GryMedia

Skandal związany z oszustwami, który rozerwał pokerowy świat

Mike Postle był na kolejną łzę. 42-latek o twarzy księżyca był pogrążony w maratońskiej sesji pokerowej w Stones Gambling Hall, pudełkowatym kasynie ze szkła i stali wciśniętym między Interstate 80 a Popeye’s na przedmieściach Sacramento. Gra z 21 września 2019 r., Którą Stones transmitowała do publiczności za pośrednictwem YouTube i Twitch, przyciągnęła kilku najlepszych graczy do kasyna, jaskrawo oświetlonej przestrzeni urządzonej jak salon Old West. Jeden zawodowiec z Las Vegas przyleciał wyczarterowanym odrzutowcem z 50 000 dolarów w gotówce. Jednak, jak zwykle, gdy pojawił się w transmisji na żywo Stonesa, Postle niszczył konkurencję; był tego wieczoru liderem w żetonach z wygodną przewagą.

Pięć godzin po przedstawieniu zaciekawiona ręka nabierała kształtu. Podobnie jak we wszystkich grach Texas Hold’em, najszerzej transmitowanej w telewizji formy pokera, akcja rozpoczęła się od otrzymania przez każdego gracza dwóch zakrytych kart – zakrytych. Następnie w trzech rundach miało zostać rozdanych pięć kart wspólnych, z możliwością obstawienia w międzyczasie. Pierwsza odkryta partia, zwana flopem, składałaby się z trzech kart. Następnie krupier dodaje jedną kartę („turn”), a następnie jeszcze jedną („river”). Gracze walczyliby o pulę, układając najlepsze układy przy użyciu dwóch kart własnych i trzech ze wspólnej tablicy.

Ta funkcja pojawia się w numerze z października 2020 r. Zasubskrybuj WIRED.

Jednak nawet przed flopem siedmiu z dziewięciu graczy zdecydowało się spasować. Postle, któremu rozdano królową diamentów i walet kier, pchnął rękę do przodu. Jego jedynym przeciwnikiem byłby Marle Cordeiro, zawodowiec z Las Vegas, obserwujący duże media społecznościowe.

Na flopie pojawiła się ósemka pik, 9 kar i walet kar – obiecujące trio dla Postle’a, który miał teraz parę (walety) i miał tylko 10 do strita z damą (8-9-10- walet-królowa). Do rozdania zostały dwie wspólne karty. Na turnie pojawiła się stosunkowo bezużyteczna czwórka pik, po której Cordeiro postawił zakład za 600 $.

Postle, w białej bejsbolówce, która prawie zasłaniała oczy, chwycił się za prawe ramię lewą ręką, rozważając opcje. Większość doświadczonych graczy sprawdzałaby lub podbijała w jego sytuacji: statystyczne prawdopodobieństwo, że jego ręka przyniesie korzystny wynik pieniężny, było wystarczająco wysokie, aby przejście do rivera było łatwym wyborem. Ale Postle miał nieortodoksyjny styl gry i często podejmował decyzje, które jego rywale uważali za dziko agresywne lub niewytłumaczalnie potulne. Te instynkty dobrze mu służyły w ostatnich miesiącach: był w trakcie epickiej passy – „grzałki” – która uczyniła z niego lokalnego bohatera ludowego. W rzeczywistości stał się taką siłą w transmisji na żywo Stonesa, że ​​stali bywalcy kasyn zaczęli nazywać go Mesjaszem, a nawet Bogiem.

Postle spędził pół minuty na cichej kontemplacji, prawie bez ruchu w swoim czarnym skórzanym fotelu. Następnie, wydymając wargi z rezygnacją, rzucił swoje karty do przodu, aby spasować.

Poddanie się Postle’a, choć sprzeczne z intuicją, okazało się sprytnym posunięciem, ponieważ Cordeiro trzymał „orzechy” – najprzyjemniejszy slang oznaczający najcenniejszą rękę. Jej ukryte karty własne to dziesiątki kar i dama pik, więc przed riverem zapewniła sobie strita z damy; miała 96 procent szans na utrzymanie swojej przewagi po rozdaniu wszystkich kart.

Justin Kelly, jeden z dwóch komentatorów transmisji na żywo, pochłonął geniusz ekscentrycznej sztuki Postle’a. „To właśnie mówię o ludziach!” – zawołał ze swojej budki nadawczej po drugiej stronie pokoju. „Postle bierze najdziwniejsze kwestie i sprawia, że ​​ludzie cały czas układają ogromne ręce. Ale kiedy ma najwyższą parę i strita, jest w stanie po prostu położyć przeciwko nutsowi. Postle jest jak dziwak! Jest po prostu wybrykiem natury ”.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook