Różności i nowinki technologia

Samsung usuwa reklamy, które kpią z Apple za to, że nie zawierają ładowarki w pudełku

Samsung został przyłapany na usuwaniu reklamy, która wyśmiewa Apple za to, że nie włączył klocka ładującego do iPhone’a 12 – to samo, co podobno robi z telefonami Galaxy S21. Post na Facebooku został opublikowany przez firmę Samsung Caribbean w październiku i zawierał zdjęcie ładującego się klocka z podpisem „W zestawie z Galaxy” (przez 9to5Google).

 firmy Samsung zawierająca obraz z klockiem do ładowania telefonu, z napisem „W zestawie z Galaxy”

Wpis na Facebooku, który został teraz usunięty, dodaje jeszcze więcej paliwa do plotek, że Samsung nie będzie dołączał ładowarki do swoich nadchodzących telefonów.
: Samsung (via 9to5Google)

To nie pierwszy raz, gdy Samsung usunął reklamy po zastosowaniu tej samej praktyki, z której wcześniej kpił z Apple. Kiedy Galaxy Note 10 wypuszczono bez gniazda słuchawkowego, Samsung usunął reklamy wyśmiewające iPhone’a X z powodu braku podobnej wtyczki (reklamy, które były jeszcze bardziej niezręczne, ponieważ iPhone w reklamie był po prostu nazywany “dziesięć”).

Nic z tego nie oznacza, że ​​robienie tego samego, co Apple, jest koniecznie czymś złym. Samsung miał wyjaśnienie, dlaczego usunął gniazdo słuchawkowe, a brak ładowarki może być bardzo dobry dla środowiska. Po prostu nie wygląda to dobrze, gdy Samsung publikuje reklamy dotyczące dołączenia ładowarki zaledwie kilka miesięcy przed oczekiwanym jej usunięciem.

Pomimo niezręczności, jaką mógł spowodować marketing, Samsung poradził sobie z tym lepiej niż Apple. Kiedy Apple usunął klocek ładujący, zmienił również kabel dostarczony z telefonem: prawie każdy poprzedni iPhone był wyposażony w kostkę USB-A, a kabel dołączony do pudełka iPhone’a 12 był USB-C na Lightning. Tak więc argument „każdy ma klocek do ładowania” upadł, ponieważ prawie wszystkie poprzednie klocki do iPhone’a nie były kompatybilne z dołączonym kablem (chociaż Apple z radością sprzedałby klientom jeden za 20 dolarów).

Telefony Samsunga używają jednak standardowych kabli USB-C do ładowania, w przeciwieństwie do zastrzeżonego oświetlenia Apple. Oznacza to, że kabel dołączony do nowego telefonu Samsunga będzie działał z kostką ładującą dołączoną do zeszłorocznego modelu (choć nie pomoże to ludziom, którzy nie kupują co roku nowych telefonów, ponieważ przyszedł Galaxy S10 sprzed dwóch lat z kostką ładującą USB-A).

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook