Gry

Samsung włożył ostatni gwóźdź do pudełka, które kiedyś zawierało ładowarkę

Był czas, gdybym zraził się do producenta gadżetów za to, że odważył się wysłać telefon bez ładowarki.

To było wczoraj. Następnie to Apple był plakatem tego pomysłu – Apple ze swoją retoryką typu goody-two-shoes o ochronie środowiska, jednocześnie kontynuując produkcję szeregu zastrzeżonych kabli i ładowarek bezprzewodowych, z których jedna wymaga zakupu nowego zasilacza.

Samsung nie ma tych problemów. Od lat działa na USB-C i bezprzewodowym standardzie Qi i możesz z niego korzystać każdy taki kabel i każdy ładowarka od renomowanego producenta do doładowania telefonu Samsung. Heck, te same uniwersalne kable i ładowarki działają również z laptopami i tabletami: możesz użyć ładowarki do MacBooka lub iPada, aby naładować nowy telefon Samsung, o ile jest wystarczająco nowy, aby korzystać z uniwersalnego portu.

Nawet jeśli chcesz nową ładowarkę, możesz nie kupić jej od Samsunga w dzisiejszych czasach; chociaż fajnie, że obniżyła cenę swojej samodzielnej ładowarki USB-C z 35 do 20 dolarów, aby uczcić tę okazję, firmy takie jak Anker i HyperJuice / Sanho produkują małe, ale mocne ładowarki z azotku galu (GaN), które można wrzucić do dowolnej torby, aby nie wspomnij o tych wielkości talii kart do gry z wystarczającą mocą i portami do jednoczesnego ładowania laptopa, telefonu i tabletu.

Trzy stare ładowarki USB-A obok ładowarki combo HyperJuice 100 W z dwoma portami USB-C i dwoma portami USB-A.

Po lewej: stary i zniszczony. Po prawej: nowa atrakcyjność.
: Sean Hollister / The Verge

Kupiłem kilka z nich i jestem dobry w ładowaniu w najbliższej przyszłości. Na razie większość cegieł mocy, które są dostarczane z gadżetem, to tylko odpad, coś, co będę musiał poddać recyklingowi lub spróbować zastrzelić znajomego.

Nie zawsze tak było. Pamiętam, że byłem wdzięczny za ładowarki Samsunga, które były dostarczane w zestawie z moim Galaxy S6 i S7, ponieważ były najlepsze na rynku – pamiętasz te stożkowe brodawki ścienne pod kątem prostym, które wystawały tak absurdalnie daleko?

Okazało się również, że były to potężne, adaptacyjne, szybkie ładowarki, które działały idealnie dla wielu urządzeń, niezależnie od tego, czy wymagały szybkiego ładowania, czy nie. Ładowarka TurboPower Motoroli była również całkiem niezła, o ile pamiętam, ale była dostarczana tylko z najdroższymi telefonami firmy, a wczesne wersje USB-C miały stały (nie odłączalny) kabel.

Wciąż istnieją argumenty, dlaczego firmy produkujące smartfony powinny nadal łączyć klocki zasilające ze swoimi nowymi urządzeniami, na przykład to, że zawsze znajdą się ludzie, którzy nigdy wcześniej nie mieli telefonu i nie będą mieli ładowarki. Wiele osób zwróci również uwagę, że firmy te robią to z samolubnych powodów – nadal pobierają taką samą lub więcej za telefon, a jednocześnie dają mniejszą wartość w pudełku. (Fajnie jest też szarpać się z dwulicowości tych firm). Ale jak powiedział zwięźle mój kolega Dieter w czerwcu zeszłego roku, nie obchodzi mnie to: pozbądźmy się 300 000 ton e-odpadów i pomóżmy pozostałym na świecie zupełnie nowym USB- Kupujący smartfony C kupują swoje ładowarki gdzie indziej.

Gdy Samsung, Xiaomi i Apple rezygnują z ładowarki, to skutecznie się kończy, niezależnie od tego, jak się czujesz. Pod względem udziału w rynku są to odpowiednio marki numer 1, 3 i 4, odpowiadające za prawie połowę wszystkich dostaw smartfonów na świecie, aw Stanach Zjednoczonych od lat jest to duopol Samsunga i Apple’a. Ale co ważniejsze, świat smartfonów już dawno przeszedł tam, gdzie wiodą Apple i Samsung. Dołączony klocek zasilania telefonu nie działa.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook