Foto

Samsung zapowiada jeszcze tańszy telefon 5G

Samsung ogłosił Galaxy A42 5G, najnowszy w swojej ofercie bardziej przystępnych cenowo i niższych specyfikacji telefonów z serii A. A42 jest teraz najtańszym telefonem Samsunga z 5G, sprzedającym się za 349 GBP (około 455 USD). To stawia go o 80 funtów poniżej Galaxy A51 5G, który wcześniej był najtańszym sposobem zakupu oferty 5G Samsunga za 429 funtów (lub wyceniony na 500 USD w USA).

Galaxy A42 wykorzystuje Snapdragon 750G, procesor ze środkowej części opakowania, który został właśnie ogłoszony przez Qualcomm w zeszłym miesiącu. Ma to być krok naprzód w stosunku do Snapdragona 730G, widocznego w telefonach takich jak Pixel 4A, ale nie jest tak potężny jak Snapdragon 765G, widoczny w Pixel 4A 5G i OnePlus Nord.

Kompozyt Galaxy A42 5G w kolorze czarnym, szarym i białym.

Zdjęcia: Samsung

Telefon ma 6,6-calowy wyświetlacz OLED z wycięciem w kształcie łzy na 20-megapikselowy aparat u góry, od 4 GB do 8 GB pamięci RAM w zależności od modelu, 128 GB pamięci rozszerzalnej przez MicroSD, baterię 5000 mAh i wbudowany czytnik linii papilarnych ekran. Z tyłu mamy cztery aparaty: 48-megapikselowy szeroki, 8-megapikselowy ultrawide, 5-megapikselowy makro i 5-megapikselowy czujnik głębi do tworzenia efektów portretowych.

Jest dostępny w trzech kolorach – czarnym, szarym i białym – każdy z gęstym wzorem w kratkę z tyłu, który stopniowo ciemnieje, gdy podnosi się telefon. Telefon pojawi się w Wielkiej Brytanii 6 listopada. The Verge skontaktował się z firmą Samsung, aby zapytać o szerszą dostępność.

Samsung Galaxy A42 będzie ściśle konkurował z OnePlus ‘Nord, który sprzedaje się za 379 £ lub tylko 30 £ więcej. Za te dodatkowe 30 funtów Nord zawiera szybszy procesor, więcej pamięci RAM, wyświetlacz 90 Hz i drugi aparat do selfie, a także otrzymał ogólnie pozytywne recenzje. To powiedziawszy, prawdopodobnie cena A42 spadnie – Galaxy A51 5G jest już w sprzedaży w USA za 325 USD lub 175 USD zniżki, co czyni go jeszcze tańszym niż A42, dopóki trwa wyprzedaż.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook