Gry

San Diego Comic-Con, E3 i Anime Expo drugi rok z rzędu odwołują spotkania geeków

San Diego Comic-Con właśnie ogłosił, że tegoroczny program nie będzie kontynuowany, przynajmniej nie osobiście. Po raz drugi od 50 lat – pierwszy w zeszłym roku – Comic-Con został odwołany z powodu pandemii COVID-19. Nadal będzie odbywać się wirtualne wydarzenie od 23 do 25 lipca, a organizatorzy planują trzydniową konwencję osobistą wstępnie ustaloną na listopad, ale są jasne, że pełny shebang został przełożony na 2022 r. – i oferują zwrot pieniędzy i odpowiednio najazdy.

I nie jest to jedyne wielkie kalifornijskie spotkanie maniaków, które się nie wydarzy: Departament Kongresów i Turystyki w Los Angeles złożył dokumenty (PDF), które pokazują, że największe amerykańskie gry wideo i programy anime – E3 i Anime Expo – również porzuciły swoje spotkania osobiste (za pośrednictwem ResetEra i Kotaku).

E3 zazwyczaj przyciąga ponad 60 000 uczestników, podczas gdy Anime Expo może przyciągnąć ponad 100 000, więc są to duże straty dla turystyki, o których miasto będzie rozmawiać jeszcze w tym tygodniu.

Pamiętaj, że Entertainment Software Association, które prowadzi E3, już zasugerowało, że „przekształci” swoją wizytówkę, więc wirtualne wydarzenie nie byłoby wielkim zaskoczeniem. Anime Expo zorganizowało w zeszłym roku udane wirtualne wydarzenie, które przyciągnęło 500 000 widzów i wygląda na to, że organizatorzy spróbują tego ponownie. Ani E3, ani organizatorzy Anime Expo nie potwierdzili technicznie, że ich wydarzenia nie będą się jeszcze odbywać osobiście, ale miasto będzie wiedziało. Rzecznik ESA tylko potwierdziłby, że „przekształcają” E3 i że „wkrótce będziemy mieć oficjalne szczegóły”.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook