Nowości

Setki filmów Parlera z zamieszek na Kapitolu opublikowano ponownie w chronologicznej osi czasu

 

Firma ProPublica opublikowała nowe interaktywne źródło ponad 500 filmów nagranych w Waszyngtonie 6 stycznia, w dniu zamieszek na Kapitolu, oferując niefiltrowane spojrzenie na wydarzenia dnia. Filmy pochodziły z Parler, sieci społecznościowej popularnej wśród zwolenników Trumpa, której baza danych zawierająca ponad milion filmów została zarchiwizowana, zanim usługa została wyłączona.

Omówiliśmy poprzednie próby uporządkowania tych filmów w łatwe do przeglądania zasoby internetowe, takie jak ta interaktywna mapa z Patr10tic. Ale to, co godne uwagi w witrynie ProPublica, to to, jak łatwo można przeglądać oś czasu filmów i sortować je według ogólnej lokalizacji: Dookoła DC, w pobliżu Kapitolu i wewnątrz Kapitolu. Możesz zacząć od obejrzenia filmów przedstawiających tłumy uczestniczące w popołudniowej przemowie prezydenta Trumpa, zanim zobaczysz, jak wydarzenia stają się brutalne w ciągu popołudnia.

 

 

Filmy są uporządkowane chronologicznie i można je filtrować na podstawie lokalizacji.
Zrzut ekranu: ProPublica

To otwierające oczy źródło, które rejestruje filmy przedstawiające brutalne działania mafii, w tym akty wandalizmu i groźby pod adresem prawodawców. Ponieważ filmy są uporządkowane chronologicznie, często zobaczysz tę samą scenę uchwyconą pod różnymi kątami, co znacznie ułatwia zobaczenie, co faktycznie się dzieje pomimo chaosu.

W towarzyszącym opisie ProPublica przedstawia, jak to się skończyło z ponad 500 filmami zawartymi w zasobie. Mówi się, że pierwotnie otrzymał filmy od anonimowego programisty, który zarchiwizował ponad milion klipów z Parlera, zanim przeszedł do trybu offline. Następnie firma ProPublica pobrała około 2500 filmów na podstawie czasu ich przesłania i danych o ich lokalizacji. Spośród nich pracownicy wybrali ponad 500 filmów, które uważali za warte opublikowania i mające związek z wydarzeniami dnia.

Pomimo ilości filmów zawartych w zasobie, ProPublica zauważa, że ​​istnieją pewne znaczące martwe punkty. Na przykład ma tylko jeden film z wnętrza komnaty Senatu lub Izby Reprezentantów, pomimo materiału medialnego, który sugeruje, że w pokojach kręcili uczestnicy zamieszek.

 

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook