Różności i nowinki technologia

Siri firmy Apple w końcu będzie działać bez połączenia z Internetem dzięki przetwarzaniu na urządzeniu

Cyfrowy asystent Apple Siri domyślnie przetwarza dźwięk na urządzeniu w systemie iOS 15, co oznacza, że ​​będziesz mógł korzystać z tej funkcji bez aktywnego połączenia internetowego. Apple twierdzi, że aktualizacja sprawi, że Siri będzie szybsza.

Przetwarzanie dźwięku na urządzeniu sprawi, że korzystanie z Siri będzie bardziej prywatne, mówi Apple. Jest to zgodne z dobrze ugruntowaną preferencją firmy, aby wdrażać funkcje uczenia maszynowego na urządzeniu, zamiast wysyłać dane do chmury w celu przetworzenia. .

„Rozwiązuje to jeden z największych problemów związanych z prywatnością asystentów głosowych, jakim jest niechciane nagrywanie dźwięku” – powiedział Apple w oświadczeniu prasowym.

Oczywiście, jeśli nie masz połączenia z Internetem, nie będziesz w stanie wykonywać niektórych funkcji Siri, takich jak przeszukiwanie sieci. Możesz jednak użyć cyfrowego asystenta Apple do prostych zadań nawigacyjnych, takich jak sterowanie muzyką, otwieranie aplikacji, ustawianie minutników i tak dalej. Udostępnienie tych funkcji w trybie offline jest również świetnym krokiem w kierunku ułatwień dostępu.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook