dla wielu ludzi, pewnego dnia pojawią się modele, które nie będą tak wygórowane cenowo.

To wciąż jednak wyjście, a oczekuje się, że Samsung będzie miał nową linię bardziej popularnych (i nadal świetnie wyglądających) telewizorów QLED 4K i 8K konsumenckich w przyszłym miesiącu podczas wirtualnych targów CES 2021.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook