Oprogramowanie

Sieć ładowania pojazdów elektrycznych ChargePoint dodaje obsługę Apple CarPlay

Dostawca sieci ładowania pojazdów elektrycznych ChargePoint jest teraz ściśle zintegrowany z Apple CarPlay. Oznacza to, że kierowcy mogą teraz znaleźć stację ładowania ChargePoint, nawigować do niej i rozpocząć sesję ładowania z ekranu informacyjno-rozrywkowego swojego samochodu bez konieczności podnoszenia telefonu podczas podróży, aby uruchomić aplikację ChargePoint. Ta funkcja jest dostępna od dziś w USA, Kanadzie, Austrii, Belgii, Danii, Francji, Niemczech, Irlandii, Włoszech, Holandii, Norwegii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

ChargePoint twierdzi, że dostępne ładowarki do pojazdów elektrycznych mogą być wyświetlane na mapie, na której kierowcy mogą znaleźć ostatnio używane stacje, ulubione lub filtrować opcje w oparciu o koszt, dostępność i rodzaj wtyczki. Będą również mogli zobaczyć stan ładowarki i nawigować do jej lokalizacji za pomocą aplikacji. Tam kierowcy mogą rozpocząć sesję ładowania lub dołączyć do listy oczekujących, jeśli obecnie nie są dostępne żadne ładowarki. Mogą to wszystko zrobić z poziomu interfejsu samochodu, bez konieczności przełączania się między różnymi aplikacjami i usługami.

Mapę ładowarek można filtrować na podstawie tego, które ładowarki współpracują z Twoim samochodem.
Obraz: ChargePoint

ChargePoint ma jedną z największych sieci ładowania w Ameryce Północnej i Europie, a firma twierdzi, że ma teraz ponad sto tysięcy miejsc ładowania. Aby uzyskać nową funkcjonalność CarPlay, Twój telefon musi być zaktualizowany do iOS 14 i mieć najnowszą wersję aplikacji ChargePoint. Chociaż aplikacja firmy nie integruje się obecnie z Android Auto, zasugerowała, że ​​funkcjonalność jest w drodze.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook