Różności i nowinki technologia

Samsung stworzył pilota Eco Remote do swoich najnowszych telewizorów z funkcją ładowania słonecznego

Wraz z gamą telewizorów 4K i 8K QLED na rok 2021 Samsung wprowadza nowy pilot Eco Remote Control, który według firmy pozwoli „zmniejszyć tony plastikowych odpadów rocznie” i będzie dalej starał się zmniejszyć jego wpływ na środowisko.

Z przodu pilot Eco Remote Control wygląda jak każdy pilot do telewizora Samsunga z ostatnich lat. Ale odwróć to, a zobaczysz długi panel ogniw słonecznych, które mogą ładować wewnętrzną baterię. Pilot jest wykonany z 31 gramów plastiku, a według Samsunga 28 procent z tego pochodzi „z przetworzonego politereftalanu etylenu”.

: Chris Welch / The Verge

Samsung szacuje, że będziesz mógł używać pilota Eco przez dwa lata, zanim bateria się wyczerpie. To dość ograniczona żywotność czegoś, co towarzyszy produktowi, którego prawdopodobnie będziesz używać od pięciu do 10 lat. Ale zmniejszenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych jest godne uwagi i wydaje mi się, że to bije bez pilota w sposobie, w jaki producenci telefonów rezygnują z ładowarek i słuchawek.

Na dole znajduje się port USB-C, jeśli z jakiegoś powodu musisz szybciej ładować pilota.

: Samsung

Samsung kontynuuje również swoje wysiłki w zakresie ekologicznych opakowań w 2021 r. „Eliminując tusz na bazie oleju i rozszerzając ekologiczne opakowania na wszystkie modele telewizorów Lifestyle i QLED, Samsung oferuje zrównoważone rozwiązanie, które może przerobić nawet 200 000 ton pudełek rocznie i obrócić je na elementy wystroju domu ”. Po rozpakowaniu telewizora możesz zeskanować kod QR na pudełku, aby uzyskać instrukcje, jak przekształcić go w coś, co chcesz moc chcę się zatrzymać. Firma Samsung nawiązała współpracę z Dezeen na konkurs, który zachęcał ludzi do wymyślania sprytnych sposobów ponownego wykorzystania pudeł kartonowych.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook