FotoGryNowości

Składany Razr drugiej generacji Motoroli dodaje 5G, lepsze aparaty i szansę na odkupienie

Na początku tego roku Motorola ponownie wypuściła Razr, unowocześniając kultową markę telefonów z klapką z efektownym składanym wyświetlaczem, Androidem i ceną 1500 USD. Ale pod wieloma względami nie działał, ze skrzypiącym zawiasem, kiepskimi aparatami i słabym czasem pracy baterii. Teraz Motorola próbuje wymienić swój pierwszy składany na Razr drugiej generacji, który dodaje obsługę 5G, lepsze kamery i bardziej przydatne oprogramowanie.

Ogólny projekt nowego Razr wygląda dość podobnie do oryginalnego składanego. Wewnątrz telefonu znajduje się 6,2-calowy, składany wyświetlacz 21,9: 9, a 2,7-calowy wyświetlacz OLED „Quick View” na zewnątrz umożliwia dostęp do powiadomień i innych podstawowych funkcji. To samo: wysoka cena, wynosząca 1399 USD, to tylko 100 USD mniej niż jego poprzednik.

Wewnątrz jest wiele zmian. Procesor to szybszy Snapdragon 765G (co pomaga dodać obsługę 5G), pamięć RAM została zwiększona do 8 GB (z 6 GB w oryginale), pamięć wewnętrzna została podwojona do 256 GB, a bateria jest większa 2800 mAh (co powinno mam nadzieję, że pomoże rozwiązać problemy z żywotnością baterii).

: Motorola

Bardziej zauważalne zmiany sprzętowe to przesunięcie czytnika linii papilarnych na tył telefonu (z „podbródka”, gdzie znajdował się na oryginale) oraz całkowicie wyremontowane aparaty.

Oryginalne aparaty Razra były, mówiąc prosto, złe, z 5-megapikselowym aparatem do selfie i 16-megapikselowym aparatem głównym, który był skuteczny tylko do fotografowania w bezpośrednim świetle słonecznym. Zaktualizowany model wygląda na to, że zmieni to na obu frontach. Kamera wewnętrzna to 20-megapikselowy czujnik, który wykonuje czteropikselowe 5-megapikselowe zdjęcia (prawdopodobnie w lepszej jakości niż oryginał), a tylny aparat przeskakuje do 48-megapikselowego czujnika z nowo dodanym laserowym autofokusem. -czujnik lotu i optyczna stabilizacja obrazu. Dzięki zewnętrznemu wyświetlaczowi Razr i składanemu charakterowi będziesz mógł używać tego mocniejszego głównego aparatu również do selfie – chociaż będziemy musieli sprawdzić, czy Motorola rzeczywiście odniosła sukces w poprawie wydajności, szczególnie w sytuacjach słabego oświetlenia .

Innym dużym dodatkiem jest 5G, ale jest mniej interesujący niż wydaje się Motorola, szczególnie w przypadku telefonu za 1399 USD. Nowy Razr będzie obsługiwał tylko sieci poniżej 6GHz, a nie szybszy wariant mmWave. To coś, co widzieliśmy już na innych składanych urządzeniach, takich jak najbardziej bezpośredni konkurent Razra, Samsung Galaxy Z Flip 5G, ale nadal jest to rozczarowujące, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że prędkości mmWave są o wiele większe niż dzisiejsze wdrożenia poniżej 6 GHz, na najmniej w USA.

Motorola sprawia, że ​​nowy Razr jest znacznie bardziej dostępny. Tam, gdzie oryginał był dostępny wyłącznie w Verizon w USA, nowy model będzie sprzedawany odblokowany, a także za pośrednictwem AT&T i T-Mobile. (Tym razem brakuje Verizon, prawdopodobnie z powodu braku obsługi mmWave).

: Motorola

Wreszcie Motorola kładzie nacisk na ulepszenia oprogramowania, które zostały wprowadzone w nowym Razr, z rozszerzoną funkcjonalnością dla wyświetlacza zewnętrznego (coś, co Motorola już zaczęła oferować w oryginalnym Razr z aktualizacją oprogramowania na początku tego roku). Nowe oprogramowanie działa bardziej jak zwykły system Android i oferuje dostęp do różnych aplikacji, w tym Map Google, YouTube, gier oraz możliwość odpowiadania na wiadomości tekstowe bez konieczności otwierania telefonu.

Największą rzeczą, której brakowało w ogłoszeniu, jest ostateczne ulepszenie systemu zawiasów, co było jednym z największych problemów w przypadku oryginalnego modelu. Motorola twierdzi, że „zebrała informacje zwrotne od właścicieli Razr”, a nowy model powinien wytrzymać nawet pięć lat codziennego użytkowania nawet przez zaawansowanego użytkownika, który otwiera i zamyka telefon 100 razy dziennie. Ale nie ma wzmianki o konkretnych ulepszeniach trwałości lub wytrzymałości zawiasu lub wyświetlacza.

Razr drugiej generacji zostanie odblokowany później tej jesieni za 1399,99 USD w Best Buy, B&H Photo, Amazon i na stronie Motoroli. Będzie również sprzedawany za pośrednictwem AT&T i T-Mobile.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook