Różności i nowinki technologia

Serwis Google News umożliwi bezpłatny dostęp do płatnych artykułów z witryn z wiadomościami

W ramach inwestycji o wartości 1 miliarda dolarów w partnerstwa z wydawcami wiadomości Google zacznie płacić za niektóre płatne treści w ramach programu News Showcase. News Showcase, nowy dodatek do Google News, który został uruchomiony w październiku, wyświetla panele z artykułami wybrane przez wydawców – ale nie jest jeszcze dostępny w USA.

News Showcase „zacznie oferować ludziom dostęp do treści płatnych we współpracy z wybranymi wydawcami wiadomości” – czytamy we wpisie na blogu Google. Google zapłaci partnerom za ograniczony dostęp do treści płatnych. Aby uzyskać dostęp do tych treści, użytkownicy nadal będą musieli zarejestrować się u poszczególnych wydawców.

Użytkownicy w USA nie powinni jeszcze zbytnio ekscytować się darmowymi artykułami. Google wymienia partnerstwa z wydawcami w kilku krajach, ale Stanów Zjednoczonych nie ma obecnie na liście. News Showcase ruszył w październiku w Brazylii i Niemczech. Publikacje w innych krajach, w tym w Argentynie, Kanadzie, Francji, Wielkiej Brytanii i Australii, zostały od tego czasu zarejestrowane. „W wielu innych krajach trwają rozmowy” – mówi Google.

Zrzut ekranu panelu w aplikacji Wiadomości Google, przedstawiający kilka artykułów z witryny z wiadomościami.

Panel Prezentacja wiadomości.
: Google

Firma Google ogłosiła również nowy rodzaj panelu historii, umożliwiający poszczególnym wydawcom wyświetlanie wyselekcjonowanych list ważnych artykułów dnia. Te pozycje pojawią się w kanałach Dla Ciebie użytkownika, a także w nowo wydzielonym obszarze w Kiosku w Google News.

Prezentacja wiadomości została po raz pierwszy uruchomiona w aplikacji Wiadomości Google na Androida, a teraz jest dostępna na iOS. Google twierdzi, że wkrótce pojawi się na news.google.com i Google Discover.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook