FotoGryNowościOprogramowanieTelefony

Samsung zapowiada flagowe modele Galaxy Note 20 i Note 20 Ultra Android

Samsung oficjalnie ogłosił skład Galaxy Note na 2020 rok. W tym roku dostępne są dwa modele: zwykły Galaxy Note 20 i wysokiej klasy Galaxy Note 20 Ultra. Oba mają główną cechę odróżniającą linię Note – dołączony rysik S Pen – ale nowe Notes różnią się od siebie bardziej, niż można by się spodziewać.

Podobnie jak w przypadku Galaxy S20 na początku tego roku, Samsung wyraźnie próbuje sprawić, by moniker „Ultra” podnosił specyfikacje z najwyższej półki, co najwyraźniej pozwala zwykłemu modelowi oszczędzać na kilku funkcjach. To opowieść o dwóch notatkach.

W zwykłym Galaxy Note 20 brakuje ważnych funkcji, takich jak ekran o wysokiej częstotliwości odświeżania, rozszerzenie pamięci microSD i peryskopowy obiektyw zmiennoogniskowy, ale to nie znaczy, że nie jest drogi. To 999,99 USD za model ze 128 GB pamięci i 8 GB pamięci RAM.

W międzyczasie Note 20 Ultra ma wszystko, co Samsung wie, jak rzucić na telefon (oprócz składanego ekranu) i cenę odpowiadającą tym specyfikacjom: 1299,99 USD za model 128 GB / 12 GB RAM i 1449,99 USD, aby zwiększyć tę pamięć do 512 GB. .

Zamówienia przedpremierowe na oba rozpoczynają się 6 sierpnia o godz. 12:01 czasu wschodniego, a telefony powinny być wysyłane i dostępne w sklepach przewoźników (i tak otwartych) 21 sierpnia.

Oba telefony mają kilka kluczowych specyfikacji. Tym, o którym najprawdopodobniej zostaniesz poinformowany (ponieważ naciskają na to przewoźnicy), jest ich obsługa obu typów sieci 5G. Samsung poprawił opóźnienie rysika S Pen i dodał kilka innych sposobów, w jakie możesz nim machać, aby zdalnie sterować telefonem. Obsługują szybkie ładowanie, ładowanie bezprzewodowe i odwrotne ładowanie bezprzewodowe.

Mają głośniki stereo z pewną technologią Dolby, wodoodporność IP68 i są dostarczane z systemem Android 10. Oba mogą nagrywać wideo w rozdzielczości 8K (co wydaje się przesadą dla telefonu) i obsługują opcje zewnętrznego mikrofonu. Dex działa teraz bezprzewodowo (przez Miracast) i oba telefony mają kilka ważnych nowych powiązań oprogramowania Microsoft.

Oba nadal są wyposażone w Bixby, w najlepszym razie czwarte miejsce za cyfrowym asystentem Google, Alexa, a nawet Siri.

Note 20 mają również nowy rodzaj wykończenia, który Samsung nazywa „Mystic”. Sprowadza się to do teksturowanego wykończenia na szkle, które, miejmy nadzieję, powinno lepiej odpierać – lub przynajmniej ukrywać – odciski palców. Note 20 Ultra będzie dostępny w kolorze brązowym, czarnym i białym. Note 20 będzie dostępny w kolorze brązowym, szarym i zielonym.

Galaxy Note 20 Ultra jest bardzo duży, jak można się spodziewać po notatce.

Galaxy Note 20 Ultra jest bardzo duży, jak można się spodziewać po notatce.
Becca Farsace / The Verge

Sprzęt i specyfikacja Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Note 20 Ultra ma dwa duże zadania. Pierwszym jest wypełnienie gniazda najwyższego poziomu telefonu Samsunga bez kompromisów. Musi to być telefon z najwyższymi specyfikacjami, z których Samsung może korzystać, aby powiedzieć, że nie ma drugiego producenta Androida. Drugim zadaniem jest poprawienie niektórych błędów Galaxy S20 Ultra.

Po prostu jako obiekt, Note 20 Ultra jest tak imponujący, jak może być telefon – co jest dobrą rzeczą, ponieważ tak naprawdę jest estetyka Note. Jest duży i kwadratowy, a ekran jest zakrzywiony (lepiej lub gorzej) po bokach, aby zminimalizować widoczność ramek. Jest tak blisko całego ekranu z przodu, jak to tylko możliwe, przerywany tylko przez mały dziurkacz i jeszcze mniejsze górne i dolne ramki. Guz kamery jest bezwstydnie, nieapologetycznie masywny.

Note 20 Ultra obsługuje adaptacyjny ekran o wysokiej częstotliwości odświeżania, zwykły Note 20 nie.

Note 20 Ultra obsługuje adaptacyjny ekran o wysokiej częstotliwości odświeżania; zwykły Note 20 tego nie robi.
Becca Farsace / The Verge

Na poziomie specyfikacji Samsung może twierdzić, że jest na samym szczycie stosu Androida – przynajmniej na razie. Ma masywny 6,9-calowy wyświetlacz OLED 1440p z odświeżaniem z częstotliwością 120 Hz. Ma trzy aparaty z tyłu, z których jeden ma 108 megapikseli, a drugi zawiera peryskop. Ma procesor Qualcomm Snapdragon 865 Plus i 12 GB pamięci RAM, a także możliwość rozszerzenia podstawowej pamięci za pomocą karty SD. Bateria ma 4500 mAh i obsługuje oba smaki 5G.

Tak więc flagowe specyfikacje dla świata Androida są sprawdzianem – choć trzeba powiedzieć, że procesor Apple A13 Bionic z zeszłego roku jest nadal szybszy niż cokolwiek, co wypuszcza Qualcomm.

Note 20 Ultra dodaje dynamicznie dostosowujące się częstotliwości odświeżania ekranu, aby zachować żywotność baterii, ale nie może osiągnąć tej pełnej szybkości przy maksymalnej rozdzielczości (prawdopodobnie również w celu zachowania żywotności baterii). Samsung dorzucił również radio Ultra Wideband (UWB), aby ułatwić telefonom przesyłanie plików przez skierowanie ich na siebie i – ostatecznie – wsparcie odblokowywania samochodów. IPhone 11 Pro ma UWB, więc wygląda na to, że Samsung nie mógł znieść tego pola wyboru, mimo że oprogramowanie nie jest jeszcze gotowe.

Wystrzał aparatu Note 20 Ultra jest znaczny.

Wystrzał aparatu Note 20 Ultra jest znaczny.
Becca Farsace / The Verge

Drugą misją Samsunga z Note 20 Ultra jest ponowna próba przekształcenia 108-megapikselowego czujnika aparatu Samsunga w aparat, który pokonał tę kategorię. Wyniki z tym czujnikiem w Galaxy S20 Ultra były zdecydowanie mieszane – początkowo miał wolne ogniskowanie i nawet po aktualizacji oprogramowania nie był tak dobry, jak bardziej tradycyjny aparat w smartfonie. Dodatkowo funkcja „Space Zoom” firmy Samsung oferowała 100-krotny zoom, który szczerze powinien był ograniczyć do czegoś znacznie mniejszego – zoom optyczny z peryskopu wynosi 5x.

W przypadku Note 20 Ultra Samsung teoretycznie rozwiązał oba problemy. Aby skupić się, Ultra zawiera ulepszenia oprogramowania, które Samsung już wydał dla S20 Ultra. Ale co ważniejsze, zamienił się w system laserowego autofokusa, który powinien znacznie przyspieszyć ustawianie ostrości. Kosmiczne powiększenie jest teraz ograniczone do 50x – wciąż wystarczająco, aby robić wrażenie, ale miejmy nadzieję, że nie tak bardzo, że wszystko, co dostajesz, to stos pikseli.

Mniejszy Note 20 znajduje się po lewej stronie, Note 20 Ultra po prawej.

Mniejszy Note 20 znajduje się po lewej stronie, Note 20 Ultra po prawej.
Becca Farsace / The Verge

Sprzęt i specyfikacja Samsung Galaxy Note 20

Tam, gdzie Note 20 Ultra jest potworem specyfikacji, zwykły Note 20 ma nieco krótszy arkusz specyfikacji. Po pierwsze, jest mniejszy i ma 6,7-calowy wyświetlacz 1080p. Jako urządzenie fizyczne, zwykła Note 20 jest również bardziej przystępna. Ma nieco więcej zakrzywień w rogach (choć mniej na ekranie) i ogólnie pokazuje więcej ramek. Wypukłość aparatu też nie przypomina ogromnej mesy z tyłu urządzenia. To wciąż bardzo duży, dość szeroki telefon pod każdym względem, ale nie jest to tylko mniejszy Note 20 Ultra; ma swój własny język projektowania.

Rozczarowująco, Note 20 nie ma kilku specyfikacji, które otrzymujesz w Note 20 Ultra. Jego wyświetlacz ma zwykłą częstotliwość odświeżania 60 Hz, którą widzisz na każdym telefonie. Nie można również rozszerzyć pamięci za pomocą kart microSD, a dostępny jest tylko model 128 GB.

Mniejszy Note 20 (po prawej) ma wyraźnie różne krzywe na krawędziach.

Mniejszy Note 20 (po prawej) ma wyraźnie różne krzywe na krawędziach.
Becca Farsace / The Verge

Jest to szczególnie zaskakujące, ponieważ nawet zwykły Galaxy S20 z początku tego roku ma ekran o wysokiej częstotliwości odświeżania, a także pozwala na rozszerzenie pamięci microSD. Mniejszy S20 nie ma jednak mmWave 5G, więc być może Samsung postrzega to jako kompromis. Mimo to, za 999,99 USD, ekran o wysokiej częstotliwości odświeżania jest koniecznością w 2020 roku i dziwne jest, że brakuje go tutaj.

System kamer Note 20 jest w zasadzie odpowiednikiem przynajmniej S20. Ma główny 12-megapikselowy aparat, 12-megapikselowy ultraszeroki, a następnie 64-megapikselowy dla teleobiektywu i jego wersji Space Zoom bez peryskopu – która działa do 30x.

Note 20 z pewnością nadal jest telefonem z najwyższej półki z punktu widzenia specyfikacji. Ma baterię 4300 mAh, ten sam procesor Snapdragon 865 Plus i wszystkie te same funkcje oprogramowania co Ultra. Ale upuszczając niektóre rzeczy, które są dostępne w składzie S20, Note 20 prosi o przyzwoitą kwotę pieniędzy za ten S Pen.

Oba notesy są wyposażone w ten sam rysik S Pen.

Oba notesy są wyposażone w ten sam rysik S Pen.
Becca Farsace / The Verge

Ulepszenia oprogramowania Samsung Galaxy Note 20

Ponieważ są to notatki, pierwsza duża aktualizacja oprogramowania dotyczy rysika S Pen. Dostępnych jest teraz więcej „działań w dowolnym miejscu”, które zmieniają rysik S Pen w opartego na gestach pilota do telefonu. Musisz jednak zapamiętać różne ruchy magicznej różdżki, aby wszystko działało.

Samsung pogłębia swoje relacje z Microsoftem w dość znaczący sposób. W przypadku linii Note 20 najważniejszą nową funkcją oprogramowania jest synchronizacja Samsung Notes z Microsoft OneNote jeszcze w tym roku. To sprawia, że ​​aplikacja Samsunga jest znacznie bardziej przydatna, ponieważ Twoje notatki są teraz mniej prawdopodobne, że po prostu siedzą na telefonie. Firma Samsung informuje nas, że jest to synchronizacja tylko w jedną stronę, co oznacza, że ​​nie możesz używać aplikacji Notes jako zastępczej aplikacji OneNote, jeśli pracujesz na wielu urządzeniach. Notes zyskuje również możliwość dodawania adnotacji do plików PDF, dopasowywania nagrań dźwiękowych do notatek i oferuje pełne zarządzanie folderami.

Microsoft będzie również mocno wyposażony w gry, ponieważ Samsung będzie naciskać na kompatybilność z Xbox Game Pass Ultimate. Jeden z pakietów w przedsprzedaży będzie oferował opcję uzyskania trzymiesięcznej usługi subskrypcji gier od firmy Microsoft, która pozwoli Ci na strumieniowanie gier Xbox na Androida od przyszłego miesiąca. Aplikacja Twój telefon, która synchronizuje się z systemem Windows, będzie oczywiście dostępna w pakiecie, ale teraz Samsung obiecuje przyszłe aktualizacje oprogramowania, takie jak uruchamianie wielu aplikacji na Androida na pulpicie systemu Windows.

Galaxy Note 20 i Galaxy Note 20 Ultra.

Galaxy Note 20 i Galaxy Note 20 Ultra.
Becca Farsace / The Verge

Oprócz Note 20 i Note 20 Ultra Samsung ogłosił również nowy tablet, nowy zegarek i nowe słuchawki douszne. To również wcześniej ogłosił wersję 5G swojego składanego telefonu Z Flip i może jeszcze ogłosić drugą wersję oryginalnego Galaxy Fold podczas dzisiejszego wydarzenia. Jeśli tak, to Galaxy Z Fold może twierdzić, że jest flagowym urządzeniem Samsunga.

Ale dla osób, które nie chcą ryzykować składanych telefonów (i nie winię cię), Galaxy Note 20 Ultra to najlepsza próba Samsunga, aby zaoferować to, co najlepsze na Androidzie. Zwykły Note 20 jest znacznie mniej ambitny, ale wciąż dość drogi, prawdopodobnie dzięki tym radiom 5G. To, czy któryś z nich może sprostać oczekiwaniom lub je przekroczyć, jest kwestią do przeglądu – którą przedstawimy Ci pod koniec tego miesiąca.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook